Skocz do zawartości

Pylon Pearl 20/25


mizero

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję za podpowiedzi, ale wszystkie używane kolumny Dali, o których mówiliście są zbyt daleko od Poznania, a ja nie dam rady pojechać i sprawdzić ich osobiście, a w ciemno kupować się boję, dlatego zdecydowałem, że ostatecznie - po ponownym przesłuchaniu - zakupię Indiana Line Nota 550. I teraz, jaki wzmacniacz, odtwarzacz CD i kable? Tutaj już muszę patrzeć na używane z powodów finansowych. Mam gościa, który posiada dużo wzmacniaczy Technicsa. Jakie ewentualnie by się nadawały do tych kolumn? I ogólnie jaki komplet wzmacniacza i odtwarzacza CD moglibyście polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O, cześć Bandzior84. A czym połączyłeś Asusa z Rotelem? Zwykły kabelek czy coś ciut lepszego?



proszę mi nie dodawać lat icon_wink.gif

póki co bez szaleństw
http://sklep.rms.pl/interkonekt-2x-rca-2xr...rofigold-sky-1m

do mizero nie chciałbyś ASUSA BDS-700? bardzo fajny Blu-Ray z bardzo dobrym przetwornikiem cyfrowo analogowym.
z tego co słyszałem ten odtwarzacz mozna już wyrwać za 500zł, stosunek ceny do jakości tego co ma w środku jest bardzo dobry,
sprawisz sobie niezłe Combo za małe pieniądze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bandzior85 (się poprawiłem icon_smile.gif ). A kabelki faktycznie na początek mogą być. Bez większego wyrafinowania, lecz niczego istotnego nie powinny zepsuć.
Co do Asusa, to rzeczywiście taki dobry? Z jakimi odtwarzaczami CD go porównywałeś? Bo chyba porównywałeś, skąd wiedziałbyś, że jest niezły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te kolumny, bardzo dobre za te pieniadze, grają nieco twardo, acz precyzyjnie, z ładną górą. Najbardziej podobały mi się z denonem pma 720 , nadawał nieco ciepła, melodyjności. Mozesz poczytać w dziale testy o pma 710, to silny zawodnik z duzo wieszymi kolumami nie miał problemu jak jbl 90, czy duze cantony, a 710 kupisz na aukcji za ok 700 zł to nadal oferowany model w sklepach, jest też najniższy model pma 520, ale gra miękko i trochę skrajami pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel oferuje mi wzmacniacze technicsa i mówi, że lepszych nie ma. Ok, Rotel, ale który? Wszystkie będą pasować? Harman Kardon HK 680 - ofert tego wzmacniacza na razie nigdzie nie widzę. Ogólnie sprzęty denona są zachwalane, więc też się zastanowię nad pma 720. A odtwarzacz CD do wzmacniacza musi być dopasowany czy jak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kumpel Ci mówi, że wzmacniacze Technicsa są najlepsze, to daj mu w mordę icon_mrgreen.gif i pozbądź się takiego kumpla, bo chce Ci zaszkodzić. A jakie konkretnie modele kumpel proponuje?
Są owszem dobre wzmacniacze Technicsa, ale poniżej tysiąca albo nawet więcej złotych ich nie kupisz. Nie ma o czym mówić.
A Technicsy poza tym na pewno nie zagrają miękko, płynnie, z ociepleniem.
Co do kolumn, to rzeczywiście szukaj Dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dali, jak już mówiłem nie mam fizycznej możliwości jeżdżenia po Polsce (bo w WLKP nic nie ma), odsłuchiwania i oglądania sprzętu. Na pewno za kilka lat pomyślę na zakupem Dali, ale póki co zdecydowałem się na Indiany. Kumpel zaproponował mi TECHNICS SU-A900D, ale to łącznie kosztuje około 2000 zł, a ja nie chcę wyjść ponad 1000, maks 1500 zł.

Któryś z tych wzmacniaczy by pasował?
HK 970
HK 660

I czy by były kompatybilne np. z tym odtwarzaczem?
HD 755

A inne zestawy typu Onkyo, Pioneer czy Marantz do Nota 550 nie będą pasować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kumpel oferuje mi wzmacniacze technicsa i mówi, że lepszych nie ma.




