Skocz do zawartości

kolumny podłogowe do 600-700zł


fisiu

Recommended Posts

witam!

nie dawno kupiłem amplituner Technicsa

jestem początkujący i 'zielony' jeśli chodzi o sprawy audio


poszukuję do niego kolumny (najlepiej podłogowe, chociaż fajnymi podstawkami nie pogardzę) do 600-700zł (cena oczywiście za parę)

Narazie chcę kupić fronty później jak będę miał trochę kasy pomyśli się nad resztą icon_wink.gif


Bardzo zależy mi na Waszej pomocy i bedę wdzięczny za wszystkie rady!!

Pokój w jakim to będzie grało ma ok.15m2

a muzyki słucham przeróżnej od techno, trance przez hip hop i pop nawet do klasyki


Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o kolumny TAWO i inne wyroby tanich firm, to zazwyczaj sugestia jest taka, że jeżeli koniecznie je chcesz to trzeba je posłuchać. Bez odsłuchów możesz je sobie odpuścić...

Oprócz Magnatów 880 proponowanych przez Rafal735r pojawia się też niewiele drożej model 990 - taki jak w secie 5.0 na poniżeszj aukcji
http://www.allegro.pl/item329526943_magnat...umn_wisnia.html

Z używanych ładnie grają JAMO model Classic 6 lub jeszcze lepiej droższe Classic 8.
Do tego mamy parę modeli JBL czy Heco...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na tym forum.
Do niedawna też miałem podobny problem który spowodowany był katastrofalnym brakiem pieniędzy na swoje audiofilskie hobby. Po prostu dla ratowania budżetu domowego zmuszony zostałem sprzedać swoje kilkunastoletnie śliczne kolumny podstawkowe Mission 772 za ok.800 zł i poszukać coś o połowę tańszego. Poszperałem na Allegro i znalazłem Kody AV 702 za 400 zł. komplet, dosłownie nówki. Kupiłem je w ciemno i powiem szczerze był to jeden z najlepszych pomysłów w moim kilkudziesięcioletnim audiofilskim życiu. Znajomy pozazdrościł mi tych kolumn i kupił też Kody ale 707 ( komplet do kina czyli 5 szt. za 850 zł w sklepie). Też rewelacja. Czyli nawet jak tanio nie trafisz 702 to bierz 707 same fronty.Zapłacisz też ok. 400 zł. a może i mniej.I to za nowe w sklepie. Jak zaraz odezwą sie na tym forum oponenci, że Koda jest beeee to zapraszam do WSZYSTKICH dostępnych testów w necie i w prasie audiofilskiej. Zawsze najwyższe oceny. Bez najmniejszego wyjątku. Biją na łeb w tej cenie wsio co na ziemi istnieje. I z własnego doświadczenia podam, że jakośc i ilość niskich tonów jest porażająca a do tego rewelacyjna średnica i wysokie. Tak jak napisał recenzent w jednym z testów - zaproś znajomych, nastaw jakąkolwiek muzykę a jak zapytają się ile za nie dałeś to podaj obojętnie jaką cenę do 2000 tys, zł i tak uwierzą. A do tego ładne skrzyneczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę się nie zrozumieliśmy. Nowe fronty 702 kosztują ok.1000 zł. Komplet do kina prawie 2000 zł. Pisałem, że po okazyjnej cenie 400 zł. bo tak można jak się poszuka te kolumny trafić. Nie jestem też z tych co na siłę zachwalają to co sami mają, bo tak jak pisałem powyżej audiofilskim hobby param się od co najmniej 30 lat i wiele w życiu widziałem i słuchałem no i miałem w posiadaniu. Tylko, że zawsze punkt widzenia zależy od punktu mienia. I nie łechtają mnie w podbródek od dawna takie stricte metafizyczne doznania, że im więcej kasy wydasz to tym bardziej jesteś happy. A po drugie obracawszy się od tylu lat w audiofilskim światku wiem doskonale, że duży procent "audiofili" nie wydaje ogromnej kasy na sprzęt po to aby doznawać przyjemności słuchania muzyki, tylko wydaje po to aby samemu sie dowartościować i być lepszym od znajomego czy sąsiada.
Kolega prosił o radę to starałem mu się podpowiedzieć a nie licytować, że "właśnie - w tej cenie". On nie ma środków na Sonusy Fabery lub Bethoweny. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby całkowicie nie być posądzany o samochwalstwo to podaję link na Allegro na aukcje kolumn które jakbym miał dzisiaj kasę to brałbym w ciemno:

http://www.allegro.pl/item325378891_audiof..._150w_4ohm.html

Kiedyś je słyszałem i powiem szczerze, że takich cudeniek teraz sie już nie robi. A może wysupłasz te pare groszy więcej? Uwierz - na te Dali warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nowe fronty 702 kosztują ok.1000 zł.


