Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000 PLN


qman

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Udało mi się uzyskać kilka informacji na temat Canton-ów z pierwszego linka, więc właściciel nie ma orginalnych kartonów, są używane ale w dobrym/bardzo dobrym stanie, aukcja cały czas trwa (cena obecna to jakiś 230 euro), mimo to zaproponowałem mu sprzdaż poza aukcją ale reakcji brak. Udało mi się znaleźć jeszcze dwie które mnie zainteresowały:
CANTON ERGO RC-L 2 wyglądają oki
Odp: opakowanie jest, aukcja do końca bez możliwości zakończenia wcześniej
CANTON ERGO RC-L 3 te chyba są jakieś odnawiane
Odp. Brak opakowania, też aukcja do końca

A co myślicie o takich kolumnach:
DALI ZENSOR 7 - brak zdjęć
DALI ZENSOR 7 - brak zdjęć
Lub
DALI ZENSOR 5 DE
Czy to dobry kierunek??? Czy da się porównać DALI i CANTONY???

Zakładając że uda się kupić CANTON-y to proszę o info jakie klocki do tego zacząć szukać?? Może jakiś ROTEL, bardzo podoba mi się design ale nie słyszałem nigdy jak gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie icon_smile.gif Napisałem do Profi-ego w tej sprawie ale nie odpisał. Najciekawsze jest to że kolega który w Niemczech "czuwa" nad sprawą,zaproponował gościowi 460 euro i o dziwo zgodził się icon_smile.gif Także podejrzewam, że jak nie uda się wycofać aukcji to przyjadą do mnie właśnie te Canton-y.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo ja strasznie zalatany jestem ostatnio icon_redface.gif . Na forum wpadam przelotnie, czytam krótko i spadam.


Więc po kolei. Lepiej, żeby udało się tych Ergo 92 NIE KUPIĆ icon_eek.gif . Drogo jak cholera, dałbym max. 40 % tej ceny. Ja się nie dziwię, że sprzedający się zgodził. Nie, żeby te kolumny to jakiś gniot był, ale do 500 euro możesz przecież kupić lepsze Cantony. Nie wiem, co Cię tak akurat na te pokusiło icon_rolleyes.gif . Tu masz bardzo chwalone Ergo 100 LINK. Obecnie za 140 euro do wzięcia jest model Ergo SC-S bez kontrolera, lepszy, a SC-L / RC-L to przy nim jeszcze różnica klasy. To były topowe kolumny serii Ergo, ponad nimi stały już tylko Digitale - flagowce z referencyjnej serii.


Dalej, jakbyś chciał porównać SC-L / RC-L z DALI, to owszem, można, ale nie Zensory tylko Grand Diva.

Z innych kolumn o podobnej klasie grania co polecane Ci wcześniej Cantony mogę przytoczyć np. Infinity Kappa 8.1i / 8.2i, T+A Criterion TB 140, Dynaudio Contour 1.8 / 1.8 mk2, I.Q System 100 czy taki egzotyk jak Wilson Benesch Actor.

Forumowy kolega Majtek2013 z Cantonami Ergo RC-L miał wzmacniacz Rotela, niedawno zmienił na Densena. O wrażeniach dźwiękowych pisał nie raz (LINK), może jeszcze napisze. Ja używam Myryada Mi 120 z dodatkową końcówką mocy Ma 120.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci psikus icon_sad.gif Kolega niestety je zlicytował i wygrał, więc kolumny są już klepięte icon_sad.gif Człowiek uczy się na błędach,mam tylko nadzieję że to nie wtopa. Zawsze można je sprzedać. Szkoda że tak późno to wyszło.
Zastanawiałem się nad jakimś NAD-em (nowa seria)do tych kolumn albo Rotel ale z serii RA. Czy to dobry kierunek??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qman, możesz się ewentualnie posłużyć drobnym kłamstewkiem: napisz do Niemca, że żadna firma kurierska w Polsce nie chce obsłużyć przesyłki międzynarodowej o wadze ponad 20kg (jedna kolumna Canton 92 DC waży bodajże 20kg + 3-4 kg waga kartonu i styropianów) - nie jest to prawda, bo firmy kurierskie nie obsługują przesyłek ponad 30kg ale mówi się trudno - i w związku z tym z przykrością musisz się wycofać z zakupu. Myślę, że po takim mailu Niemiec nie będzie się uganiał za Tobą po Polsce. Najwyżej Ci wystawi negata. icon_confused.gif

