Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 usb ethernet do 2,5k - onkyo tx-nr525? + magnat 1002


mkurkowski

Recommended Posts

Witam, wymienam swój sprzęt pioneer vsx-519v + onyx 200 (do filmów był idealny) na coś z radiem internetowym, usb oraz na głośniki które mają troche więcej góry. Dół obsłuży stary sub yamahy który posiadam. Chciałbym móc posłuchać chilout'u i tego typu muzyki. Głośniki na celowniku na pewno 3-drożne. Pokój wielkości 20m2. Z wymagań jeszcze typowe jak wejście optyczne, hdmi itp. Nie potrzebuje dużej mocy, raczej głośno nie słuchamy - mieszkanie w bloku.
Budżet w tej chwili ok 2,5k. Używany sprzęt jak najbardziej wchodzi w grę, ale tylko gdzieś blisko Trójmiasta (bez przesyłki).

W tej chwili znalazłem z tego co mi się podoba sprzęt:
http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-nr52...4717252321.html (do tego musiał bym jakiś centraly dokupić i tyły, ale to potem - w tej chwili mam jeszcze stare więc bym miał czas na uzbieranie gotówki i wybór wygrzanego sprzętu, z resztą najważniejszy centralny do filmów, tył i tak jako tło tylko...)

Proszę o poradę czy podany sprzet amplituner-onkyo-tx-nr525-kolumny-magnat-1002 jest dobrym połączniem, ewentualnie o jakieś alternatywy na sprzęt który bym mógł przez najbliższe 1-3tygodnie zakupić.

Dodatkowe pytanie, czy zawsze jak chce podłączyć głośniki na drugą strefę potrzebuje do nich dodatkowego wzmacniacza? Nie można bezpośrednio głośników podłaczyć do wyjścia na 2 strefę tak żeby grało np. radio?

Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koniecznie 3 drożne głośniki, nie ma możliwości zdefiniowania że głośnik 3 drożny jest lepszy niż 2,5 czy 2 drożny, że ma wybitne cechy. Choć sam ze skromnego doświadczenia zauważyłem ( może mylnie) że 2 czy 2,5 drożne ,( a 3 głośnikowe) mają czasem bardziej nasyconą średnicę z racji że średnice obsługuje głośnik od niskich tonów.
Dużo wysokich tonów ma KEF C5, Klipsch f1, a z nieco lepszych kolumn gdzie już przyjemnie słucha się muzyki Tannoy V4 , Monitor audio bx5. Tak duże kolumny jak te jbl chyba zbędne skoro masz sub ?
Amplituner musi obsługiwać dwie strefy, 2 zone , mieć dodatkowe wyjscia na głośniki( poza surandami).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...