Skocz do zawartości

Jak połączyć TV bez optyka z DAC?


niedziell1

Recommended Posts

Cytat

Cytat

i z telewizora wychodze dzwiekiem do wzmacniacza przez 2rca - 2rca.


Tak, ale niedziell1 ma wyjście audio z tv typu rca- tak nietypowo o ile dobrze jest to opisane . Najczęściej DAC przerabia sygnał optyczny lub coaxial na właśnie RCA- bo takie ma wyjścia/wejścia. Może z wejściem rca i wyjściem rca też są.




Tak własnie mam wyjscie z telewizora audio out na czerwony/biały rca, ze tak sobie pozwole sprecyzowac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jak to w końcu zrobić, bo cały czas motam się z tym urządzeniem DAC.

Mam w tej chwili dekoder, laptop i playstation podpięte pod TV przez kable HDMI i z telewizora wychodze dzwiekiem do wzmacniacza przez 2rca - 2rca.

Gdzie mam zamontować DAC w tej sytuacji? Bo na ile rozumiem podpiecie DAC do komputera, wowczas dac instaluje sobie sterowniki i dziala jako karta dzwiekowa i jest to dla mnie zrozumiale w działaniu, tak podpiecie DAC miedzy wyjsciem z telewizora a wzmacniaczem juz nie bardzo..



Dlaczego ps i dekoder nie podepniesz bezpośrednio do wzmaka? Unikniesz w ten sposób potencjalnych strat sygnału przy przechodzeniu przez TV i ułatwisz sobie życie.

Miałem podobny problem jak Ty po kupieniu TV i wzmaka, z PS3 obraz poszedł po HDMI a dźwięk optykiem bezpośrednio do wzmacniacza, z dekodera obraz także przesłałem HDMI bezpośrednio do TV a dźwięk poszedł analogowo przez czincze z dekodera do wzmacniacza.

Jeśli mam ochotę oglądać TV z dźwiękiem z telewizora , to zmieniam w menu tv pilotem na glosniki TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Laptop można podpiąć minijackiem x2rca bepośrednio do wzmacniacza, omijając telewizor, po grzyba włączać tv kiedy słuchasz muzyki z laptopa .




Ale wtedy flac'ow nie poslucham w dobrej jakosci jedynie jakis slaby sygnal cyfrowy.



To telewizor na drodze między kompem a wzmacniaczem w jakiś sposób poprawia flac'i ? icon_wink.gif Ok rozumiem za telewizorem byłby ten DAC, ale to co spaskudzi tv nie poprawi już DAC. Przynajmniej robiłem taki eksperyment puszczając sygnał bezpośrednio ze źródła na wzmacniacz i poprzez tv z dac'kiem..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Zastanawiam się czy podłączając tv do wzmacniacza, przy użyciu przejściówki scart-RCA, uzyskam dźwięk. Tymczasowo podłączyłem poprzez minijack-RCA, co dla mnie jest odrażającym rozwiązaniem (jakość dźwięku mega kiepska - pewnie też wina słabej jakości kabla).

Scart w tv to raczej na 99% wejście, a nawet jeśli to jakośc będzie niewiele lepsza jak z tego słuchawkowego. Nie masz co kupować drogiego kabla dla takiego połączenia. Kup DAca fiio d3 i po sprawie, sygnał audio będzie bez porównanaia lepszy niż teraz.

Często gniazdo scart jest dwukierunkowe (może służyć zarówno jako wejście, jak i wyjście). A o tym jak jest powinno być napisane w instrukcji.
A instrukcja jest po to, by z niej skorzystać icon_lol.gif

Więc nie wiem, skąd masz to 99%.

Poza tym kabel niezły firmowy kabel scart-6xcinch można trafić w okolicy 50zł, więc nie jest to jakiś szczególnie duży wydatek. A jakość będzie dużo lepsza niż przez wyjście słuchawkowe z tv.

Cytat

Skoro ludzie sugerują porpawić jakość sygnału z telewizora przez DAC i z laptopa rowniez to jak to dziala?
Mam przepinac za kazdym razem kable chcac posluchac czy plikow flac z laptopa czy muzyki telewizji?
Nie da sie tego spiac w calosc zebym mogl nie ruszac przetwornika DAC?

niedziell1
Zastosowanie DACa służy temu, by puścić dźwięk z tv przez niezłe kolumny i wzmacniacz - zamiast przez kiepskiej jakości głośniczki telewizora ...
Poza tym DACe mają często kilka wejść cyfrowych - więc TV podpinasz kablem optycznym pod DACa, a komputer - np. koaxialem lub kablem USB. Z DACa idzie sygnał analogowy do wzmacniacza (lub amplitunera) kablem 2xcinch. A wtedy zmieniasz tylko jednym przyciskiem źródło w DACu i nie musisz przepinać kabli.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...