Profi Cantony RC-L z Densenem brzmią bajecznie. W Rotelu czegoś mi jednak brakowało a teraz dźwięk jest kompletny, naturalny i do tego energetyczny (choć nie do imprez tylko dla audiofila). icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny absolutnie nie są złe, w końcu to seria Ergo. Chodzi o to, że właśnie drogo. Gdyby wszystkie kolumny serii Ergo rozłożyć na skali od 0 (najsłabsze) do 100 (najlepsze), to te 92DC plasowałyby się gdzieś na 60. Masz potencjał na 100, zapłacisz za 100, a dostaniesz tylko 60 - nie szkoda Ci?
Słuchałem paru modeli DC poniżej Ergo 100, gdy sam posiadałem jeszcze Ergo SC-S i od razu uderzyła mnie gorsza przejrzystość dźwięku, jakby na kolumnach był jakiś niewidzialny koc. Ogólnie dźwięk jakby spłaszczony, brakowało mi owej głębi sceny, za którą tak przepadam. A jak wspomniałem, SC-L i RC-L w tej materii mają jeszcze więcej do powiedzenia.
Każdy wyższy model oferuje nie tylko większą moc, ale przede wszystkim przyrost ogólnie pojmowanej jakości dźwięku. Usłyszysz więcej i lepiej. Może Ci się wydawać, że swoje ulubione płyty znasz bardzo dobrze, ale ręczę Ci, że to są tylko pozory. Z każdą wymianą sprzętu na lepszy ujawnia się tyle szczegółów i smaczków, że zachodzisz w głowę, skąd one się wzięły. Pewnie jeszcze nie doświadczyłeś efektu wow i nie szukałeś szczęki na podłodze, a "rogal" nie zamykał się z tyłu głowy - czego Ci serdecznie życzę. Nie wykluczam, że 92-ki takich wrażeń Ci dostarczą, ale skoro masz szansę mierzyć jeszcze wyżej, zrób to, co proponuje Majtek, co Ci szkodzi?

Zresztą, Ty tu rządzisz, ja mogę co najwyżej doradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam po dłuższej przerwie icon_smile.gif
Na początku wielkie podziękowania dla Profi-ego za okazny czas, cenne wskazówki oraz wszelaki konsultacje przy wyborze głośników. "Chwilę" to trwało, ale ciężko trafić dobre kolumny, w dobrej cenie w odpowiednim kolorze:)
Wybór kolumn padł na Canton Ergo RC-L, które obecnie czekają już na odbiór i transport do mnie:)
Sprzęt również już jedzie do mnie, tutaj wybór padł z racji okazji zakupu dwóch "klocków" w niższej cenie (po małym targowaniu) od jednego sprzedającego - Myryad Mi-120 oraz Mc-100icon_smile.gif
Wszystko na chwilę obecną zamknęło się w kwocie 1000 euro, mam nadzieje że uda się zmieścić w założonym budżecie.
Pozostało jeszcze zakupić jakieś kable - interkonekt-y oraz głośnikowe. Obecnie Yamaha która posiadam ma wpięty interkonkt - AudioNova Phobos oraz kable głośnikowe - Catharsis. Zastanawiam się czy dokupić drugi interkonekt do kompletu, czy zakupić inne kable??
Przy takiej konfiguracji - wzmak+cd i canton-y Rc-l z kontrolerem ile par interkonektów muszę kupić 2 czy 3??
Interesuje mnie również zakup w najbliższej przyszłości jakiegoś dobrego tunera. Chciałem zakupić do kompletu tuner Myryad-a (MT-100) ale chwilowo posucha na aukcjach, a z drugiej strony nie chcę przepłacać. Interesowałem się tunerami firm Denon, Marantz oraz Onkyo. Chciałbym aby pasował kolorystycznie do zestawu czyli musi byc srebrny:)
Jeżeli macie jakieś ciekawe sugestie, chętnie z linkami do kabli bądź tunerów to chętnie skorzystam z wiedzy innych użytkowników forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy takiej konfiguracji - wzmak+cd i canton-y Rc-l z kontrolerem ile par interkonektów muszę kupić 2 czy 3??
Interesuje mnie również zakup w najbliższej przyszłości jakiegoś dobrego tunera.


