Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2014


Belfer54

Recommended Posts

Pan prezentujący Altusy miał tam świetny wzmacniacz lampowy Rogue Audio Cronus Magnum podesłany przez dystrybutora a grał na jakimś średniej klasy wzmacniaczu Marantza. zapytałem czemu nie podłączył lampowca? Stwierdził, że grał wcześniej na nim, ale niskie tony były zbyt miękkie icon_eek.gif . Poza tym jego zdaniem to chyba niezbyt dobry wzmacniacz, bo ma 100W a przecież taki wzmacniacz powinien mieć najwyżej 40-50W icon_lol.gif .
No jeśli takich prezentujących ma firma i takie podejście (choć dystrybutor chciał dobrze), to rzeczywiście trudno będzie o sukces.
A, że kolumny będą w cenie ok. 5 kzł, to nic dziwnego. Weźcie pod uwagę ile muszą kosztować wypasione kolorowe obudowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie przez tonsila przy nazwie altus ma jedną dobra stronę dla dotychczasaowych właścicieli, poprawi się ich samopoczucie posiadania drogiego elitarnego sprzętu.
Z drugiej strony stojąc przed wyborem kupna nowych kolumn w przedziale 3-5 tys zł ( ba czasem taniej ) można wybrać naprawdę coś ciekawego, grającego i wyglądającego( czasem w fornirze się już trafi: Castle, Xawian, czy MA rx), wiem jak szukałem dla siebie i chyba mało osób kupi altusa za tyle kasy.
f1angel jak to naparawdę wygladało, brzmiało? Czy to ładny fejslifting, czy nowa era i całkiem nowy produkt w sumie 3 krotnie droższy, czy ludzie kupili by poloneza po fejsliftingu za 60tys? icon_wink.gif Nowa seria ma odpowiednio nazwę new200 , new300 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis bez zmian "Altus 300".
Postaram się jutro wrzucić fotki tych kolumn...

W skrócie - najbardziej rzuca się w oczy możliwość wyboru kilku kolorów ścianek bocznych, mniejsza szerokość kolumn z tyłu i lekkie zaokrąglenie boków, oraz wspomniany przez Pacia "wylot" tuby - zastąpiono je kopułkami.

Natomiast co do ceny - nie wiem, jaka będzie: może to być np. bliżej 3 tysięcy, a nie 5 ???

O tym jak grało to trudno powiedzieć - warunki było mało sprzyjające (dość głośna muzyka i nie było gdzie stanąć/siąść by było dobrze słychać).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link , jakoś nie mogłem wpaść na google grafika.
Strona wizualna i jej poszczególne elementy nawiązują jak dla mnie do wielu firm.
Front piano black zintergrowany z otworami br z Dali zensor 7, podstawka do Indiana line, srebrne obręcze wokół głośników kontynuacja Tonsila i trochę Wafle, a zaokrąglona obudowa klasyczne droższe konstrukcję Wafli Jade, czy Dali Epicon ( oj zapędziłem się icon_rolleyes.gif ), ale dobrze że nie takie klasyczne pudła, niech im się uda i oby grały przyjemnie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nawet przy dużych kątach w poziomie wyraźnie było słychać dominację góry nad środkiem + oczywiście mocny bas. Pewnie, że to słabe warunki odsłuchowe, ale na 95% nic się nie zmieni, jeśli chodzi o charakter. Może wzrośnie sama jakość ogólnie pojęta? Kto wie...


--------------------------------------------------------
EDIT:
To może być jednak ciekawe sprawa z tymi Altusami, kopułka jest podobno tytanowa (nie jak na początku myślałem aluminiowa), jedna kolumna waży 50kg (sic!), a dodatkowo ma komorę balastową, basowiec jest zupełnie nowy, a na dokładkę w zwrotnicy są podobno Mundorfy M-Cap, brzmi intrygująco...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Cytat

Do Trimexu można było wejść swobodnie dopiero od godziny 19 w sobotę, w niedzielę trochę wcześniej (bo w sobotę AS trwało do 18 icon_lol.gif ).
Ale warto było!
Tym razem wreszcie nie było sterty sprzętu dookoła, tylko połowa tego co zwykle.
Koncepcja wzmocnia kolumn nie uległa zmianie - bardzo mocne i duże monobloki (i zapewne ciężkie niemiłosiernie).
Kolumny Focal Grande Utopia SE - zagrały bardzo przyjemnie, z mocą - ale kulturalnie icon_cool.gif A co do wygladu - bez zmian. Grande Utopia jaka jest - każdy wie icon_lol.gif
Zaprezentowany system z monoblokami, przedwzmacniaczem, streamerem, kablami - miał kosztować koło 2 milionów (z uwagi na brak gotówki i brak wolnego personelu z Trimexu - nie sprawdzałem...).

Cyrus był reprezentowany przez streamer (oraz wystawiony z boku Lyric), ale jakoś panów z obsługi nie było widocznych zbyt wielu (krótko mówiąc - był jeden, wyglądający na trochę zajętego/zmęczonego...), więc niestety sobie nie porozmawiałem.

Pozdrawiam



Moim zdaniem warto było wejść tylko ze względu aby zobaczyć Grande Utopie SE bo niestety dźwięk niczym mnie nie zachwycił. Oczywiście Grande to topowe kolumny ale ze względu na pomieszczenie poprostu nie zagrały. Eletronika Soulution Audio jak zawsze na najwyższym poziomie, ale spodziewałem się zobaczyć zapowiadanego Naim-a Statement. Nie dotarł a już myślałem że zobaczę sprzęt warty 2 miliony. Cóż może na następnym AS icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...