Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gucio1916

Dylemat kolumnowy :)

39 postów w tym temacie
Drodzy forumowicze,
Czy do 1000 zł znajdę kolumny, które będą grały z FineArtsem V3 porównywalnie, albo lepiej niż T+A TMR 100, a także żeby gabarytowo były mniejsze.
Pokój to ok 20 m, lubię granie ciepłe, nie wyostrzone, dobre niskie tony bez umc umc umc.
Jako CD będzie służył także Fine Arts tylko CD3.

Jak chcesz cos z nowych to idz do sklepu i cos posluchaj, ale do 1000zl to w sumie nic ciekawego nie kupisz. Bynajmniej tak mi sie wydaje.

Nowe mnie nie interesują. Jedynie używane. Zmiana jest podyktowana brakiem miejsca na takie duże kolumny.

A skąd jesteś? Nie napisałeś tego w swoim profilu. O ile łatwiej byłoby coś doradzić, gdyby wszyscy to robili.
Trzeba wejść w panel kontrolny i uzupełnić dane o sobie.
Chodzi o to, że w Poznaniu są super kolumny. Wiem, sporo droższe niż zakładałeś i podobno coś z okleiną się dzieje.
Trzeba by może poprosić o zdjęcia, na początek. No i może uda się coś jeszcze zbić z ceny a Ty może mógłbyś coś dołożyć.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/43/175448.php

Już nadrabiam zaległości profilowe.
Jestem z Warszawy, a co do ceny to narazie jest sztywno 1000 zł.
f1angel wierzę, że doradzisz dobrze bo dzięki Tobie skompletowałem zestaw:)

Inni koledzy też mają dobre pomysły. Ale czasem z próżnego i Salomon nie naleje. Po prostu trzeba się rozglądać za jakąś okazją.
Choć do tysiaka na pewno tak dobrze grających jak te Rogersy nie dostaniesz.
No i jeszcze zapytam, co znaczy, ze nie masz miejsca na podłogowe? Przecież monitory na standach zajmują na podłodze właściwie tyle samo miejsca co podłogówki. Chyba nie chcesz postawić monitorów na biurku, czy co gorsza na szafie? icon_rolleyes.gif
No, ale jak nie ma innego wyjścia, to nieraz trzeba.

Z tym brakiem miejsca bardziej chodziło mi o to, iż T+A mają szeroką "skrzynie", a w chwili obecnej mam walkę o każy mm pomieszczenia dlatego też smuklejsze kolumny byłyby jak najbardziej mile widziane.
Dla ułatwienia zarys pokoju:)
Chyba, że w ogóle to jest źle ustawione...

Znalazłem super kolumny w dobrej cenie. Starczy Ci jeszcze na używane standy. Ze względu na specyfikę grania monitorków polecam osobisty odsłuch (zresztą zawsze polecam w miarę możliwości). Tym bardziej, że masz to na miejscu. Zadzwoń choćby zaraz do sprzedającego, umówcie się na odsłuch. Weź ze sobą oczywiście swój wzmacniacz i płyty, które znasz. Myślę, że nie ma co się zastanawiać, bo ktoś je kupi o po temacie.
http://allegro.pl/doskonale-castle-clifton...4726349875.html
Gdyby Ci się spodobały, to możesz je także wypróbować u siebie w domu jak grają, może się dogadacie i sprzedający na to pójdzie?

Pamiętaj jednak, że są to kolumny nie do ostrej łupanki, ale do słuchania muzyki, smakowania niuansów. na pewno nie zejdą tak nisko z basem jak T+A, ani nie zagrają tak potężnie. Nadrabiają za to super muzykalnością, barwą dźwięku, stereofonią (choć w tym ustawieniu będzie trudno o dobrą).
No i jeśli naprawdę nie możesz przestawić kolumn gdzie indziej zadbaj bardziej o poprawę warunków akustycznych pomieszczenia.
Dużo się tu da i przede wszystkim trzeba zrobić dla jej poprawy. To podstawa dobrego dźwięku audio.
Wysyłałem Ci materiały o akustyce?

Zaraz obejrzę sobie aukcję. Co do zmiany ustawienia to mogę zamienić jedynie stronami(tv, sprzęt i kolumny na okno i grzejnik).
Mogę poprosić o materiały jeśli to nie byłby problem.

Jutro T+A idą do ludzi, więc poszukiwania czas zacząć, czekam na odzew od Castli ale chciałbym je sobie z innymi porównać, więc jeśli widzicie drodzy forumowicze coś na co można się pokusić to proszę o poradę.