Przy jednym źródle potrzebujesz dwóch par interkonektów, przy dwóch źródłach-trzech par. Jedno źródło podłączasz do "main-input" w kontrolerze, a drugie źródło do "tape-input". Natomiast wzmacniacz podłączasz do "main-output" w kontrolerze (oczywiście napisy na interkonektach powinny biec w tym samym kierunku co przepływ sygnału).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku, potrzebuję 2 par. Jedna będzie podłączona do wzmacniacz a druga do cd?? Dobrze rozumuję??? Trezcia para przydałaby się gdy dojdzie np. tuner radiowy do kompletu???

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli w moim przypadku, potrzebuję 2 par. Jedna będzie podłączona do wzmacniacz a druga do cd?? Dobrze rozumuję??? Trezcia para przydałaby się gdy dojdzie np. tuner radiowy do kompletu??



Dokładnie. Drugie źródło podłączysz pod gniazda tape-input, a przełączać będziesz z przodu kontrolera przyciskiem main/tape.

A czy ten wzmacniacz Myryad nie miał przypadkiem wbudowanego modułu Phono do gramofonu? Dość sporo rzeczy do oceny mi podsyłałeś i już nie pamiętam, co było z czym.
Jeśli moduł jest, to na pewno podpięty pod gniazda AUX i w tym jedynym przypadku nie możesz tam podłączać kabli z kontrolera. Unikaj też gniazd TAPE 1 i TAPE 2 z oznaczeniem REC.
Wszystkie pozostałe wejścia zgrupowane z tyłu po prawej stronie będą OK, to są tzw. wejścia liniowe o identycznej budowie elektrycznej. Działają tak samo, a różnią się tylko nazwą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie było z tyłu takiego wejścia, natomiast są wejścia TAPE1 oraz TAPE2. Z tego co widziałem to chyba takie wejście PHONO jest Myryad Mi-240 czyli w modelu wyższym.
Czy mogą być podłączone dwa różne interkonekty, różnych prodycentów??? Czy lepiej żeby były z jednej "stajni"??