Cytat

Jeśli kumpel Ci mówi, że wzmacniacze Technicsa są najlepsze, to daj mu w mordę icon_mrgreen.gif i pozbądź się takiego kumpla, bo chce Ci zaszkodzić.



Może chodzi, że on nie ma icon_wink.gif
Indiana line 550 gra w wysmakowany sposób, w tej cenie producenci raczej starają się zrobić kolumny pod "publiczkę", a te niekonecznie takie są . Zdaje sobie jednak sprawę że dla wielu osób będzie to granie nieco twarde i bez rozmachu, soczystości itd. Bezpieczniej będzie kupić coś właśnie jak rotel, denon, może HK, ale niekoniecznie pioneer, onkyo czy technics.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że zagra dobrze. O ile musi to być Denon. Bo ja bym wolał poszukać chyba innego wzmacniacza. Kupić lepszy, trochę droższy a za to CD tańszy.
Ale jak chcesz. Na początek to i tak nieźle jak nie masz cierpliwości szukać.
Co do kolumn, proponowałem Ci Dali, ale zignorowałeś. Indiana Line tez niezłe, choć czy do końca w Twoim guście (zgodnie z opisami)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czym to wszystko połączyć. Jakie kable, DACi? Mówię od razu, że będę chciał ten zestaw podpinać pod kompa.


Kable od DACi nie będą pasować icon_wink.gif icon_lol.gif
Między Denon PMA 720 i odtwarzacz sieciowy Denon DNP 720 kup dobry kabelek 2RCA/2RCA (cinche), ja pomiędzy np. prolinkiem, a wireworldem usłyszałem namacalną różnicę, ale robisz jak chcesz. Pomiędzy PC a wzmacniacz kabelek minijack/2RCA. Co do konieczności kupna DACa to najpierw osłuchaj się z systemem, dobrze ustaw kartę w kompie i zdecyduj czy jest coś do zmiany, ewentualnie wtedy kup DAC.
Kable głośnikowe najważniejsze by były miedzinane ok. 2,5mm ( w marketach często nie są miedzinane a tylko miedziowane aluminium ) poszukaj z niedrogich alphardy da vinci, melodika, cordial.
Jak masz sieciowy DNP to kup pendrive 16-32 Gb i zrzuć płyty z komputera na niego, po to ma przetwornik cyfrowy i usb na froncie z odczytem plików aby już PC nie włączać do słuchania muzyki ( albo zdecydownie rzadziej), zresztą dnp ma też wifi i funkcje sieciowe .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel, sam nie wiem ile, ale dam tyle ile trzeba, byle uzyskać najlepszy dźwięk. Jacek, dzięki serdeczne za odpowiedź. Zastosuję się i zdam relację jak mi wszystko dojdzie i odsłucham. Pozdrawiam.

Da radę?
Wzmacniacz - odtwarzacz Wireworld Luna 7
Kolumny - wzmacniacz Melodika MDC2250 Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować te kable. Jakościowo będą dobre. Choć kable kupiłbym używane, bo będą jeszcze lepsze jakościowo, czyli dasz mniej za coś lepszego. Tu interkonekty (przykładowo)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/48/177906.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177851.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177592.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/177358.php
I głośnikowe (ogólnie)
http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?...kableglosnikowe

Wszystko zależy od tego co chcesz skorygować. W jakim kierunku pójść z brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko zależy od tego co chcesz skorygować. W jakim kierunku pójść z brzmieniem.


No właśnie o ile, RCA chyba nie warto kupować jakiś tymczasowch, bo i tak wydasz nawet na takie typu prolinki, czy hamy z 30-50zł, to głośnikowe z racji długości i ceny za metr może na początek jakieś "startowe" z supermarketu budowlanego. Bo po pierwsze, osłuchasz się ze swoim nowym systemem, a po drugie nowe kolumny muszą z miesiąc pograć, aby się ułożyć i wtedy bardziej świadomie czegoś poszukasz. Może coś wtedy wypożyczysz z jakiego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...