Skocz do zawartości

Zestaw stereo


bRude

Recommended Posts

Standy ze szkłem? icon_rolleyes.gif Może chciał sobie z Ciebie zakpić a ty wziąłeś to za dobrą monetę?
Nie widziałem dobrych standów ze szkłem, bo to nie jest dobry materiał jeśli chodzi o tego typu konstrukcje.
Standy najlepiej by były ze stali albo żeliwa. Mogą być łączone z drewnem albo grubą sklejką. Przede wszystkim mają być jednak masywne, stabilne i wynosić głośniki wysokotonowe kolumn na wysokość uszu siedzącego słuchacza.

Co do kabli Alphard, to jak chcesz. Czytałem te opinie. W sumie Siepu napisał bardzo lakonicznie ale pozytywnie. Zwróć uwagę na jakim sprzęcie były testowane. W dwóch wypadkach tylko po krótszym odsłuchu. Raz, że kable mogły być niewygrzane. A dwa, że mogły po prostu pokazać wady tych systemów, czego inne tanie kable wcześniej nie pokazały. Oczywiście zauważyłem różnice po wygrzaniu, ale nie były to aż tak drastyczne przeżycia icon_biggrin.gif
Testowałem te kable ze sprzętem budżetowym (ale raczej dobrym jak Fine Arts, Pro-Ject, Rotel, BNS, Grundig) a także ze wzmacniaczami i kolumnami wyższej klasy. Mają te kable także koledzy z tego forum i wielu uważa je za dobre.
Twierdzę, że tylko wyjątkowo zamulony system może nie zagrać dobrze z tymi kablami.

Rozdzielczo, to znaczy z dobrym wglądem w szczegóły. Tak jak na dobrym zdjęciu. Widać dużo więcej niż na takim słabej jakości.
Wszystko jest ostrzejsze, dobrze zdefiniowane, widać nie tylko ogół ale także subtelności, półcienie, smaczki. Wszystko nabiera przy tym soczystości, wręcz trójwymiarowości.
Poszczególne pasma nie mogą być separowane, tylko spójnie oddane. Jedno przechodzi płynnie w następne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Też wydaje mi się że tak mocno spolaryzowane opinie że gra np. ostro, cyka itd. wynikają po pierwsze z całości systemu( pierwszy opis) i tego że przy teście, ocenie warto porównać do czegoś innego. Obawiam się że gdyby autor włożył inny kabel, być może nawet lepszy byłoby w bardzo podobnie, czy identycznie, zreszta pisze że wcześniej zestaw też tak grał.
Myślę że trzeba mocno osłuchac się z jakąś ulubioną płytą i co ważne w neutralnym ustawieniu wzmacniacza( jeśli mamy regulacje tonów) przyzwyczaić się do niej, by potem porównywać coś nowego np. przewody, odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Znalazlem jeszcze takie opnie o kabelku alpharda
http://www.audiostereo.pl/alphard_etp-colo...06-1112-12.html
Ale wyglada na to ze faktycznie zdecyduje sie na sl8, chyba ze jest jakis sens dolozyc i kupic 10 albo 14 roznia sie chyba tylko przkrojem zyly, lae nie iwem czy wiecej niz 2,4mm jest potrzebne na jednej stronce polecali wlasnie 2.5 mm do mocy 80-120 W.
Co do osluchania plyty to fatk byloby to najlepsze rozwiaz\anie ale u mnie na liscie mam ok 500 utworow i chyba wybiore te najlepsze i sie z nimi oslucham zeby stwierdzic czy odnotuje jakas roznice icon_smile.gif a co do regulacji tonow to ja mam w pozycji neutralnej ale loudness musi byc icon_razz.gif bo bez niego brzmi to tak se se icon_smile.gif
A co do standow to chyba zostane przy rozwizan iu standy + podstawkowce, a Darek raczej nie kpil moze jego zdaniem jest to dobre rozwiazanie kto wie - brzmial powaznie nie bylo w tym zadnej ironii icon_razz.gif, Bede odkladal kaske i czail na cos na allegro jakby sie cos trafilo co mnie zainteresuje to jeszcze zapytam was o opinie ok?icon_smile.gif
Pozdraiwam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemanko
Tak zrobie zieluwid,ale najpierw chcialbym uporzadkowac sprawe z kablami troche sie orientowalem i dochodze do wniosku ze faktycznie mozna sobie poprawic jakosc dzwieku. Znacie jakas produkcje ktora pomoglaby utemperowac lub udzwiecznic wysokie i uwypuklic srode, moze jeszcze poskromic troche bass albo sprawic zeby byl twardszy bardziej zbity? Troche duzo ale jakby spelniala chociaz 2 kryteria. Glosnikowe kupilbym w drugiej kolejnosci icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, standy mogą zaczekać. Nie jest to warunek natychmiastowy, ale z czasem namawiałbym Cię do ich kupna. A tymczasem faktyczne zainwestuj w kabelki. W tej kwestii niestety nie mam dużego doświadczenia, więc nie pomogę. A z tych których używam nie polecę, bo sądząc po tym co piszesz, chyba nie spełniły by Twoich oczekiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cytat

Siemka mam pytanie bo zauwazylem ze jak dociskam membrane basowa to bass jest bardziej "wooferowy" i bardziej mi to przypada do gustu, pytanki moze to tez byc spowodowane obrobieniem tych gumek ktore trzymaja membrane? Dzieki Pozdrawiam



Co masz na myśli, że membrana jest obrobiona ? Są tam jakieś uszkodzenia, przetarcia, przecięcia ? Odkleiła się ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...