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam po dłuższej przerwie,
Sprzęt stereo gra już z pełnym rozmachem icon_smile.gif
Poniżej obecna konfiguracja:
Myryad Mi-120 + Myryad Mc-100 + Canton ergo Rc-l + kontroler + 2xQed Performance Audio
Opisując wrażenia odsłuchowe można użyć tylko jednego słowa - OBŁĘD icon_twisted.gif Nie jestem jakimś wielkim znawcą a do tego nie potrafię poetycko jak inni koledzy z forum opisywać doznać, ale co mogę powiedzieć , to że kolumny grają bardzo przestrzennie, dynamicznie oraz są bardzo detaliczne. Nawet moja żona która była bardzo sceptyczna w sprawie wymiany sprzętu na „większy i lepszy” nie kryła zaskoczenia jakością dźwięku, który ją dosłownie powalił na fotel icon_biggrin.gif Wiele płyt nabrało zupełnie nowego brzmienia, czasami mam wrażenie że odkrywam je na nowo.
Chciałbym dokupić do swojego zestawu jeszcze tuner radiowy albo odtwarzacz sieciowy i tutaj właśnie pojawia się mój dylemat co będzie lepsze do powyższego zestawu?? Tuner radiowy to wiadomo klasyczny styl słuchania radia, natomiast sieciówka to dostęp do bardzo dużej bazy stacji internetowych czy możliwości słuchania plików z komputera bądź dysku zewnętrznego.
Wiadomo że cena tutaj też ma znaczenie, bo używany tuner można wyłapać za ok. 300 zł natomiast sieciówka to wydatek rzędu 2 tys.-5 tys. Nie chciałby tutaj zaburzać równowagi w obecnym zestawie. W sumie przeglądając różne oferty wytypowałem kilka tunerów cyfrowych (Denon Tu-1500ae, Marantz st6000, Onkyo Integra T-4711) oraz z sieciówek to Marantz, Pioneer bądź Cambridge Audio. Czy ktoś może coś doradzić, w która stronę iść, co będzie lepszym rozwiązaniem na dziś?? Wiem że nie określiłem budżetu, ale chwilowo chciałbym poznać różne opinie co do koncepcji tego tematu a o kasę to będziemy się martwić później icon_cool.gif
Może jakieś propozycje innych tunerów???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem tuner to dwie osoby ( w tym jedna, która mogła by zarobić więcej na droższym modelu tunera) zaproponowała modele średniej klasy, jak denon tu-215rd,(starszy 235) 380, a niekoniecznie Denon Tu-1500. Bo uczciwie rzecz biorąc tu bardzo dużo zależy od dobrego sygnału, antenki. Prawdą też jest że w sumie stacje pokroju rmf clasic, chilli zet( szkoda że w Łodzi wyłączyli), PR3, może jakieś złote przeboje, czy lokalna stacja nadają dobrze brzmiące audycje i muzykę, brzmienie innych stacji jest dyskusyjne.
Nie będzie niczym nadzwyczajnym by tuner niby niższej klasy zagrał dużo lepiej mając lepszą lokalizację, antenkę itd. niż taki za 1tys usytułowany gdzieś między osiedlowymi blokami, czy na totalnym zadupiu.
Natomiast sieciówka z dostępem do radia www to trochę inna para kaloszy niż klasyczny tuner , bo przy obecności setek bardzo wyspecjalizowanych i tematycznych stacji, czasami można zapomniec o swoich CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast sieciówka z dostępem do radia www to trochę inna para kaloszy niż klasyczny tuner...



Dwie uwagi do tego.
Kiedy kupowałem Cambridga (SM6) miałem cichą nadzieję, że będę mógł wysłać swojego staruszka Fishera na emeryturę. Jednak po posłuchaniu streamów Trójki i Dwójki przez parę dni szybciutko się wycofałem z pomysłu. Jakość streamów internetowych polskiego radia jest bardzo zła i słucha się tego bardzo nieprzyjemnie. Fisher gra dalej.

Moją anteną jest kilka metrów zwykłego drutu przewieszonego przez karnisz (ku mojemu zdziwieniu nie zadziałał w ogóle WAF), ale radio gra dobrze. Eksperymentowałem z antenami wzmacnianymi, ale odnoszę wrażenie, że brzmienie radia jest gorsze - jakby bardziej skompresowane niż ze zwykłym drutem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandflyer cenna uwaga, pisząc inna para kaloszy, miałem na myśli inne możliwości (często większe), a nie samą jakość .
Dodam że pisząc o antenie mam na myśli eksperymenty z jej ułożeniem, a nie tylko wystawienie wielkiego masztu i kupnej aluminiowej krzyżakowej konstrukcji .
Sam kupiłem 6m cienkiego miedzianego przewodu, który ponapinałem między powbijanymi w tylna ścianę rtv pinezkami i jakość odbioru, rewelacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skupić się na tunerze radiowym???
jacek75 który z zaproponowanych przez Ciebie tunerów jest stosunkowy najnowszy??
Na polskich aukcjach internetowych sprzedający rządają wysokich kwot (żaden nie miał w komplecie kabla zasilającego nie wspominając o antenie), zagranicą można już kupić kompletną używkę za 35 euro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...