Skocz do zawartości

Zestaw stereo


bRude

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No tak racja icon_smile.gif

Hm, ale tak ise zastanawiam do v3 pilot jest elementem koniecznym czy wszystko co potrzebne jest na panelu przednim
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-finear...4703838367.html
na tej aukcji pisze ze wszystkie najwazniejsze funkcje wzmacniacza sa sterowane z pilota - jest cos na nim czego nie ma na panelu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie obyć się bez pilota. Miałem wzmacniaczy Fine Arts od V 1 do V 3 kilka sztuk (na raz i po kolei icon_biggrin.gif ).
Jakbyś kupił wzmacniacz bez pilota, to można użyć uniwersalnego albo innego pilota Grundiga do audio (widziałem niedawno wzmacniacz z takim pilotem na Allegro). Co jakiś czas trafiają się też oryginalne piloty Fine Artsa.
Co do wzmacniacza, to V 3 jest niewiele gorszy. Trochę tylko eksponuje sybilanty (głoski syczące). Ale bardzo delikatnie. Czasami, zależnie od kolumn, może to być nawet pożądane.
Tak na marginesie, to miałem i mam wzmacniacze, które nie miały/mają pilota. Ani nawet regulacji tzw. barwy dźwięku czyli niskie, wysokie itp. Przykłady? Kiedyś Densen B-100 a teraz w kuchni Pro-Ject 7AMP. Obydwa wyposażone tylko w regulację siły głosu i selektor źródeł. Zdziwiłbyś się, ale jak jest dobry wzmacniacz i kolumny odpowiednio dobrane do pokoju, to nic więcej nie trzeba.
Na jeszcze większym marginesie napiszę, że rzeczony Pro-Ject jest wzmacniaczem ponad dwa razy słabszym od V 3 (ale zasilacz ma nie gorszy, może nawet lepszy). Ale na pewno gra muzykalniej i pełniej, cieplej. Ja to lubię, pewnie nie każdy.
Wzmacniacz raczej nie do kupienia, bo w ciągu ostatnich powiedzmy 5 lat widziałem 3 sztuki z czego jedną ja kupiłem.

A standy kup kiedyś. Naprawdę możesz sobie bardzo poprawić dźwięk w ten sposób. Precyzję, przestrzenność, tzw. "oddech" i kilka jeszcze aspektów brzmienia. Jeśli masz czas, to poluj na używane. Regulowane (wysokość). Wówczas mogą Ci posłużyć długo, nawet gdy wymienisz monitorki na lepsze.
To są dość spore monitory, więc jeśli masz 2 stołki, to ustaw kolumny na nich i japońskim zwyczajem masz już standy icon_wink.gif
Tylko dokupisz na Allegro Blu Tack, ulepisz pod każdą kolumnę po 4 kulki o średnicy 20-50 groszy i dociśniesz. Będzie super.
Kolumny będą się dobrze trzymać "standów" a przy tym nie będą z nimi rezonować. Na jakiś czas takie prowizoryczne ustawienie wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.
Co do wzmacniacza, to V 3 jest niewiele gorszy. Trochę tylko eksponuje sybilanty (głoski syczące). Ale bardzo delikatnie. Czasami, zależnie od kolumn, może to być nawet pożądane.