Mozna je miec juz za 700zl. Wiec zmiescily by sie w budzecie autora. Ale ja radzilbym najpierw posluchac i wtedy wybrac najlepsze dla siebie.
Bo jakies pisanie w stylu Magnat to malo liczaca sie marka, a Koda jest liczaca to... Bez komentarza.
Jak koda tak sie liczy w sprzecie audio to dlaczego nie maja nawet w swojej ofercie kolumn powyzej 2tys. Tylko jakies same budzetowki. Nie twierdze ze produkuja zle glosniki, ale takie stwierdzenia sa bynajmniej nie na miejscu ,bo to sie wyklucza nawzajem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw sobie poszukać aby pisać, że produkuje "same jakieś budżetówki". Oj produkuje, i to wyśmienite powyżej 2000 zł.:

http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg...amp;podkat=82#x

Mało tego to jak się poszuka to się zobaczy, że też są oceniane bardzo wysoko. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co to jest 400zl przy takich gabarytach kolumny??? Czlowieku. Zejdz na ziemie.



1.Twoja teza - Koda to chłam bo robi tylko budżetówkę i żadnych kolumn powyżej 2000 tys. zł;
2.Moja odpowiedź - link udowadniający, że robi kolumny za więcej niż 2000 zł. i to bardzo porządne i wysoko oceniane;
3.Twoja odpowiedź - że za 2400 zł. I pytasz co za różnica;
4.Mnie nie chce się już dyskutować na takim poziomie merytorycznym;
5.Ty jednak zagrywasz dalej czego dowodem jest powyższy post nijak się mający do prośby naszego kolegi odnośnie prostej porady.
Skutek jest taki, że proszący o radę Kolega z Forum odniesie wrażenie ( po zanalizowaniu wszelakich twoich tez i teorii), że na forum piszą tylko same nababy co dla nich 400 zł. to pikuś a muzykalność zespołów głośnikowych mierzy się w gabarytach skrzynek i w kasie na nie wydanej a nie w paśmie przenoszenia, skuteczności i neutralności lub muzykalności.Lubisz Magnaty ( a musisz lubić, bo cokolwiek widzę w stopkach twoich postów) to przynajmniej nie rób wody z mózgu komuś kto pytał o co innego. Tak jak w muzyce - neutralność jest wysoce wskazana a nie zacietrzewienie.Ja podałem jeszcze jednego linka do Dali 104 poza Kodami bo zdaję sobie sprawę, że rynek głośników jest bogaty i nie składa się tylko z Magnatów. Bo inaczej było by strasznie na świecie nuuuudno........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1.Twoja teza - Koda to chłam bo robi tylko budżetówkę i żadnych kolumn powyżej 2000 tys. zł;


Nic takiego nie napisalem wiec nie przypisuj mi czegos czego nie powiedzialem. Odpowiadalem na post DEVILa. Ze Magnat moze sie bardziej liczyc w swiecie audio niz Koda, bo maja bardziej zroznicowana oferte i celuja w wyzszy pulap cenowy jak i brzmieniowy czego koda nie robi. Ale nie podwazam jego zdania. Odpowiedzialem jedynie na jego własna teorie, swoja teoria, ktora jest raczej bardziej wiarygodna. Ale jak ma on takie sowoje zdanie to i tak go nie zmienie. Chcialem mu tylko nieco uswiadomic ze nieco sie myli.

Widze ze masz trudnosci ze zrozumieniem. Wiec napisze to jeszcze raz. Przy takich gabarytach i przedziale cenowym 2000zl, roznica 400zl to jest nic. Wnosek jest taki ze kolumna za 2000zl moze zagrac tak samo jak za 2400zl albo i lepiej. A ty sie tu spierasz o jakies 400zl i ze Koda robi swietne kolumny za 2400, a nie za 2000 jakby to byla jakas kolosalna roznica! Jak widac to ty, tu chyba najbardziej przywiazujesz wage do kosztow, a nie ja i chcesz zabłysnąć. I nie wiem czemu tu przytaczasz odrazu Magnaty? Masz jakis uraz z dziecinstwa czy jak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

1.Twoja teza - Koda to chłam bo robi tylko budżetówkę i żadnych kolumn powyżej 2000 tys. zł;


Nic takiego nie napisalem wiec nie przypisuj mi czegos czego nie powiedzialem. Odpowiadalem na post DEVILa. Ze Magnat moze sie bardziej liczyc w swiecie audio niz Koda, bo maja bardziej zroznicowana oferte i celuja w wyzszy pulap cenowy jak i brzmieniowy czego koda nie robi. Ale nie podwazam jego zdania. Odpowiedzialem jedynie na jego własna teorie, swoja teoria, ktora jest raczej bardziej wiarygodna. Ale jak ma on takie sowoje zdanie to i tak go nie zmienie. Chcialem mu tylko nieco uswiadomic ze nieco sie myli.

