Skocz do zawartości

Zmiana systemu kina domowego


perezuw

Recommended Posts

Witam,
Szanowni Państwo potrzebuję pomocy w temacie zmiany systemu kina domowego. Od kilku lat używam zestaw Harman/Kardon BDS 800 i w gruncie rzeczy wielkich uwag do nie go nie mam, chociaż kilka rzeczy niewątpliwie mogą irytować w jego obsłudze. Wracając do tematu, zastanawiam się by pozostawić głośniki z tego zestawu (Zestaw głośników HARMAN KARDON HKTS 60 BQ)
i dokupić do tego nowy amplituner. Z pierwszych poszukiwań wpadły mi w oko następujące modele:
- Onkyo TX-NR626
- Pioneer VSX-924
- Yamaha RX-S600D
- Pioneer VSX-1123
Oczywiście jestem otwarty na propozycję. Na amplituner jestem gotów wydać do 4000 zł. Jeśli chodzi o proporcje słuchania to rozkładają się 30/70% na korzyść kina domowego.

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Pierwsza podstawowa sprawa to jakie są Twoje plany w kwestii kolumn. Czy planujesz w przyszłości zmianę kolumn? Czy będą to klasyczne kolumny, czy nadal zestaw małych satelitek? Druga sprawa to jak duże jest Twoje pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz?
Od tych szczegółów zależeć będzie wybór odpowiedniego modelu.


Cytat

Witam,
Szanowni Państwo potrzebuję pomocy w temacie zmiany systemu kina domowego. Od kilku lat używam zestaw Harman/Kardon BDS 800 i w gruncie rzeczy wielkich uwag do nie go nie mam, chociaż kilka rzeczy niewątpliwie mogą irytować w jego obsłudze. Wracając do tematu, zastanawiam się by pozostawić głośniki z tego zestawu (Zestaw głośników HARMAN KARDON HKTS 60 BQ)
i dokupić do tego nowy amplituner. Z pierwszych poszukiwań wpadły mi w oko następujące modele:
- Onkyo TX-NR626
- Pioneer VSX-924
- Yamaha RX-S600D
- Pioneer VSX-1123
Oczywiście jestem otwarty na propozycję. Na amplituner jestem gotów wydać do 4000 zł. Jeśli chodzi o proporcje słuchania to rozkładają się 30/70% na korzyść kina domowego.

Z góry dziękuję za pomoc.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 bardzo dziękuję za odzew. Jeśli chodzi o głośniki to na chwilę obecną pozostanę jeszcze przy obecnym zestawie, ewentualnie w przyszłości rozważam zakup głośników Bose Acoustimass® 10. Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest to pokój 3x4 m. Co do muzyki to jest to dość szeroki zakres, ale głównie klasyka, metal, rock icon_smile.gif, ale tak jak napisałem muzyka 30% pozostałe to film.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś skłonny wydać na amplituner do 4000zł, to dlaczego rzuciłeś przykładami modeli o połowę tańszych? Moim zdaniem, szczególnie jeśli rozważasz wymianę głośników w przyszłości, warto wykorzystać ten budżet i kupić np. Pioneer'a SC-2023, oczywiście może być coś innej marki (tak naprawdę amplitunery kina nie różnią się między sobą aż tak bardzo), ale w moim odczuciu w ostatnich 2-3 sezonach Pioneer wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencji.

Jeszcze co do głośników, to są lepsze opcje niż BOSE, przynajmniej jeśli chodzi o jakość dźwięku. Obejrzyj sobie małe zestawy 5.1 od KEFa, Cabasse, DALI czy nawet Definitive Technology.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko model np. SC-2024, SC-1224, czy VSX-924 ma wbudowane WiFi i bluetooth i wszelkie utrojstwa, w modelu SC-2023 i 1223 moduł wi-fi trzeba dokupić, zobacz na stronie http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/overview.html.



Czy wielka jest różnica między VSX-924 a SC-2023-K? A tak w ogóle pytanie czy ma sens w moim przypadku zamiana aplitunera z zestawu BDS 800 na któryś z powyższych proponowanych amplitunerów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy wielka jest różnica między VSX-924 a SC-2023-K?


Jak już pisałem i mogłeś przeczytać na stronie, te z 3 na końcu nie mają wbudowanego wifi który chciałeś . Czy jest wielka różnica w wyposażeniu, poza wspomnuianym wifi, obydwa są jak czytałeś kompletne. Różnica jest w klasie seria SC to już potężne na duże sale moce po ponad 200W na kanał - duże radiatory, masę urządzenia. Duża różnica, jak dla mnie, to cena 2,2tys a 5,3tys, chociaż to chyba vsx serii924 czy vsx1224 był amplitunerem kd roku.
Wydaje mi się że przy obecnych kolumnach w tym pomieszczeniu seria SC2024 za 5 tys to przerost formy nad treścią i nie do wyłapania byłyby niuanse wobec najwyższych modeli vsx . Przynajmniej do odsłuchów muzyki w stereo przednie kolumny powinny być bardziej klasyczne .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czy wielka jest różnica między VSX-924 a SC-2023-K?


Jak już pisałem i mogłeś przeczytać na stronie, te z 3 na końcu nie mają wbudowanego wifi który chciałeś . Czy jest wielka różnica w wyposażeniu, poza wspomnuianym wifi, obydwa są jak czytałeś kompletne. Różnica jest w klasie seria SC to już potężne na duże sale moce po ponad 200W na kanał - duże radiatory, masę urządzenia. Duża różnica, jak dla mnie, to cena 2,2tys a 5,3tys, chociaż to chyba vsx serii924 czy vsx1224 był amplitunerem kd roku.
Wydaje mi się że przy obecnych kolumnach w tym pomieszczeniu seria SC2024 za 5 tys to przerost formy nad treścią i nie do wyłapania byłyby niuanse wobec najwyższych modeli vsx . Przynajmniej do odsłuchów muzyki w stereo przednie kolumny powinny być bardziej klasyczne .



JAcek75 dziękuję za pomoc. Zastanawiam się z drugiej strony czy jest sens zamieniać amplituner który jest w zestawie BDS800 na model vsx serii924 lub vsx1224. Bardzo dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że coś Ci nie odpowiada w Hk, czy jakieś funkcje... Tu jest raczej komplet w tym nowości sieciowe itp., jeśli ktoś jest za nimi goni. Obsługa amplitunerów KD niestety jest mniej intuicyjna niż zestawów stereo... Pioneer, inaczej brzmi od HK, nie lepiej , nie gorzej, ale w kinie jakby masywniej, atrakcyjniej. Może masz możliwość zabrać swój zestw kolum do jakiegoś salonu, aby się przekonać czy warto, czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...