Skocz do zawartości

Co dołożyć do Edifierów r2600?


adrian_9243

Recommended Posts

Witam. Posiada w swoim pokoju (16m2) 2 pary głośników, są to Edifier r2600 (świeżo kupione) i wiekową już wieżę Technics EH 500. Dźwięk idzie z komputera. Z Edifierów jestem zadowolony, myślę nad zastąpieniem wieży czymś nowszym, z ładniejszym dźwiękiem. Nie musi niszczyć bloku, chodzi mi o jakość dźwięku. Kompletnie nie mam pojęcia w co zainwestować, tak żeby też fajnie się zgrało z Edifierami. Raczej kolejne 2.0 lub może 2.1 i tu moje pytanie czy to ma sens, czy sie zgra? Budżet to +/- 1500, jednak zależy mi na bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, za 600, 1000 lub 2 też mogą być. Wiem trochę dziwnie wygląda ten temat ale jestem zielony szczerze icon_wink.gif Proszę o pomoc Panowie.

Muzyka słuchana to głównie Pop, R&B i tym podobne. Uwielbiam też klasyki takie jak jak np Roxette, Savage, Jackson itp icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Pomyłka jest chyba innego typu. Po co oraz w jakim sensie kolumny do PC mają się zgrać z kolumnami do wzmacniacza?
Będą razem grały? icon_eek.gif No chyba nie. Bo to nie da ani lepszej jakości (tylko bałagan - o ile udałoby Ci się to jakoś razem podłączyć) ani głośności. Więc nie muszą się zgrywać. A jak napisał Zieluwid tych Edifierów i tak nie podłączysz do wzmacniacza, bo są aktywne, czyli mają swój wzmacniacz.
Nie napisałeś jakiej wielkości masz pokój. Choć i tak do Technicsa nic większego się nie podłączy. Nie uciągnie. Można tylko pomyśleć o lepszych jakościowo kolumnach. A kolumny dobrze by stały na standach (nowe/używane - 200/400zł para).
Gdybyś jeszcze wiedział, czy kolumny mają zagrać ostrzej, jaśniej, bardziej twardo, czy raczej miękko, soczyście, itp?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam 2 kolumny Edifier, i 2 kolumny z wieży Technics. Chce zastąpić te z Technicsa czymś nowszym i tu pytanie co wybrać żeby się zgrało z Edifierami.


Planujesz jedne kolumny napędzć wzmacniaczem technics, drugie innym "wbudowanym wzmacniaczem komputerowym", jak to ma grać?, dwa różne zestwy odtwarzające w tym samym czasie muzykę ?
Stereo to 2 kolumny przed słuchaczem i 4 nawet identyczne i drogie kolumny robią bałagan w dźwięku, a juz z pewnością nic nie dadzą extra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje właśnie wieżę całkiem wywalić to po pierwsze i raczej kupić jakieś komputerowe do tych Edifierów. Pytanie czy 2.0 czy 2.1 i co konkretnie polecacie. Nie znam tych pojęć typu soczyście, bas nie musi nak..ać bo klubówki raczej nie słucham, grunt żeby był przyjemny, płynny.

http://allegro.pl/glosniki-edifier-2-0-s20...4691336429.html coś takiego na przykład?
Albo to: http://allegro.pl/edifier-multimedia-s730d...4616946919.html

