Skocz do zawartości

Zestaw stereo do domu.


rublow

Recommended Posts

Witam,

chcialbym kupic niedrogi zestaw stereo do pokoju (powierzchnia ~25m2). Zrodlem dzwieku bedzie przede wszystkim komputer, a najwazniejszym kryterium jest szerokosc glosnikow,

Mam do wyboru 3 wzmacniacze:
1. Pioneer A119
2. Pioneer A207R
3. Harman Kardon HK620

i kolumny
1. Cambridge Audio S70
2. Taga Harmony 506 v2
3. Monitor Audio MR4

Zestaw CA + HK620 kosztowalby 1500zl. Nie oczekuje fajerwerkow, ale chcialbym w miare przyzwoity zestaw. Warto doplacac do Cambridgy?

Co o tym myslicie?

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko te właśnie wzmacniacze i kolumny?
Nie są to jakieś rarytasy, można pewnie dobrać lepsze elementy.

Ale napisz więcej. Jaki masz budżet na to, jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienie lubisz (słuchałeś czegoś co Ci się podobało), i inne potrzebne informacje, które znajdziesz tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akurat wzmacniacze i kolumny (do1.5k) sa dostepne w sklepie po sasiedzku. Nie mam na tyle doswiadczenia, zeby kupic uzywki na allegro. Najwazniejsza jest szerokosc kolumn, ktora nie powinna przekroczyc 18cm

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Chcialbym przeznaczyc 1500zl.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nie ma to dla mnie znaczenia, jesli uzywka bedzie dzialala sensownie.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Celuje w stereo i kiedy ewentualnie rozszerze to do kina domowego. (bede ogladal filmy i wykorzystywal ten zestaw, ale prio ma muzyka)

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Chce kupic tylko wzmacniacz i kolumny.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju (ale niekoniecznie od razu w pierwszym poście musi być wszystko) oraz czy pokój jest jakoś przygotowany do odsłuchów (albo czy będzie taki w przyszłości).
~25m2. kolumny moga stac tylko w jednym miejscu (ktore nie jest szczegolnie atrakcyjne pod wzgledem akustyki, ale takie mam wymagania od Zony)
6) Jakiej muzyki słuchamy
Przede wszystkim klasyka.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?Możemy kompletować nasz sprzęt małymi krokami, albo chcemy od razu kupić wymarzony zestaw i mieć spokój na parę lat...
Raczej na pare lat, a w przyszlosci ewentualnie rozbudowa.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Zrodlem dzwieku bedzie przede wszystkim komputer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie kolumny ok, na 17-20 cm też można zamontować solidną technikę i rozwiązania. Jednak aby ta konieczność budowy nie była podyktowana tym że żona chce wcisnąć te kolumny między szczeliny dwu komód, czy ściany.
Jeśli żona specjalistka to sië nie dyskutuje, ja w jej kosmetyki, ciuchy się nie wtrącam, jednak sprawy techniczne, motoryzacyjne biorę w swoje ręce i za nie odpowiadam. Żona niestety wycofuje się kiedy chce pogadać szerzej o np. autach o wyborze zimówek do niego, czy wzmacniaczu.
Odsłuch w sklepie obok potraktuj jako naukę i określenie czego byś oczekwał i start do lepszych poszukiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...