Skocz do zawartości

gramofon


dasio

Recommended Posts

Witam
Postanowiłem na forum zasięgnąć informacji w sprawie doboru gramofonu tak do 2000 zł. Jestem początkowym użytkownikiem gramofonów nigdy wcześniej nie miałem żadnego i nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu są gramofony z przedwzmacniaczem i bez ale dokładnie nie wiem do czego przedwzmacznacz służy więc jak by ktoś mógł objaśnić temat to będę wdzięczny i czy nabyć gramofon automatyczny czy nie. Mam zamiar podłączyć go do amplitunera pioneer lx-72 i kolumny elac FS68 front.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gramofon ma być nowy, czy może być z drugiej ręki? Nie ukrywam, że taki używany może być już w tej cenie bardzo dobrym urządzeniem.
Gramofony z zbudowanym pre gramofonowym nie należą do najlepszych. Przeważnie są to te najtańsze.
Tak więc będziesz musiał doliczyć koszt dobrego (też proponuję używany) preampu gramofonowego.
http://audio.com.pl/faq/co-to-jest-przedwz...acz-gramofonowy
W ogóle poczytaj sobie FAQ na naszym forum. Dowiesz się wielu podstawowych rzeczy. Co jak oraz z czym.
Czy gramiak ma być automatyczny, półautomatyczny, czy całkowicie z ręczną obsługą, to zależy od Ciebie.
Gdybym kupował nowy, to wolałbym pełny manual, bo zaprezentuje wyższą jakość i pewnie z czasem niezawodność.
Używany? To zależy. Są dobre takie i takie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Za 2000 zł kupisz solidny używany gramofon z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo, uda się znaleźć w bardzo dobrym stanie wizualnym. Gramofony w takich cenach, to urządzenia za które trzeba było słono zapłacić kilka/kilkanaście lat temu. Tak więc ich użytkownicy to w większości ludzie szanujący i dbający o sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...