Skocz do zawartości

Pierwsze stereo


kaem

Recommended Posts

Nadszedł moment, gdy mój dotychczasowy sprzęt (wieża z lat 90tych) dokonał żywota i zacząłem rozglądać się za nieco poważniejszym rozwiązaniem audio do salonu (ok 17m2, jednak w przewidywalnej przyszłości planuję zakup mieszkania, gdzie ten salon ma mieć ok 20-25m2).

1)Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
ok 3000 zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Preferowany nowy
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Sprzęt stereo
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Odtwarzacz Blu-ray w postaci Playstation3
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Pokój ma 17m2
6) Jakiej muzyki słuchamy
Zróżnicowana - Pink Floyd, Radiohead, jazz, dużo radia
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
preferowany jednorazowo
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
CD, podłączenie do TV/PS3, radio

Przegląd forum/ofert sklepów dokonany przez kilka ostatnich dni spowodował duży ból głowy (wiem, że w tym budżecie nie poszaleję) i najbliżej mi na chwilę obecną (przyznaję, że bez przeprowadzenia odsłuchów) do amplitunera Onkyo 8020 + odtwarzacz onkyo c7030. Kolumny które najbardziej rozważam to Monitor Audio MR4 albo KEF c5.

Będę wdzięczny za pomoc dla laika icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Proponowałbym Ci sprzęt z drugiej ręki, gdzie przy tym budżecie mógłbyś celować w kolumny za ok. 1800-2000 zł. Do takiego metrażu można by wstawić monitory, które w tej cenie prezentowałby już bardzo przyzwoity poziom. Podobnie ze wzmacniaczem.
takim sposobem uzyskałbyś dużo wyższy poziom brzmienia, niż kupując zestaw nowy, a przecież to na słuchaniu muzyki zależy Ci najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...