Skocz do zawartości

GoldStar GSA-8500 za 800zł...warto?


nostromo

Recommended Posts

Cześć.

Ciężko powiedzieć bez odsłuchu. Wzmacniacz to typowy vintage :
http://www.hifiengine.com/manual_library/g.../gsa-8500.shtml
[ Goldstar GSA-8500 ]

Oczywiście nie znaczy to, że będzie grał nieciekawie, czy kiepsko. Myślę, że wręcz przeciwnie, ale jak się zgra z Twoimi Cantonami, nie wiem. Ja mam Sansui AU717 i miałem kiedyś monitory Canton Quinto 520. Brzmienie było przyjemne, dość dynamiczne, no ale tutaj to inna sprawa.

A masz możliwość zabrać wzmacniacz na odsłuch, lub podjechać tam z kolumnami ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Na początku podziękuję za odpowiedź.
Więc tak,po kolei jak to było:
Jakiś czas temu postanowiłem kupić sprzęt audio.Całość do 4000zł -czyli kolumny+wzmacniacz).Wertowałem,przeglądałem internet,czytałem..w końcu kilka dni temu na innym forum audiofilskim jeden z forumowiczów polecił mi te Cantony.Są to oczywiście używki.Więc zadzwoniłem do sprzedawcy,który wystawił je na allegro i wypytałem o stan,itd.Po rozmowie,postanowiłem je kupić.
Zapytałem też o wzmacniacz,jako że osoba ta wydała mi się konkretna,oraz znająca się na rzeczy.Dostałem odpowiedź,że posiada fajny wzmacniacz ,bliźniaczą konstrukcję legendarnego Pioneera 8500,który nazywa się Goldstar GSA-8500.Tutaj nie ukrywam też,że wygląd bardzo mi wpadł w oko,jako,że lubię taką klasyczną stylistykę.Więc zapytałem o cenę(na używany wzmacniacz miałem kwotę do 1000zł)...
Więc skoro usłyszałem 800zł-zdecydowałem się na zakup.Tak,aby mieć od jednego sprzedawcy...
Teraz napiszę wprost:cały zestaw kupiłem po prostu w ciemno.Niestety,z audio jest ten problem,że ciężko jest żonglować sprzętem,którym jest się akurat zainteresowanym.
Byłem w moim mieście w salonie audio-nie mieli tam żadnych kolumn,którymi byłem zainteresowany.

Niestety,nie jestem w stanie.Mieszkam w Bielsku-Białej,a kupowałem od sprzedawcy w Warszawie.
Cantony stoją już u mnie.Jutro prawdopodobnie dojdzie owy GoldStar.
Uspokoiłeś mnie z ceną,tzn.tym,że nie napisałeś,że przepłaciłem icon_smile.gif
Wiesz,sam jestem ciekaw jak to wszystko zagra...jestem totalnym laikiem w sprawach audio,jak i będzie to mój pierwszy w życiu "rasowy" sprzęt do muzyki.Natomiast obecnie "siedzę" na Microlabach 7C.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ładny. Jeśli napędzi dobrze kolumny to ok. Ale co będzie jak Ci się nie spodoba takie brzmienie?
Jeśli dojdzie do tego, że będziesz musiał sprzedać wzmacniacz, to chyba nie uda Ci się uzyskać za niego takiej ceny.
W Polsce GoldStar kojarzy się raczej z niezbyt dobrymi koreańskimi telewizorami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...wiesz,myślałem o tym,aby w takim przypadku po prostu odesłać go z powrotem do sprzedawcy(skorzystać z prawa zwrotu towaru do 10 dni,jak dobrze pamiętam).Ewentualnie stracę na wysyłce ,ale to już trudno.
Natomiast gdyby już tak się stało.że zostałbym bez wzmacniacza-chciałbym wypożyczyć( o ile jest taka możliwość w ogóle) z owego salonu audio kilka wzmacniaczy(mają tam tylko kilka..,w tym Marantza PM78 za 1100zł-reszta to same amplitunery).Oczywiście w tym wszystkim największym problemem byłyby znowu niepotrzebnie wydane pieniądze,za wypożyczenie.