Miałeś na myśli v2 z tego co rozumiem icon_smile.gif
Wiesz co zostawie sobie kontakt do Allegrowicza od v2 i jak dlugo sie nic nie pojawi to bede sie z nim kontaktowal - o ile go nie sprzeda:P. (Wolalbym v3 z racji na wieksza moc i tak jak pisales o zmianie monitorow to zawsze bede mogl dokupic cos mocniejszego icon_wink.gif )
A i jeszcze dogadalem sie z osoba od ktorej kupilem BXy tak ze rozgladnie sie za v3 jak bedzie w Niemczech, moze cos z tego wyniknie:)
Obecnie oczekuje na na radmora od szwagra i spodziewam sie kuriera jeszcze dzisiaj - jak wszystko wypali dam znac jak to gra icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODpalilem tak jak wiesdz Zielu, ale dalej mam problemy z głośniejszym kanałem, ale to moze od radmora.
No wiec tak : spodziewalem sie poprawy jakosci dzwieku jakbym przesiadl sie z starego rometa na mojego naprawionego czeskiego FORTa i..................... Nie zawiodlem sie icon_biggrin.gif. Dzwiek jest znacznie cieplejszy niz na moim poprzednim sprezcie ( Unitra monitor + jakies no nameowe kolumny) Tak jak pisal w innym watku gora dzwieczna lecz nie natarczywa , przyjemny srodek i (mimo zlego sprzetu - Angel pisal zeby wydobyc lepszy bas potrzebna jest lepsza elektronika ) Bas schodzacy dosc nisko rownie przyjemny. Nie zawiodelm sie jednak ciekaw jestem co te glośniki potrafia na lepszym wzmacniaczu : ).
Qrcze tak jak CI pisalem zieluwid wiesz czy moze byc spowodowane ten balans - Na radmorze na tych diodkach tez lewy kanal dostaje jakby wieksze napiecie i ta kolumna pod ktora jest podpiety przy glosniejsdzym sluchaniu wydaje to charakterystyczne pyk (puf?) - tak teraz dochodze do wniosku ze najlepszym okreslniem jest trzask . Balem sie o glosniki ale na jednym i drugim dzieje sie tak samo na jednym kanale... Btw Podpialem pod zintegrowana karte zmienilem kabel jack-rca i dalej to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze.. Ja tam wole nic nie grzebac bo jeszcze cos schrzanie znajac moje doswiadczenia z takimi zadaniami. Moze ze szwagrem zajrzymy - na razie niech bedzie jak jest. Qrde wydaje mi sie ze na tej jednej kolumnie ten trzask jest bardziej slyszalny :/. No nic dzisiaj juz nic nie przepinam, jutro sie pewnie tym pobawie jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym jednym kanale tylko jedna z kolumn ma problemy przy kickbasie :/ albo nie kickbasie przy tym plytki uderzeniu basowym

Np w tym kawalku na poczatku do 33 sekundy
https://www.youtube.com/watch?v=Fihxa4Q7q1g

Hm sprawa jest o tyle dziwna ze na tym cichszym kanale niezalenie od tego jak glosno dam (na glosniejszym dajmy na to ze ok 1/2 potencjometru) nawet na maxa ten przydzwiek nie wystepuje .. Musze to sprawdzic na jakims innym sprzecie wtedy bd wszystko wiedzial. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid .. xD

Ale pytanko nie wiem ale zmozliwe zeby ten radmor nie wspolpracowal z 4 ohmowymi kolumnami ?
Na tej stronie
http://www.radmory.za.pl/5412.html
pisze tylko o 8ohmach :/ co by sie dzialo gdybym podlaczyl te grundigi 4ohm do 8 ohmowego wzmacniacza?

Dzwonilem do miejscowego serwisu (tak sie sklada ze wlasciciel tez ma radmora) i powiedzieli ze wspolpracuje z 4 ohm : )


Angel jeszcze jedno pytanie ( tutaj bo skrzynke masz pelna:P) Zdarzalo Ci sie ze glosniki basowe po prostu nie wyrabialy (moze "dusily sie") przy glosniejszym sluchaniu? Czy moze to byc spowodowane za slabym wzmacniaczem? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt słaby wzmacniacz może w pewnym momencie zamiast wzmacniać, generować już tylko niebezpieczne dla głośników zniekształcenia, które objawiają się dziwną pracą membran. I dziwnymi, nienaturalnymi dźwiękami. Lepiej tak nie grać, albo przyciszyć do poziomu, gdzie ten problem nie występuje. Na inne pytania odpowiedziałem Ci na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok byłem sprawdziłem wszystko gra jak nalezy icon_smile.gif, a dzwiek o ktory mi chodzilo to krotki bas icon_razz.gif - tak mowil Darek ; ),bylo to uderze ale o calkiem innym charakterze lepiej kontrolowane, glosniki graja calkiem calkiem niezle, jego zdaniem i sam byl w szoku ze bas schodzi tak nisko na tych specjalnych plytach odsluchowych mimo to w muzyce juz nie mialy takiego pierdulniecia jakj ego podlogowki (ktore mialy dwa glosniki nisko tonowe - wiec sprawa oczywista icon_razz.gif) Wszystko bylo jak nalezy glosniki sprawne icon_smile.gif. Dodatkowo dostalem "reprymende", ze pliki wsadowe mam tak ciulowej jakosci ze szkoda gadac xD /
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż, trzeba więc czekać na wzmacniacz. A później dopiero myśleć o dopracowaniu całości.


