Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do melodika bl-40


niedziell1

Recommended Posts

Można i tak , włączając wtedy sekcję A+B. Myślę też że pojawiająca się tam tabliczka ostrzegawcza o impedancji kolumn w przypadku jednoczesnego korzystania z A+B dotyczy bardziej 4 kolumn jednoczesnie słuchanych, niż jednej pary podłączonej w taki właśnie sposób. Raczej mocy tam nie przybywa i nie robi się nagle 4x 50 Watt, bo są wewnątrz połaczone. Bardziej służy też jak ktoś ma dwie pary rónych kolumn i słucha raz takich, a raz innych .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75,o tych dwóch parach kolumn bardzo dobrze wykoncypowałeś icon_biggrin.gif .
A moc nie zwiększa się. Na pewno, bo niby jak? Podwójne gniazda są tylko wygodniejszym podłączeniem dla dwóch par kabli.
A bi-wiring da się poprowadzić również, gdy ma się jedną parę zacisków głośnikowych we wzmacniaczu. Albo specjalnie zakonfekcjonowane kable (od strony wzmacniacza jedna para końcówek na kanał a od strony kolumn dwie). Ja mam takie kable.
U mnie bi-wiring objawił się lepiej nasyconym, barwniejszym dźwiękiem. Większą dokładnością odwzorowania szczegółów. Obraz dźwiękowy zyskał na plastyczności.
I tu znów jak w temacie kabli. Jedni słyszą różnice, inni nie. I powątpiewają w sens takiego przedsięwzięcia.
Dla sceptyków bardziej racjonalne będzie wytłumaczenie, że na dół można dać kable o innej (przekazywanej) barwie dźwięku i charakterystyce a na górę inne. W ten sposób da się kształtować w ciekawy sposób brzmienie kolumn (systemu). Choć można zaburzyć jednorodność przekazu w całym paśmie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tu znów jak w temacie kabli. Jedni słyszą różnice, inni nie. I powątpiewają w sens takiego przedsięwzięcia.



Tutaj klasycznym przykładem jest firma Dynaudio, która wypięła się na kablomaniaków i we wszystkich swoich kolumnach stosuje jedną parę zacisków. Za co zbierają tyle pochwał icon_twisted.gif ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile pochwał by zbierali, gdyby w ich kolumnach były podwójne zaciski? icon_wink.gif
Że wszystko zależy od konfiguracji można zauważyć także na przykładzie Dynaudio. W czasach gdy sprzedawali jeszcze swoje głośniki kilka firm potrafiło lepiej zaaplikować ich przetworniki takie jak flagowy Esotar T330D. Np. Sonus Faber.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie dzisiaj się przeprowadziłem do właściwego mieszkania i pojawił się mały problem.


W mojej konfiguracji ze względu na układ pomieszczenia kolumny muszą stać jak na obrazku niżej.
Bałem się o kolumnę która stoi BR w przestrzeń ale niepotrzebnie bo gra bez zarzutu, natomiast kolumna ustawiona w kącie
strasznie dudni basem ponieważ jest obudowana praktycznie z każdej strony prócz frontu: szafka/sciana/sciana tracę całkowitą kontrolę nad basem.




Póki co zatkałem BR w tej kolumnie i zdecydowanie jest lepiej o 90 % ale, czy to jest wyjście?

Może kupić jakieś walce akustyczne i przymocować w rogach gdzie mam 90 stopni. Dałbym to do wysokości szafki żeby nie było widać i za kolumną między ścianą a ścianą też nie będzie widać a BR będzie niżej więc może pomoże?

Jakieś inne rady?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedną z najbardziej nielubianych przez dobrą stereofonię rzeczy jest brak równowagi/symetrii w otoczeniu kolumn.
Zatkanie jednego portu b-r gąbką nie jest wyjściem, bo także inne aspekty brzmienia się zmieniają.

Jeśli kolumny muszą stać w tym sektorze pomieszczenia, to już lepiej by było, aby obydwie stały przy ścianie z prawej strony.
Wiem, musiałbyś wówczas odwrócić narożnik tyłem do reszty pokoju. A kolumny pewnie wymienić na takie z delikatniejszymi niskimi tonami. Może obudowa zamknięta?
Jeśli chciałbyś wytłumić narożnik w którym teraz stoi prawa kolumna, to trzeba by gąbkę, ale o dużo większej gęstości niż popularne "piramidki". Ale i tak miałbyś inne brzmienie z lewej i prawej kolumny. No pewnych rzeczy się po prostu nie da przeskoczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...