Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qman

Sprzęt stereo do 4000 PLN

Recommended Posts

A ja myślę, że jeśli chodzi o tuner radiowy, to po prostu kup taki, jaki Ci się podoba. Ponadto możesz pomyśleć o jego walorach
użytkowych i funkcjach takich jak RDS, możliwość podłączenia dwóch anten, czułość dostrajania, wskaźnik dostrojenia, przełączanie czułości tunera (by lepiej się dostrajał do bliższych i dalekich stacji), filtr Wide/Narrow ( pozwalający słuchać bez zakłóceń nawet stacji umieszczonych blisko siebie - nieraz "wchodzą" na siebie). Jak dla mnie do przełączania zaprogramowanych stacji czy wyszukiwania wygodniejsza jest gałka/pokrętło (jak w starszych tunerach analogowych) niż guziczki plus/minus.
Tuner może być także wyposażony w pilota (rzadko, ale bywa).

Cytat

Jak dla mnie do przełączania zaprogramowanych stacji czy wyszukiwania wygodniejsza jest gałka/pokrętło (jak w starszych tunerach analogowych) niż guziczki plus/minus.

Można szukać tunera z programowalnymi guzikami z numerami stacji.

Ja dopytywałem się także Rafała z forum, z racji że często kupuje klocki denona. Modele starsze faktycznie mają pokrętło Denon TU 235rd, czy droższy TU 1500rd np. Potem one zniknęły i w jej miejsce są dwa przyciski do wyszukiwania. Cięzko mi określić metodologię oznaczania jakości i okresu produkcji ( wiadomo 1500 był topowy, potem nowszy 1510 , ale inne to trochę zagadka) starsze bardziej kanciaste modele denona mają oznaczenia np. 450, 460, 550,660 im nowsze tym numery były mniejsze....
Z nowszych jest model TU 425 rd z dokładniejszym dostrajaniem stacji (guzik narrow), czy to jest bardzo potrzebne, nie wiem.
Następcą modelu 235 z pokrętłem był chyba model 215 rd, jest też 380 . Ponoć trzeba zwrócić uwagę na wyświetlacz czy jest jaskrawy i nie wypalone lcd, u mnie w 215rd mocno daje po oczach, ładnie gra i ma ( jak ktoś lubi) płynne txt informacji o stacji radiowej.

Cytat

Na polskich aukcjach internetowych sprzedający rządają wysokich kwot (żaden nie miał w komplecie kabla zasilającego nie wspominając o antenie),

To chyba najmniej istotne, kiedy jest zadbany model, bo prawie każdy ma w domu kabel sieciówkę po jakimś starym "magnetofonie" a jak nie nową kupisz wszędzie za 5zł, podobnie wtyczkę antenową(żeńska) za 3zł i kawałek cienkiego drucika w dowolnym kolorze.
Bez problemu znajdziesz model 215, 380, 425 do 200zł, modelu typu 1500/1510 za 500-700zł raczej bym nie kupił wolałbym dołozyć te pieniądze do czegoś innego , albo dozbierać i kupić sieciowego denona DNP720 i masz wtedy radio www, normalne fm, wejście usb i domowe wi-fi.

Cytat

Można szukać tunera z programowalnymi guzikami z numerami stacji.

Jest bezpośredni guzikowy dotęp na panelu do zapamiętanych(memory) stacji FM 1-6 .

Cytat

albo dozbierać i kupić sieciowego denona DNP720 i masz wtedy radio www, normalne fm, wejście usb i domowe wi-fi.

Tylko trzeba pamiętać, że 720 nie odtwarza plików w trybie gapless.
Jeśli to nie jest dla kogoś problemem - OK.
Ja rozważałem kupno togo Denona, ale brak gapless ostatecznie go zdyskwalifikował.

A "jeźlikto" nie chce dwużyłowego kabelka zasilającego za 5 zł, to są też droższe wersje audiofilskie icon_smile.gif

http://allegro.pl/audioquest-nrg-x2-1-8m-k...5130564583.html

Rafal735r całkiem fajna oferta, wcześniej jej nie widziałem, a chyba warta uwagi.
Co do sieciówki Denona to juz jest w sprzedaży model wyższy od DNP720 a mianowicie DNP730, ale chyba ten nowy nie ma już radia fm, no i kosztuje odpowiednio. Nie jestem do konca przekonany czy chce w obecnej chwilii wydawać takie pieniądze.
Może polecicie coś z innych firm, np. Marantz, Onkyo, Sony itd. Kazda propozycja zostanie rozważona icon_biggrin.gif

Ja polecę Yamahę TX 950 rs:
srebrna (VB - czyli cena do negocjacji)
czarna
55 euro + przesyłka do Polski za pomocą przesylarka.pl i powinieneś się zmieścić w 300zł za całość. Czyli cena byłaby ok.

Cytat

Opisując wrażenia odsłuchowe można użyć tylko jednego słowa - OBŁĘD icon_twisted.gif Nie jestem jakimś wielkim znawcą a do tego nie potrafię poetycko jak inni koledzy z forum opisywać doznać, ale co mogę powiedzieć , to że kolumny grają bardzo przestrzennie, dynamicznie oraz są bardzo detaliczne. Nawet moja żona która była bardzo sceptyczna w sprawie wymiany sprzętu na „większy i lepszy” nie kryła zaskoczenia jakością dźwięku, który ją dosłownie powalił na fotel icon_biggrin.gif Wiele płyt nabrało zupełnie nowego brzmienia, czasami mam wrażenie że odkrywam je na nowo.

No widzisz, to super, że jesteś megazadowolony. A chciałeś kupić jakieś Ergo 92 icon_wink.gif No i miałem rację icon_biggrin.gif => post #36
Jeszcze w sprawie Twojego maila - bo ostatnio ostro tapetowałem - tuner nie zapewni takiej jakości jak CD, lecz kabelek warto jakiś lepszy, nie taką sznurówkę za 2 zł.

Kontroler może być cały czas włączony do sieci, to mu nie zaszkodzi. A kanały we wzmacniaczu rzadko kiedy są idealnie symetryczne i przy całkiem cichym graniu występuje objaw, o którym wspomniałeś. Tak, że tym się nie stresuj.

No to mi ulżyło, bo już myślałem że coś nie tak ze wzmacniaczem icon_smile.gif
Tuner kupiłem jak pisałem wyżej Denona TU-1500ae (prawie nówka sztuka) i podłączyłem go czasowo jakimś kablekiem Hama za 15 zł icon_wink.gif
Obserwuje aukcje i jak trafi się coś ciekawego w temacie kabelków to na pewno zmienię na cos lepszego icon_smile.gif Tymczasem uciekam słuchać MiniMax-u icon_biggrin.gif