O których kolumnach? Bo chyba nie chcesz bym Ci wszystkie opisywał. Są tak różne jakościowo i gabarytowo, że grają jeszcze bardziej odmiennie niż wyglądają. jak porównać Dali 505 czy Infinity do NHT, czy Quadrali? Groch z kapustą Panie... icon_wink.gif

Wiem wiem f1angel, że groch z kapustą Panie....
Wkleiłem takie, bo myślałem, że może któreś z nich będą również dla mnie odpowiednie. (ja znam tylko Wharfedale i swoje byłe T+A).
Poza tym, testy testami, a wiem raczej, że dobrze mi doradzicie, jak do tej pory zresztą.
Zależy mi na fajnej średnicy, ładnym dole, wysokie tony zaś nie męczące i nie świszczące.
Muzyka to jak pisałem od jazzu przez rock i pop.

Jeśli tak, to raczej obawiałbym się tych Castle.
Z Twoich powyższych propozycji najbardziej w stylu jaki opisujesz zagrałyby Tannoy R3. Tylko ten port b-r z tyłu obudowy. Będą stały blisko ściany? Jeśli ich nie odsuniesz ze 30-40 cm i nie dasz czegoś za kolumny, to może być trochę dudniąco.
Choć jeśli T+A grały i nie zabasowały przekazu, to może nie będzie źle.
Inne kolumny albo za duże, albo za małe, albo nie zagrają w stylu jaki preferujesz.
Co do Grundigów, to może i dobrze grają, ale są szerokie i to dość spore monitory. Trzeba by do nich solidnych standów.
W sumie wyjdzie (gabarytowo) bardzo podobnie jak z T+A.

Kolumny będą stały jakieś 20 cm od ściany niestety...
Znalazłem Tannoy R3 jednak ich koszt to 1300 + przesyłka więc odpada....
Co do Castli - naprawa wykonana w firmie Emifon, we wrześniu tego roku więc jeszcze 10 miesięcy na gwarancji.
No nic chyba szukamy dalej....
Czy Tannoy M1 albo M2 nie będą dla mnie odpowiednie?
Żeby było ciepło i wysokie nie szarpały uszów jak żyletki:)

Chodzi o to, że Tannoy seria R jest lepsza jakościowo (dźwiękowo) od M. te drugie zagrają jak piszesz, ale góra jeśli chodzi o rozdzielczość będzie na niższym poziomie niż w T+A.
Bardziej widziałbym u Ciebie z Fine Artsem M2 jeśli nie chcesz R.
AE Aegis Evo One, raczej tak nie zagrają (tylko jaśniej, szczuplej w średnicy). I raczej nie do Fine Artsa.

Albo kup na razie M2, posłuchasz a za jakiś czas jak uskładasz więcej kasy kupisz jakieś Castle, Spendory, Sonus Faber, Chario, Xaviany czy Opera. A M2 sprzedasz bez trudu, bo są bardzo popularne.

Dzięki f1angel za porady, bez Ciebie to byłby naprawdę trudny kawałek chleba.
I dzięki za wyrozumiałość i cierpliwośćicon_smile.gif
Poszukam M2 w takim razie, a jak nic nie znajdę to zobaczę te Castle.
Najbardziej się obawiam, że będzie przepaść między nowymi a TMR100..

No cóż, pewnie będzie. Ale spróbujesz zauważyć także dobre cechy tych kolumn jak muzykalność, ładną średnicę, czy fajną stereofonię.
A ja też właśnie zszedłem na niższy poziom, bo sprzedałem 3 godziny temu mojego McIntosha. Buuuu icon_cry.gif icon_wink.gif
Ale podłączyłem Advance Acoustic MAP-105 i.... słucham z dużą przyjemnością. Nie ma tej rozdzielczości i dynamiki, co Mac, ale jest BAAAAARDZO muzykalny. Wytwarza jakąś taką aurę bezpośredniości (nie nachalności) i przy słabiej zaznaczonych wysokich tonach daje tak fajną scenę, przestrzenność, "powietrze" (jak on to robi?), że nie mam pytań. A właściwie mam icon_biggrin.gif
Czyli jak widzisz tańszy (bardzo dużo) sprzęt też może mieć swoje zalety.

Cierpliwy, to ja nie jestem. Bo opieprzyłem tu parę osób, aż mi głupio do dziś. Wszystkich, którzy to czytają i ich to dotyczy przepraszam icon_redface.gif
A wyrozumiałość? Hmmm, no jeśli piszę gościowi parę razy "Nie rusz Andziu tego kwiatka..." a on swoje, to mnie nieraz poniesie.
Staram się pomóc jak umiem, bo sam lata temu nie miałem się do kogo zwrócić i popełniłem wiele dużych błędów.
Kosztownych przede wszystkim icon_lol.gif

Aż mnie zaciekawiłeś .Jaki model McIntosha sprzedałeś ? Z Twojej wypowiedzi wynika że różnica nie jest tak wielka ? Mac nie był muzykalny?

f1angel jak będziesz pozbywał się MAP to ja się piszęicon_smile.gif
Właśnie, ja chyba lubię muzykalność, ciepło i nie nachalność, syczenie - taki może barowy klimat:)
A gdybyś miał wybrać to te Castle czy Tannoy'e?
Mnie też delikatnie naprostowałeś za co Ci dziękuje:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0