Chciałbym się jeszcze dopytać o przejściówkę Mini Jack-RCA.Wystarczy jakaś najzwyklejsza,czy lepiej kupić jakiegoś renomowanego producenta??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówki proponuję takie. Oczywiście to przykłady i możesz wybrać tańsze, albo innej długości.
http://allegro.pl/wireworld-solstice-6-min...4668883663.html
http://allegro.pl/przewod-audioquest-everg...4721481873.html
http://allegro.pl/qed-performance-wt-3-5-s...4681627812.html
Nie zapomnij też o przyzwoitym kablu głośnikowym. Masz coś na początek? Jeśli nie, to kup takie super tanie a bardzo dobre Alphardy DaVinci http://www.zbyromex.pl/pl/p/Przewod-glosni...-DA-VINCI-/1522
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.Przychylam się ku temu Evergreenowi.Na razie mam najzwyklejszy,aby tylko odpalić stereo.
Natomiast co do kabli głośnikowych...kupiłem Klotza LY225S,z pozłacanymi wtykami bananowymi na końcu(przy kolumnach),2x2,5mm
Dobry wybór??

I jeszcze mam jedno pytanie...w sprawie podłączenia RCA do wzmacniacza..poniżej daję zdjęcie:

I teraz..do którego pola podłączyć lepiej komputer?
Do pola AUX,czy do POLA TAPE 1 PLAY??
Oraz...który RCA ma być na górze? Biały,czy czerwony??
Przepraszam za tak banalne pytania,ale wolę się upewnić przed uruchomieniem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Sprzęt podłączony,właśnie sobie gra.
Lecz jest jeden problem...z jednego głośnika prawie przez cały czas(z małymi przerwami)słychać..jakby "delikatne pierdzenie".Jest ono stałe,bez względu,czy słucham muzyki głośniej,czy ciszej.
Ustaje tylko wtedy,kiedy wypnę mini jacka z komputera.Co to może być??
RCA podpiąłem pod AUX,jeśli to ma jakieś znaczenie.
Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kabelek powinieneś podłaczyć pod R czyli niżej a biały pod L czyli wyżej.
"Pierdzenie" może mieć różne przyczyny. Jeśli masz laptop, to odłącz go od sieci i sprawdź jak gra (na baterii).
Jak przydźwięk ustanie, to znaczy że winne zasilanie kompa. Trzeba odizolować zasilacz porządną listwą z filtrami. Albo Wzmacniacz wpiąć w taką listwę (ale komputer już wtedy nie).
Może to być też wina słabej jakości kabelków, albo coś się gdzieś odlutowało (we wzmacniaczu?) i dotyka tam gdzie nie trzeba.
Jeśli podłączyłeś pod AUX, to spróbuj przełączyć pod TAPE lub TUNER. Byle nie pod PHONO !!! Może gniazdo AUX ma zwarcie?
Albo wzmacniacz trzeba uziemić (byle nim nie o glebę icon_wink.gif ). Masz tam taki zacisk GDN. Co prawda służy do współpracy z gramofonem, ale jakbyś wiedział, ze jest w domowej instalacji oddzielna żyła uziemiająca, mógłbyś spróbować. Ale musisz wiedzieć to na pewno, bo może być nieszczęście jakbyś źle podłączył icon_idea.gif

A Klotz'e to niektórzy nazywają typowymi zamulaczami. Można było lepiej, choćby te Alphardy. Ale nic. Posłuchasz i sam ocenisz czego Ci brakuje albo za dużo w dźwięku. Może wszystko będzie tak jak lubisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Z tym podłączeniem dałem sobie radę,ale wielkie dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Natomiast co do "pierdzenia":zrobiłem tj. sugerowałeś-podpiąłem kabel do laptopa i automatycznie przestało.Więc to będzie ewidentnie zasilanie komputera.Napisałeś aby odizolować zasilacz porządną listwą z filtrami.Jaką listwą??
Dodam,że mam komputer stacjonarny.
Miałeś na myśli taką listwę antyprzepięciową?
LISTWA

