Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 500 zł


maniek221

Recommended Posts

Witajcie.
Posiadam wzmacniacz Yamaha A500 o mocy na kanał 60W i impedancji 8OHM.
Wzmacniacz uważany za grający jasno, ale bez przesady.

Obecnie mam jakieś budżetowe monitorki Jamo - brakuje głównie basu i dynamiki - masy dźwięku. Regulator basu we wzmacniaczu muszę dać w pozycję prawie maksymalną, a z tunera to już w ogóle słabo. Kolumny miałem wcześniej i na Denonie również tak grały więc czas na wymianę.

Szukam jakiś monitorków o ciekawym, wyrazistym dźwięku, ale żeby to nie trzeszczało wszystko z Yamahą. Nie znam aż tylu modeli dlatego proszę o pomoc.

Pokój ma ok. 9m2.
Gatunki muzyczne: wszelka akustyczna, oraz Turnau, Maanam, trochę elektroniki (Jarre), Dire Straits.
Moje typy:
Tannoy M2
Monitor Audio BR1
Monitor Audio R300 (jest aukcja na allegro).
Eltax Liberty 3+ (nie będzie za ostro?)

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu czegoś do systemu.
Pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Uważam, że przy Twoim metrażu i budżecie i wymaganiach świetnie sprawdzą się Tannoye. Szczerze mówiąc to nawet M1 do 9m2 wystarczą, a jeżeli chodzi o gatunki muzyczne, to nawet pomyślałbym o serii Revolution, czyli Tannoy R1. Jednak, nie wiem, czy za 500 zł kupisz.



Dzięki za odpowiedź!
Piszą o tych Tannoyach, że mają nieco mało szczegółową górę - bałem się zamulenia dźwięku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy R1, to jedne z najlepszych tanich monitorków ale grają tym lepiej im lepszą mają elektronikę.
Z yamahą na pewno zamuleniem nie grozi. M2 i M1 grają cieplej, przyjemniej ale są ogólnie słabsze jakościowo od R.
Bardzo dobre, dynamiczne i szczegółowe monitory z super basem to Grundig BX-2000. Miałem te kolumny dłuższy czas w domu, to wiem. Były niedawno na Allegro w super cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym te Grundigi, ale ktoś mnie ubiegł.
Przeglądając temat mam do wyboru te Tannoy M2 i... coś ktoś jeszcze może polecić, czy polować już konkretnie na te?
Gdyby ktoś miał jakieś propozycje to prosze pisać icon_smile.gif

Bardzo kuszą mnie kolumny Arcus AS-3, ale 4ohm z moją Yamahą może się trochę grzać. Niby nie gram głośno, ale chyba szkoda końcówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że to dobre kolumny. Ale obecnie są jedne jedyne na allegro i to trochę droższe niż przewiduje mój budżet.
Skoro generalnie polecacie Tannoy to poluję na M2 i zobaczymy.
Potrzebowałem konkretnej rady w sprawie Eltaxa, bo kuszą mocnym basem i górą, oraz są w super stanie, ale bałem się, że będzie za ostro no i średnicy nie ma. Moja Yamaha ma lekko cofniętą górę i gra średnicą.
Rozumiem, że jak wycofana średnica (jak w Eltaxach) to słabiej słychać wokale, gitary itd.?
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sucho nie jest na pewno - dźwięk jest masywny, wokale wyraźne i nie są chłodne czy coś. Nie syczy i niczego nie brakuje. Jest delikatnie schowana, ale to jest ledwo co słyszalne, choć na pewno nie wypycha wokali na I plan.
Tannoy nie wezmę raczej przez brak góry - do słuchania radia z limiterami itd. wolę jaśniejsze. Pewnie jeszcze potestuję inne modele, ale póki co polecam czasem zaryzykowć icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nie możesz być do końca pewien, czy jest tak jak to sobie wyobrażasz. Tak czy inaczej, najważniejsze, że kolumny które kupiłeś spełniają Twoje wymagania. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że czegoś Ci brakuje, lub coś chciałbyś zmienić, zawsze możesz je odsprzedać i kupić inne.
Tak że, życzę miłego słuchania icon_smile.gif.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak więc nie możesz być do końca pewien, czy jest tak jak to sobie wyobrażasz. Tak czy inaczej, najważniejsze, że kolumny które kupiłeś spełniają Twoje wymagania. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że czegoś Ci brakuje, lub coś chciałbyś zmienić, zawsze możesz je odsprzedać i kupić inne.
Tak że, życzę miłego słuchania icon_smile.gif.

Pozdrawiam.



Dokładnie, ale póki co nie ryzykuję. Nawet w jazzie sobie kolumienki radzą i jest o dziwo cieplutko i przyjemnie. Dzięki za rady, pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nic na szybko. Zanim dobrze poznasz jak grają kolumny, to trochę musisz na nich posłuchać. Z czasem ocenisz, czy bedziesz szukał innych, czy zatrzymasz te na dłużej.



Słucham codziennie i o ile nic nie kłuje uszu czy nie jest za sucho to jednak wokale są troche schowane.
Czy Tannoy mają je jakoś bardziej wysunięte? Oraz czy bas nie byłby mniejszy? (niby ta sama średnica głośnika tylkos skrzynka mniejsza).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na tym poziomie nie ma co już kombinować. Jeśli wymieniać to tylko na coś lepszego. Zdecydowanie lepszego.
Uskładasz więcej kasy, sprzedasz kiedyś te kolumny, które masz, to zmiany powinny być jednoznacznie lepsze.
A tak, to jedno może się poprawić, drugie pogorszyć.
Oczywiście jeśli będziesz miał okazję posłuchania M2 gdzieś w okolicy, zrób to. Nie musisz od razu kupować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...