Skocz do zawartości

Zestaw muzyczny do pokoju.


S4wicki

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif
Nie wiem nawet od czego zacząć, ponieważ jestem w tych sprawach całkowicie zielony.
Może zanim przejdziemy do wyboru poszczególnego sprzętu jakiego będę potrzebował, chciałbym zapytać "czego" tak właściwie będę potrzebował. Nie wiem w jakim celu kupuje się amplituner a w jakim wzmacniacz czy DAC.

A więc przejdę do rzeczy :')
Wprowadziłem się do nowego domu. Mój pokój ma rozmiary 5,10m x 2,70m = 14,2 m^2. Chciałbym przeznaczyć 1000zł na zakup dwóch kolumn/monitorów/głośników (nie wiem czym się różnią icon_sad.gif ) oraz czegoś do czego je podłączę.
Zanim przejdziemy do poszczególnych modeli, chciałbym właściwie zapytać czego potrzebuję? Chciałbym abym do sprzętu mógł podłączyć - telefon, laptopa, pc, pendrive, telewizor i PS3. Z tego co wiem to z gniazdem USB będzie problem dlatego w koszt 1000zł chciałbym wliczyć niedrogi (odtwarzacz CD z gniazdem USB? To chyba najtańsze wyjście z mojej sytuacji). Jeżeli chciałbym podłączyć laptopa do *wzmacniacza, amplitunera lub czegoś innego, będę potrzebował DAC? Czy gdybym chciał słuchać muzyki np z telefonu mogę podłączyć go kablem AUX do DAC, który podłącze do mojego klocka?
Wiem, że robię niesamowity mętlik, ale nigdy nie miałem doczynienia ze sprzętem audio innym niż słuchawki i głośniki PC, a nie chcę kupić jakiegoś szitu "sony" ze względu na markę, a później być niezadowolonym.
Tak więc zacznijmy od tego, czego potrzebuję aby podłączyć wszystkie wyżej wymienione rzeczy icon_biggrin.gif
Dzięki icon_smile.gif)

Jeśli to jakoś pomoże, zamieszczam rzut mojego pokoju, który stworzyłem specjalnie na potrzeby doboru sprzętu audio XD

To po lewej to telewizor icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to bys musial to jakos przemeblowac. Po drugie za 1000zl nie kupisz wszystkiego co bys chcial dlatego na poczatek skup sie na kolumnach i wzmacniaczu, a za zrodlo mozesz wykorzystac komputer. Jakis tani DAC do tego mozesz nabyc zeby troche lepiej to gralo, chyba ze w kompie masz lepsza karte dzwiekową.
Pytania w pierwszym zdaniu pomine, mozesz posilkowac sie google.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przemeblowanie pokoju będzie najmniejszym problemem, wiec da się zrobić. Czyli jak dobrze rozumiem najlepszym wyjściem będzie zakup wzmacniacza i kolumn a w przyszłości odkupienie DACa oraz odtwarzacza CD z USB tak?

Jeśli dobrze myślę to schemat podlaczenia wyglądały tak :
Telefon -> DAC -> Wzmacniacz -> Kolumny
Odtwarzacz CD -> Wzmacniacz -> Kolumny
Komputer/Laptop -> DAC -> Wzmacniacz? -> Kolumny.
TV -> Wzmaniacz -> Kolumny.
PS3 dam rade podłączyć bezpośrednio do wzmaka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie DACa między komputer, a wzmacniacz dla poprawy? dźwięku w budżecie 1 tys na całość systemu jest bez sensu, wystarczy minijack/2rca.
Jednak może być konieczny skoro musisz nagłaśniać programy, filmy i ps3 z telewizora, bo nowy tv led ma wyjście audio optyczne, a klasyczny i tani wzmacniacz nie ma wejścia optycznego. Tak więc dźwięk gier z ps3 i wszystkich filmów oglądanych na tv puszczasz optykiem do DACa i potem na wzmacniacz.
Odtwarzacza CD z wejściem usb tez raczej nie znajdziesz poniżej 500zł nawet używanego, bez usb za 150 zł juz tak. Lepiej tzn. realniej i taniej będzie kupić potem dvd/bluray z wejściem usb, choć ten zakup też bym odłożył skoro masz PC i w nim usb, źródło muzyki z płyt czy plików, a film można puścić z pendriva na tv.
W tym budżecie w pierwszej kolejności skupiłbym się na kupnie wzmacniacza, lub amplitunera stereo ok. 250-300zł( amplifier wzmacniacz tuner radio, w jednej obudowie) jeśli lubisz radio i maksymalnie dobrych kolumn, raczej monitorów, lub niedużych podłogówek ok. 600zł, nieszczęsny DAC d3 ok.130zł i kabelki głosnikowe, rca, optyczny...i budżet już przekroczony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...