Pokój ma 16m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego ( zakładka pierwsze posty icon_wink.gif ) czy to ogólnie nazwijmy "nagłośnienie" ma być do filmów i gier z komputera, czy do słuchania muzyki.
Skoro do muzyki, to mega drogie, ale jednak komputerowe zestawy są trochę bezsensu, potem piszesz także że bas nie musi ..., a planujesz subwoofer i dwa głośniki mydelniczki z dizajnerskim pilotem z lcd.
Nagłośnienie komputerowe to zdecydowanie coś innego niż sprzęt audio, nawet ten niedrogi.
Za 1200-1500 zł możesz kupić dobry używany wzmacniacz i śliczne nowe markowe monitory(o używanych już nie wspomnę), a jak klasyczny wzmacniacz zbyt duży to jakiś moduł wzmacniacza czy od midi wieży od pianocrafta, teaca, onyo, denona, często z radiem, może cd i usb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Jacek75 dobrze radzi.
Zastanów się i podejmij konkretną decyzję czego szukasz, bo inaczej to wszyscy kręcimy się wkoło i ostatecznie możesz być niezadowolony ze sprzętu. Przeczytaj to :
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni ]
Przemyśl sprawę i daj znać. może uda się złożyć ciekawie grający zestawik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do muzyki głównie. Czyli spieprzyłem sprawe kupując te edifiery? tylko przy głośniejszym graniu tracą wiele, dlatego chciałem dokupić do nich coś mocniejszego, też komputerowego.


Podobno uczymy się na błedach, a najlepiej jak czyichś błedach , widać nie zawsze.
Śmiech bierze jak się czyta o tych mocach głosników i subów 2x75w, 300W. Wzmacniacz stereo koło2x40 z monitorami opartymi na 16 i w miarę przyzwoitą efektywnością dB przegoni te komputerowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje początki z inwestowaniem w sprzęt muzyczny, zrozumcie icon_wink.gif

Kumpel mnie nakręcił, opinia dobra była i byłem nastawiony że wystarczy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia icon_wink.gif

Podsumowując: Nie ma sensu do Edifierów dokupować stereo bo bedzie z tego lipa, lepiej sprzedać je i dołożyć do stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie śmieje, taka przetroga, że wydając pieniądze , choć może dla Ciebie 600-1000zł to mało, warto posłuchać samemu. Nawet jak ktoś nie ma w miejscu zamieszkania takiego sklepu, to będąc przy okazji w mieście i sklepach typu MM, czy salonie audio posłuchać że nagłosnienie do PC to nie to samo co audio stereo, nawet tanie i używane. Używane wzmacniacze, czy kolumny nie grają z wiekiem gorzej, sprzęt do pc tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się z niczego nie śmieje, nawet tak nie myśl. Chwali Ci się to, że zanim napisałem o zamianie zestawu komputerowego na stereo, to już uprzedziłeś tą myśl. Nie zawsze każdy daje się namówić na wymianę świeżo zakupionego sprzętu.
Ale to będzie najrozsądniejsze. Między innymi, że ten sprzęt nie jest zbytnio chodliwy, tym bardziej używany. Ale jedno jest pewne, później będzie jeszcze trudniej go sprzedać.

Mam nadzieję, że wiesz, że mamy na myśli sprzęt używany, jeśli chodzi o zestaw stereo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak wiem że używka icon_wink.gif Był u mnie właśnie znajomy co sie jara wszystkim co związanie z Technicsem i mnie podkręcił troche. Szczerze to myślałem że te Edifierki starczą na mój pokój no i jestem z nich bardzo zadowolony przy graniu spokojnym, ale jak chce przyj...ć to wszystko się miesza. Wiem że stary sprzęt stereo nie traci na wartości i to się ceni właśnie. Można powiedzieć że się pospieszyłem z zakupem icon_wink.gif Mój problem tkwi tak jak napisałem w miare nie w mocy tych głośników, tylko w tym że tracą dużo na głośniejszym łupaniu. Stereo i tak pewnie nie będę wykorzystywał w 100% możliwości bo mi roz.. pokój, ale na głośności równej szczytowej moich głośników zapewne Stereo zagra dużo piękniej prawda? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taak wiem że używka icon_wink.gif


Wiadomo używny sprzėt da wiëcej jakości, wyrafinowania za podobne pieniądze, ale już dostępne wszędzie wzmacniacze np. Pioneer A10, denon pma520 za ok 600zł , magnatami supreme 200 za ok 500zł dadzą ci ogromny przeskok jakoßci i stylu gry, dobry początek audio, w nie takim małym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...