Cytat

Najważniejsze, że kolumny są sprawne. Teraz nic, tylko odkładać na jakiś przyzwoity wzmacniacz do nich.
A co do zejścia niskich, to nie możesz porównywać kolumn podłogowych i podstawowych. Jednak jak sam widzisz te Grundigi potrafią zaskoczyć.


No rozmawialem z mama i powiedziala ze moge przeznaczyc na wzmacniacz nawet 600 zl To sporo, Angel dalej twierdzisz ze najlepiej czekac na v3? Pisales ze dopiero od 800 zeta moge trafic cos znacznie lepszego. Co masz na mysli ,piszac o dopracowaniu calosci?icon_razz.gif
Wlasnie Zielu troche mnie to korci odkladac nie odkladac - bo kolumny obecnie stoja nieuzywane icon_razz.gif (po prostu boje sie je podpinac pod tego radmora odpialem je bo znowu bylo slychac jakies szumo-trzaski w "idle, a jak dotknie sie wzmocnienia basu to chodzi caly glosnik niskotonowy na cichszym kanale).
Darek ma marantza 7000 (chyba pm) od 10 lat i jest zadowolony mowie ze nie ma zamiaru go zmieniac, ale taki marantz 1200 zeta w dobym stanie... Gdzies wyczytalem ze marantz produkowal tez wzmaki dla grundiga (nie oamietam ktory model) - moze jakis marantzik rozsadny model he ?icon_smile.gif
Przegladalem allegro i nie ma nic ciekawego a wiekszosc pracuje dopiero z 8ohm, wiec lipka:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie V 3 to bliźniacza konstrukcja Marantza PM-80, Grundiga A-9000 czy Philipsa FA-960. Z drobnymi modyfikacjami o których tu nie będę pisał w tej chwili.
Czy do 800 zł albo za 600 nie znajdziesz niczego lepszego? Tego nie napisałem. Bo może zdarzyć się superokazja i kupisz.
No i zależy co dla kogo znaczy lepsze. Albo też są wzmacniacze które pojawiają się raz, dwa razy w roku. Nieraz rzadziej.
Chodzi mi o coś w miarę dostępnego, to właśnie będzie granica gdzieś 800 zł.
Pisząc o dopracowaniu mam na myśli odpowiednie kable, ustawienie, jakieś gadźety itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - zaczalem myslec o tej v2, mowiles ze jest niewiele gorsza od v3 , a tylko jedna byla na allegro - v3 bardziej by mi pasowala jesli chodzi o przyszla rozbudowe sprzetu )jakies inne mocniejsze kolumny) Bo v2 ma 150W muzycznej a 80 tej nominalnej przy 4ohm BXy maja 100W muzycznej i 80 nominalnej ( jezeli obie drugie wartosci to nominalne - musze zrobic rozpiske i was zapytac wlasnie bo tego nie ogarniam troche:P) Wiec v2 bylaby pod te kolumnyu jak znalazl nie wiem dobrze to rozumuje? Kupilbym v2 i czekal jak sie pojawi jakas v trojeczka za rozsadna cene
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................MUsik............sinus-leisting(zniem.icon_razz.gif)..... CHarge nominale
v3........................200..........................120
v2........................150...........................80
BX-2000...............100..........................................................
.........80
Tak by to mniej wiecej wygladalo icon_razz.gif Jak to odnosic do siebie wzgledem dopasowania Vki do BXow? Ta 80 powinna byc pod Charge nominale w wierszu BX-2000 tylko nie chce mi tego tam przeniesc:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...