Skocz do zawartości

jeden kanał ciszej


makro

Recommended Posts

W moim systemie: JMLab Profile 908, NAD S300, odtwarzacz Primare CD31, słyszę jakby lewy kanał grał ciszej niż prawy, ale przeważnie na wysokich tonach, reszta jest chyba OK chociaż bas dochodzi jakby bardziej z lewej strony. Myślałem, że to coś w kolumnach, ale serwis stwierdził, że są dobre. Próbowałem zresztą zamieniać lewą kolumnę z prawą i było tak samo. Czy może to być kwestia kabli? Nie kupiłem jeszcze dobrego audiofilskiego okablowania i sprzęt podłączyłem tanimi interkonektami i głośnikowym OFC ze sklepu Castorama (4 czy 6zł/mb). Aha, kable głośnikowe mają z jednej strony 2m, z drugiej 3m bo regał przeszkadza w ustawieniu wzmacniacza na środku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable...jakie to ma znaczenie? Pamiętając, że sygnał rozchodzi się w kablu z prędkością bliska prędkości światła oraz fakt, że na tego typu kablu mamy straty rzędu setnych części oma / metr długości to na tle niedoskonałości kolumn i wzmacniaczy czy będzie to 2m i 4m czy 6m jest to nie do usłyszenia jeśli chodzi o różnice głośności.
Nie wiem kiedy kupowałeś swój wzmacniacz, ale to już sprzęt, który ma kilka lat więc może on się rozkalibrował...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawdopodobnie to wina potencjometru wzmaka - częsta przypadłość w NAD-ach icon_sad.gif



Dzięki, toz znaczy wizyta w serwisie? Niedobrze, znów koszty, a miałem właśnie prawie uskładane na kabelki. Czy to znaczy, że NAD wkłada kiepskie potencjometry? Nawet w tak drogich urządzeniach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W moim systemie: JMLab Profile 908, NAD S300, odtwarzacz Primare CD31, słyszę jakby lewy kanał grał ciszej niż prawy, ale przeważnie na wysokich tonach, reszta jest chyba OK chociaż bas dochodzi jakby bardziej z lewej strony. Myślałem, że to coś w kolumnach, ale serwis stwierdził, że są dobre. Próbowałem zresztą zamieniać lewą kolumnę z prawą i było tak samo. Czy może to być kwestia kabli? Nie kupiłem jeszcze dobrego audiofilskiego okablowania i sprzęt podłączyłem tanimi interkonektami i głośnikowym OFC ze sklepu Castorama (4 czy 6zł/mb). Aha, kable głośnikowe mają z jednej strony 2m, z drugiej 3m bo regał przeszkadza w ustawieniu wzmacniacza na środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja przed odwiedzeniem serwisu proponuje sprawdzić czy to napewno wina wzmacniacza. To znaczy, można pożyczyć od kolegi jakiś wzmacniacz i podpiąć go do reszty systemu. Jeśli wtedy oba kanały będą miały jednakową głośność, to mamy sprawcę. Jednak jeśli problem nadal będzie istniał, to przyczyna istotnie może tkwić w okablowaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
Postaw obie kolumny na środku pokoju (eliminacja wpływu niesymetrycznej akustyki pomieszczenia), obok siebie (mają się dotykać bokami), i wtedy zamieniaj miejscami kable i głośniki. W ten sposób, łatwo zlokalizujesz źródło niesymetrii poziomu dźwięku (wzmacniacz, kable, głośniki czy pomieszzenie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...