Skocz do zawartości

kolumny podłogowe do 600-700zł


fisiu

Recommended Posts

I tutaj odnośnie okablowania zgadzam sie z kolegą w 100 %. Niestety, zarówno smutna rzeczywistość, założenia konstrukcyjne producentów danego sprzętu oraz poziom cenowy tegoż sprzętu są wyznacznikami sensu lub bezsensu inwestowania w kable. W sobotę sam zrobiłem proste doświadczenie. Otóż przez cały czas mam spięty odtwarzacz DVD z Ampli zwykłym z MM kablem optycznym Prowire bodajże za 59 zł. No ale jako , że taka "profanacja" nie dawała mi spokoju, a jakimś cudem znalazłem w prtfelu lewe 300 zł. oraz wiedząc, ze pogoda na wheekend będzie do bani udałem się do audiofilskiego sklepu w celu wypożyczenia do testów jednego lub dwóch markowych interkonektów. Założeniem moim postawionym przed sprzedawcą była radykalna poprawa średnicy oraz utemperowanie (skrócenie) niskich tonów. Sprzedawca nie wnikając za bardzo w moją bazę sprzętową najpierw zaproponował jakieś QED-y za 300 zł. a po przedstawieniu przeze mnie kwestii mojego posiadania wymyślił, że na bank mój system uleczą albo Straight Wire Musicable II za 175 zeta lub Tara Labs Prism 200a za 125 zł. Pożyczyłem obydwa kabelki.Bawiłem się w podłączanie i odłączanie przez cały wheekend wspierając się jeszcze dla porównania tanim interkonektem Prolinka za 69 zł też z MM. I co ? Totalne ZERO efektów. Trzeba było by chyba być Stradivariusem aby wyłapać jakąkolwiek różnicę pomiędzy tymi interkonektami, oczywiście w jakości dźwięku a nie w wyglądzie. Mało tego, z wielką rozkoszą powróciłem do do pierwotnego podłączenia po taniutkim optyku bo przy takim połączeniu dźwięk z mojego systemu jest o co najmniej o 50 % lepszy od wersji ortodoksyjno - audiofilskiej po interkonektach..
Wniosek z tego nasuwa się sam - jak producent zrobił coś wcale na tamte czasy nie taniego, ale przeznaczonego z zasady do kina domowego to żebym sie skichał, MF-a albo Krella z tego nie uczynię. Na Star Wars przelot krążownika republiki ma przygniatać i amen. Tor audio po analogu w takim segmencie jest po prostu tylko i wyłącznie przymusowym dodatkiem ( bo jakoś trzeba było wykorzystać elementy płyty głównej). I dlatego nie trzeba dać się ogłupić słowu pisanemu i mówionemu i zawsze podchodzić do takiego tematu polegając tylko i wyłącznie własnemu słuchowi.
Inną sprawą jest okablowanie głośnikowe. tutaj uważam z własnego doświadczenia, że nawet przy tanich kolumnach i badziewnym sprzęcie zainwestowanie w dobre kable po góra 20 zł za metr jest bardzo mądrym posunięciem. Sam zamieniłem niedawno swoje "sznurki do bielizny" marki Jamo po 2,50 za metr na Supry Classic po 19 zł. za metr ( tylko kolor tych szwedzkich kabli mnie zabija - majteczkowo błekitny - czyli kabelek dla kochających inaczej icon_biggrin.gif Nawet akceptowalność mojej małżonki wysiadła przy tym błękitku). Prawda jest taka, że poprawę zauważył by każdy komu jeszcze pozostało co najmniej 75 % sprawności słuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

AudioMega to dosyć popularna nazwa i jest trochę głosników tej marki, szczególnie na Allegro, ale akurat te to jakieś moim skromnym zdaniem takie dziwadła. Może to wcale dobrze zagrać ale z takim czymś, tym bardziej na Allegro, co zawsze przywodzi mi na myśl kupowanie kota w worku, nie ryzykuj. Jeszcze raz napiszę - kupujesz coś co ma dać satysfakcjonujący dla ciebie dźwięk a nie worek kartofli. Cierpliwości. Znajdź, posłuchaj i zadecyduj. Szklaneczkę meliski i wyluzuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizyte w jakimkolwiek większym media markcie lub saturnie...maj idzie, ludzie zamiast kupować sprzęt hifi ciułają na długi weekend jakies pieniądze. Więc żeby utrzymać obroty robią przeceny. Wyzbywają sie również modeli słabiej rotujących ( co nie oznacza gorszych). Wejdź, posłuchaj zapewne trafisz coś co przypadnie Ci do gustu. Polecam wizytę w tygodniu, kiedy jest mniejszy ruch i sprzedawca będzie miał więcej czasu żeby choćby podłączyć kolumny do sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na twoim miejscu bral bym Altus 140 napewno bedziesz zadowolony.Kup sobie anonse i moze znajdziesz te kolumny.Umowisz sie z gosciem i posluchasz jak chodza bo na allegro uzywanych kolumn nie kupuj bo cholera wie jak chodza pozdro Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisiu
Czy najbardziej zależy Ci na wszechobecnym (choć nie zawsze dobrze kontrolowanym...) basie, czy jednak wolisz iść w stronę ciut większej neutralności przy dobrym basie (Magant), czy bardziej ciągnie Cię do czegoś dyskretniejszego i jeszcze bardziej neutralnego (jak Dali)?
Na 15m^2 dobrze będą grały także mocne monitory (np. JBL E30 - cena zazwyczaj koło 800, ale czasami można kupić taniej).
Do tego w podobnej cenie trafiają się fronty Quadral Quintas 500