A co do kabli głośnikowych-faktycznie,czytałem,że Klotze nie są zbyt dobre.Ale i tak będę wymieniał na dłuższe,więc zakupię te polecone przez Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie taką , to wygląda na zwykły przedłużacz z wyłącznikiem. Chociaż jakiś "Ever" , " Lestar " http://www.lestar.pl/pl/produkty/listwy_za...ciowe_emirfi_3l czy coś markowego od 35zł-70zł, co faktycznie zabezpiecza sprzęt przed skokami napięcia i zakłóceniami itd. , a najlepiej z w montowanymi filtrami EMI/RFi ( zakłócenia elektromagnetyczne i radiowe, od cb radia, komórki, silników elektrcznych). Można też kupić filtry ferrytowe na kabelki zasilające wzmacniacz, PC od 2 zł w elektronicznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa, dobra, to podstawa, było kilka takich spraw na forum. Nawet jak komuś sprzęt nie szumi i nie pierdzi to zabezpiczasz go przed przepięciem i spaleniem. Zamiast przedłużacza , za dodatkowe 30 zł masz bezpieczeństwo i komfort listwy . Ja nie mam tylko w łazience i w kuchni i kuchenne radyjko przed dzwonkiem komórki samo już ,, pryka,,. Zasilacz duzego pc też generuje szumy bo ma silniki elektryczne w zasilaczu i na procku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie.Jest tak samo,tylko z dłuższymi przerwami(wcześniej pierdziało niemal cały czas).
Oczywiście,że dam znać icon_smile.gif
Myślałem,że dzisiaj dojdzie ta listwa,ale niestety nie przyszła.Jutro już powinni na 100% przywieźć.
Kupiłem też kabel:
WIREWORLD
Również powinien jutro dojść.Także na pewno napiszę co z tego wyszło.
W ogóle planuję podzielić się z Wami wrażeniami z odsłuchu(od kilku dni testuję kolumny,odsłuchując je w różnych gatunkach muzycznych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,listwa nie doszła(moje szczęście,a niej zależało mi najbardziej).
Za to mam już interkonekt Wireworlda Solstice 6.
Wcześniej miałem najtańszy noname,o wartości 1 złotówki.
Czy jest różnica w dźwięku??
Tak,jest.Po dwudniowym odsłuchu mogę wprost napisać:muzyka nabrała przestrzenności,oraz głębi.
Więc z tymi kablami nie jest tak,jak część ludzi mówi-że wystarczą najtańsze.Jest to nieprawda.
Chciałbym się też zapytać o sensowny przedłużacz minijack.Będę potrzebował go ok.5 metrów W tej chwili mam jakiś najtańszy.Co sensownego polecilibyście?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witajcie po dłuższej przerwie icon_smile.gif

@f1angel
Nie kupiłem od razu,ponieważ zmieniły się plany,co do ustawienia wzmacniacza.Póki co stoi jeszcze na starym miejscu,ale za jakiś czas będzie przeniesiony pod inną ścianę,dlatego będę potrzebował dłuższych przewodów.Zresztą taki dłuższy interconnect Wireworlda kosztowałby mnie sporo pieniędzy.Ja za tego 1,5m dałem 200zł. 5 metrowy kosztuje coś ok.700zł z tego co pamiętam.Przy wartosci tego mojego sprzętu kupowanie kabli za takie kwoty jest chyba bezsensu icon_smile.gif

Teraz co do listwy z filtrami...otóż ta,którą zamówiłem w ogóle nie doszła.Sprzedający okazał się krętaczem.W końcu kupiłem od innego sprzedawcy taki model :
EVER PREMIUM PRO
Efekty po zastosowaniu owej listwy??
"Pierdzenie" się zmniejszyło,lecz niestety nie znikło absolutnie.Gdybym mógł procentowo określić wpływ listwy na głośność "pierdzenia",określiłbym tak na ok.30%
Czyli o ok.1/3 jest teraz ciszej.
Dlatego też myślę nad kupnem CD.I tutaj mam do Was pytanie.Co polecilibyście do ok.400(max.500zł)??
Czy warto kupić używany napęd??

