Skocz do zawartości

Dylemat wybór budżetówek


aRKusGliwice

Recommended Posts

Chyba żadne. Ale za mało napisałeś o pokoju, reszcie zestawu, muzyce jakiej słuchasz, gustach brzmieniowych, oczekiwaniach.
Przeczytaj uważnie temat z poniższego linku i odpowiedz jak najdokładniej na pytania tam zawarte, to my będziemy mieli jakieś dane, podstawę by Ci solidnie coś poradzić.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzisz do sprawy jakby to miało być jako tako, nieważne jak, dodatkowo kupujesz amplituner kd. Owszem wielkich różnic tu nie będzie denon vs pioneer, tanie jamo, kontra tańsze większe poltony.
Wydaje mi sie ze obydwa modele kolumn nie prezentują nic charakterystycznego. Jamo s426 nieco łatwiejsze w ustawieniu z racji mniejszej wielkości i przedniego br, a z racji tylko 3 głośników daje nadzieje na bardziej równy i dokładny dźwięk. Polton zagra z nieco większych rozmachem, jednak tanie konstrukcje z wieloma głośnikmai nie zawsze grają ciekawie.
Jednak nawet po "taniości" można coś kupić co gra jakimś stylem i najważniejsze pasuje nam dźwiękiem, 600zł to może niezbyt dużo, ale mozna już coś wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze dosadniej. obydwa są mało warte. To jak wybieranie pomiędzy świnką a anginą ropną. Które lepsze?
Lubię pomagać ludziom, dla których muzyka jest czymś ważnym albo nawet pasją. A sprzęt audio ma służyć jak najlepszemu odtworzeniu ukochanej muzyki.
A jeśli Tobie wszystko jedno to i mnie się jakoś nie chce icon_confused.gif

Napiszę tylko ogólnie, że jeśli chcesz słuchać muzyki z dobrą jakością, to sprzedaj amplitunery, kup wzmacniacz stereo ostatecznie amplituner stereo. No i lepsze kolumny. A przede wszystkim mniejsze a lepsze jakościowo. Wielkość kolumn nie zawsze świadczy o ich możliwościach albo o jakości. W tym przedziale cenowym jest raczej odwrotnie. Im większe i bardziej wielogłośnikowe konstrukcje, tym na ogół bardziej fatalny dźwięk.
A pchając duże skrzynie ze słabo kontrolowanymi niskimi tonami, możesz mieć wielkie BBBBUUUUMMMM!!! i mało co poza tym.
Do 15 metrów można nawet śmiało polecić monitory na standach. I bardzo prawdopodobne, że zagrają dużo lepiej od podłogówek.
Jakiś czas temu nasz forumowy kolega nie posłuchał tu bardziej doświadczonych, kupił Poltony 180 i później borykał się z tym, że nie chciały dobrze grać, że nie mógł opanować niskich tonów itp... w końcu chyba je sprzedał. Nie wiem, bo ostatnio nie pisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja także, proponowałbym zastanowić się nad wzmacniaczem stereo i używanymi przyzwoitymi monitorami. Oczywiście, jeżeli zależy Ci na brzmieniu.
Kolumny, które podałeś są delikatnie mówiąc do d... . A jako wzmocnienie podałeś amplitunera kina domowego, a jak sama nazwa wskazuje...
Jeżeli chcesz słuchać muzyki i czerpać z tego przyjemność, to zastanów się jeszcze. Lepiej miec w domu dobrze grający zestaw, niż efektowne padło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...