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sokoj z altusami. To kolumny do wynurzania scian i nic pozatym. A na powaznie. To służą one tylko do robienia imprez i to chyba na tyle. Brak jakiegokolwiek taktu. Bas sie leje jak deszcz z nieba, wysokie jazgoczą niemiłosiernie itd itp. Jak napisalem to kolumny do robienia chałasu. A autor chyba takich imprez robic nie bedzie. Zreszta i nawet takie Monitor 1000 lub Victa 700 mogą dobrze rozbujać chatke.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisiu
A jaki masz konkretnie model amplitunera Technicsa, jak jest jego moc?
Dostałeś na razie sporo propozycji pewniaków, zarówno wśród nowych kolumn jak i używanych. Od osób o różnych preferencjach, które gustują w różnych rozwiązaniach icon_rolleyes.gif
I nadal nie napisałeś, na czym tak właściwie najbardziej Ci zależy ...

Cały czas powtarza się sugestia, byś odpuścił sobie produkty bezfirmowe. Dlatego od razu odrzucamy STXy, BRXy, Tawo itp. No chyba, że dla Ciebie liczy się tylko wygląd i design (bez obrazy...), który nie wszystkim odpowiada.
Co do preferencji brzmienia - duże kolumny z Tonsilu jak ALTUSy i Zeus dają bardzo dużo basu, za którym niektórzy przepadają - a dla innych jest on słabo kontrolowany i męczący. icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Technicsa ax720 po 100W na kanał

przy takim budżecie jaki posiadam to nawet wstyd mi do sklepu iść bo tam tyle to na 1 kolumnę powinienem mieć przynajmniej

więc skłaniam się raczej ku używanemu sprzętowi

dla mnie ważny jest bas ale jak tu było wspominane altusy mają go pod dostatkiem ale jest niekontrolowany

a mi zależy na czymś uniwersalnym, z przyzwoitym, ciepłym basem...

wiem że dużo wymagam jak za te pieniądze dlatego jedynie chyba coś używanego wchodzi w grę Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisiu
To już masz na czym grać icon_cool.gif
Tym bardziej odpuść sobie ALTUSy i pokrewne - a przede wszystkim nie szukaj (bezfirmowych) wynalazków!

Czy masz w okolicy jakiś MMarkt czy Saturn - bo co chwila jest sporo wyprzedaży nowych i powystawowych kolumn i warto tam zajrzeć.
Spokojnie możesz kupić z nowych - tańsze Magnaty czy Heco, warto sprawdzić polecane przez Arti'ego KODY.

Polecałem Ci też JAMO Classic - tu masz model 8 z uszkodzonym z tyłu narożnikiem i chyba warto sie potargować
http://www.allegro.pl/item331344219_okazja..._8_czarne_.html
a z Twoim Technicsem zagrają naprawdę ładnie (o ile dopuszczasz takie uszkodzenie w kolumnie)
poniżej masz troche drożej to samo, ale w idealnym stanie
http://www.allegro.pl/item332019447_jamo_c...8_stan_bdb.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety najbliższy MM albo saturn to ok. 80km ode mnie...

mam w mieście naprawdę fajny sklep z m.in. kolumnami ale ceny to tam z kosmosu mają... ;/


dzieki bardzo za rady icon_wink.gif

ostatecznie udało mi się podwyższyć budżet do ok. 1000zł więc jeślibyście mogli coś jeszcze doradzić to będe bardzo wdzięczny icon_wink.gif


chciałbym też poznać Waszą opinię na temat tych Mirage'ów

http://allegro.pl/item331213979_mirage_omn...kspozycji_.html

bo może jest szansa ze sie z nimi zmieszczę w budżecie icon_smile.gif

pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item325408488_glosni...iwa_okazja.html
Nie wiem czy znajdziesz za ta kase cos lepszego. Widze ze koles obnizyl cene z 1000zl na 800zl. Widac ze zalezy mu na sprzedazy.
Heco maja nieco drazniacy bas jak dla mnie. Chodzi o Victa.
Do 1000zl masz jeszcze dosc dyskotekowe:
http://www.allegro.pl/item320714640_jamo_s..._836_11_31.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisiu
1. Z Mirage może być problem by zmieścić się w cenie...
2. Co do JAMO - spokojnie Twój amplituner je napędzi, więc nie musisz się przejmować - ale mają charakter mniej uniwersalny a bardziej dyskotekowy
3. QANTUM 505 z linku Rafała mają uskodzone wysokotonowe ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...