Widze ze masz trudnosci ze zrozumieniem. Wiec napisze to jeszcze raz. Przy takich gabarytach i przedziale cenowym 2000zl, roznica 400zl to jest nic. Wnosek jest taki ze kolumna za 2000zl moze zagrac tak samo jak za 2400zl albo i lepiej. A ty sie tu spierasz o jakies 400zl i ze Koda robi swietne kolumny za 2400, a nie za 2000 jakby to byla jakas kolosalna roznica! Jak widac to ty, tu chyba najbardziej przywiazujesz wage do kosztow, a nie ja i chcesz zabłysnąć. I nie wiem czemu tu przytaczasz odrazu Magnaty? Masz jakis uraz z dziecinstwa czy jak?



- Własnie. W tej cenie. Cenie 400zl.

- Jak koda tak sie liczy w sprzecie audio to dlaczego nie maja nawet w swojej ofercie kolumn powyzej 2tys. Tylko jakies same budzetowki.

- No to 2400zl. Co za roznica.

- Co to jest 400zl przy takich gabarytach kolumny??? Czlowieku. Zejdz na ziemie.

To co powyżej cytuję to kto pisał? Ksiądz Korba z Wałcza ? I kto tutaj ma uraz z dzieciństwa? A błyszczeć to nie muszę w przeciwieństwie do co poniektórych "fachowców" z tego forum bo nie jestem audiofilem zadufanym we własne posiadanie tylko melomanem co słucha muzyki a do tego dużo czytającym i odpowiedzialnym za to co pisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Mea culpa. Obiecuję poprawę. A dla uspokojenia idę posłuchać muzyki. Nic tak nie uspokaja jak Norah Jones lub Dire Straits. Przeciwnika w powyższych konwersacjach też przepraszam uprzejmiaście i z godnością. Daliśmy sobie po razie i jest klawo. Tak ma być w kraju nad Wisłą. Niech żyje muzyka !!! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti
Dziękuję za Twoją uspokajającą wypowiedź - wyręczyłeś mnie icon_cool.gif

Fisiu
Kolumny KODA będą napewno dużo lepszym rozwiązaniem niż Tawo o które pytałeś!
W większości testów (może nawet we wszystkich...) KODA zbierają same pochwały za stosunek jakości do ceny, więc warto je brać pod uwagę! A że w dodatku nieźle się pisze o tym, jak grają.
I dotyczy to nie tylko kolumn, ale i innego sprzętu grającego (np. amplitunerów). Firma sporo produkuje i sprzedaje w segmencie niezbyt drogich sprzętów i ma w tym doświadczenie. A chyba żadnemu konstruktorowi i przedsiębiorcy nie zależy na tym, by produkować i sprzedawać chłam...

Jeżeli możesz kupić kolumny kosztujące normalnie 1000zł (i warte tego tysiąca) za 400zł, to jest to okazja. icon_mrgreen.gif
Jeżeli Perkoz_1 kupił Kody 702, a potem zrobił to samo Jego kolega i obaj sa zadowoleni, to masz niezły powód by się nimi zainteresować i odsłuchać (mimo negatywnej opinii innego uczestnika Forum).
Warto też poczytać pisma audiofilskie, bo testowane i opisywane są nie tylko kolumny za 5 czy 10 tysięcy, ale i te tańsze icon_wink.gif

Różne są kryteria wyboru kolumn głośnikowych - decyduje wszak suma pewnych czynników, takich jak: cena, jakość, moc, wierność odtważania, dobry bas, dobre średnie czy wysokie tony - ale i kolor, wykończenie, wymiary, przeznaczenie pod konkretny typ muzyki (choć różne osoby mogą nie zwracać uwagi na niektóre krytera).
I zazwyczaj po konkretnych propozycjach pada jeszcze wezwanie by je odsłuchać z ulubioną muzyką, a jeszcze lepiej podłączone do własnego sprzętu (wzmacniacza, odtwarzacza...).
Do tego niektórzy chcą jedynie nowego sprzętu, a inni dopuszczają "używki" ale chcą w związku z tym wyższy model.

Na szczęscie mamy już demokrację i każdy ma prawo do własnego wyboru - choć niestety nie zawsze ma od ręki pieniądze na jego realizację icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czego innego wymagamy od sprzętu za tysiąc i od tego za 10 tysięcy.
Ten tańszy przynajmniej nie wymaga drogiego okablowania - nie ma to jak znalezienie jakiejś pozytywnej cechy w tańszych systemach icon_lol.gif
A według mnie to wyraźnie słychać różnicę w kablach z różnych poziomów cenowych dopiero w ciut badziej "wypasionych" systemach (pewnie się powtarzam, ale cóż...mamy noc).
A do tego bardzo dużo może poprawić / pogorszyć odpowiednie rozstawienie kolumn i wygłuszenie pomieszczenia - a do tego nie są potrzebne duże pieniądze (bo jednak materiał coś kosztuje...).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...