Skocz do zawartości

Yamaha 2100


loco50

Recommended Posts

Czytałem dziś recenzję w Audio zestawu Yamahy CD i wzmacniacz 2100 i tu moje pytanie jako laika.Po co są wejścia cyfrowe i przełącznik wyboru źródła w CD?Co można podłączać do CD?Wydawało mi się zawsze,że CD to wyjście analogiem do wzmacniacza i słuchamy, a tu jakieś kombinacje.Proszę mądrzejszych o wyjaśnienie tego zjawiska przyrodniczego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD składa się z dwóch części: transportu CD (w uproszczeniu napęd i laser) oraz przetwornika cyfrowo-analogowego (popularnie z angielskiego DAC). Obecnie zapanowała moda na słuchanie z komputera, które przejmuje rolę transportu, więc potrzebny nam jest tylko DAC, dlatego masz wejścia cyfrowe. Wyjścia cyfrowe zawsze bywały w odtwarzaczach CD na wypadek chęci podłączenia lepszego DACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi tu zapewne o przełączanie wejść Optical/USB/Coaxial. Bo możesz podłączyć do DACa Yamahy jakieś urządzenia w tych standardach przesyłu cyfrowego. Widocznie odtwarzacz nie wybiera automatycznie wejścia sygnału. I dobrze.
Bo możesz podłączyć kilka urządzeń i tylko przełączać na to, z którego chcesz słuchać.
Ja w swoim Ayonie CD-07 mam co prawdą tylko wejście na iPoda i USB, ale też trzeba przełączyć (pilotem), na to które jest potrzebne.
Albo na odtwarzanie z transportu odtwarzacza.

EDIT: O, Pacio94 był o minutę szybszy i bardzo ładnie Ci to opisał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to guzika wyboru źródła- source np. CD, USB, (lub optyczne in ) to praktyczne rozwiązanie bo nie używana sekcja nie bierze prądu, nie zużywa się i nie tworzy jakiś szumów w systemie. Natomiast wbudowany DAC faktycznie służy lepszemu obrobieniu sygnału z komputera, czy telewizora. Szkoda że tak słono czasem sobie liczą za to np, wersja yamha as500 vs as501. Słuchałem w tym tygodniu akurat Yamahy, odtwarzacza CD, 2 amplitunerów i wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pewne rzeczy zawsze drogo kosztowały. Choć jakby się zastanowić, to nie wiadomo dlaczego?
Ja wiem na pewno, że mój następny odtwarzacz CD będzie miał (koniecznie) kilka wejść na DACa.
Jestem skostniałym dinozaurem, ale od tej strony wchodzę do "nowoczesności" icon_wink.gif
Marzył mi się kiedyś odtwarzacz Wadia, ale czytałem, że z transportami kłopot. Kółka zębate się psują (chodzi o VRDS TEACa)
Nie wiem, czy to prawda, ale serce mi krwawi icon_twisted.gif Kto nie wie co to Wadia, niech wpisze w Google.

A tak na marginesie (jak to często ostatnio piszę). Niech sobie Yamaha wypuszcza te piękne urządzenia, ale chciałbym aby to grało icon_mrgreen.gif
Bo patrząc na urządzenia tej firmy, to miód leje się na serce. A jak się posłucha miód zamienia się w ocet icon_rolleyes.gif
No może przesadziłem, ale to trochę (przepraszam firmę i admiratorów Yamahy za szczerość) jak super budowa i parametry u dawnego Technicsa ale muzyki w tym brak icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...