A teraz coś co obiecałem już wcześniej.Różnica w odsłuchu pomiędzy Cantonami Ergo71DC a starymi Microlabami 7c
No cóż...jest ogromna różnica w jakości.To bez dwóch zdań.Wysokie tony-bardziej wyeksponowane,dokładniejsze,słychać w nich szczegóły,o których w starych 7c mógłbym tylko pomarzyć.Tak samo średnica.Dół natomiast-Ergo 71dc bas mają dobry,ale krótki.I tutaj (ale to juz zależy od gatunku muzyki,a dokladniej Hip-Hop),czasami mi go troszeczkę brakuje.
Natomiast na Cantonach przepięknie grają instrumenty strunowe,zwłaszcza szarpane...np.dźwięki gitary...przepięknie słychać nieraz ..jakby każde muśnięcie struny icon_smile.gif
Cantony mają też pięknie zbudowaną scenę.I tak,dla mnie,jako miłośnika muzyki ambientowej,chillioutowej,czy też delikatnego trance'u -pasują wyśmienicie.Naprawdę muzyka elektroniczna w ich wykonaniu,to moim zdaniem kawał świetnie wykonanej roboty.
To oczywiście opinia totalnego laika w sprawach audio,czyli moja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić używany napęd. W tej cenie pewnie i tak bedzie to kompletny odtwarzacz CD a nie sam transport.
Musisz tylko popatrzeć za wyjściami cyfrowymi (moim zdaniem lepszy jest coaxial - elektryczne niż optyczne). No i musisz mieć odpowiednie wejście w DACu.

Z niskimi tonami z Cantonów jest najprawdopodobniej tak, ze z jednej strony byłeś przyzwyczajony,do obszernego, słabo kontrolowanego basiska z subwoofera (czyli dużo, ale złej jakości). Nawet niektórzy (o co Cię nie podejrzewam) mylą bumienie z mocnym, głębokim basem.
Z drugiej strony Cantony potrzebują jednak lepszego wzmacniacza, by pokazać pełnię swoich możliwości. Dlatego to są "rozwojowe"
kolumny. Mogą nawet zagrać ze wzmacniaczem sporo od siebie droższym i nie będzie mezaliansu.
Poza tym jeszcze być może ustawienie kolumn, akustyka pokoju itp. mogą mieć tu duży wpływ na taki stan rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej f1angel

Nie do końca wiem co masz na myśli,wspominając o tym "samym transporcie",ale za tą kwotę chciałbym oczywiście kupić kompletny odtwarzacz CD.

Cytat

Musisz tylko popatrzeć za wyjściami cyfrowymi (moim zdaniem lepszy jest coaxial - elektryczne niż optyczne). No i musisz mieć odpowiednie wejście w DACu.



Tutaj też nie bardzo wiem o co kaman,hehe.
Wspominasz też o DACu.Ja poprzez DACa rozumiem przetwornik analogowy-cyfrowy,podłączany do komputera(przez USB a albo optyczne wyjście),w wyjściami RCA na wzmacniacz/amplituner.
Ja czegoś takiego nie posiadam.
Ja mam wzmacniacz podpięty pod kartę dźwiękową w komputerze stacjonarnym.Jest to wewnętrzna karta Creative X-Fi Extreme Audio,na port PCIE.Karta ta posiada tylko 5 wyjść minijack 3,5mm-to wszystko.

Natomiast co do wzmacniacza i jego wyjść,dałem ich zdjęcie(w 7 poście są miniaturki zdjęć).



Być może,rzeczywiście tak jest.Wiesz problem jest w tym,że nie miałem tak naprawdę nigdy możliwości odsłuchu innych sprzętów.Niestety,żeby mieć porównanie i możność wyrobienia sobie opinii na temat jakiegoś sprzętu-trzeba mieć dojście do innych konstrukcji.Ja tymczasem...miałem wcześniej tylko chińskie Microlaby 7c za 500zł ,i teraz te Cantony...jedynie jeszcze u znajomego JBL E90+amplituner HK(modelu nie znam).Tutaj też mam prawo coś napisać o różnicach...a poza tym-nic.
Więc jak sam widzisz-cieniutko z tym u mnie.

Pewno tak.Ten GoldStar do mocarzy z pewnością nie należy(przy 8ohm ma 45W na kanał,z tego co pamiętam-to oczywiście dane katalogowe).Chciałbym podpiąć je do czegoś innego i tj.piszesz-mocniejszego.Ale to póki co nierealne.Ten znajomy posiadający E90 pożyczyłby mi ten amplituner,ale...no właśnie,nie będę podpinać ampli pod stereo-bo to bez sensu przecież.
Pewno tak,akustyka jak i rozmieszczenie to też bardzo ważna kwestia.U mnie jakiekolwiek zmiany pod kątem rozmieszczenia,czy nawet przesunięcia odpadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...