Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł


atc_damian

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich. W najbliższym czasie planuje zakup wzmacniacza i kolumn. Na całość mam budżet 800 zł. Pokój ma 12 m^2, jest niestety wąski (2,3mx5,2m). Aktualnie używam zestawu Techincs EH-600, nie gra źle, ale wiele im brakuje. Muzyki słucham głównie z komputera (tylko i wyłącznie FLAC) na zintegrowanej karcie dźwiękowej oraz częściowo z odtwarzacza CD. Gatunki to jazz, blues, trochę rocka, filmowa i elektroniczna (The xx). Nie wydaje mi się bym potrzebował mocnego zestawu. Odwzorowanie ma o wiele większe znaczenie niż głośność. Jak rozumiem do takiego pokoju bardziej nadają się monitory niż podłogowe kolumny?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, choć skrótowo to wszystko opisałeś. Dobrze by było abyś odpowiedział w miarę możliwości na pytanie jaki dźwięk lubisz, jakie jego barwy. Chodzi o to czy jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, czy ciemniejszy, bardziej "klimatyczny" z soczystą średnicą, ocieplony, zmiękczony itp. Możesz opisać własnymi słowami. A może słuchałeś czegoś co Ci się podobało? Jakie to były marki, symbole o ile pamiętasz?
Tak masz rację, do takiego pokoju to raczej kolumny standowe. ale jak sama nazwa wskazuje potrzebne są im standy, by naprawdę dobrze zagrały. Wtłoczenie ich w regał czy postawienie na szafie odpada. Będzie lipa.
Na biurku, o ile będą daleko (choć po kilkadziesiąt cm) od ścian i dość szeroko rozstawione (powyżej 2 metrów - o ile będziesz siedział też 2-3 metry od linii głośników, raczej nie dalej ale też nie bliżej). Co w Twoim pokoju będzie trudne. Wiem.
Ale można też zastosować jakieś ustroje akustyczne, nawet "samoróbki". O co chodzi dowiesz się później (jeśli nie wiesz) jak temat się rozwinie.
Tymczasem proszę o możliwie wyczerpujące odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpisałem się jakoś szczególnie, gdyż nie mam specjalnych preferencji odnośnie barwy. Gdybym już miał się określić to lubię ciepłą barwę lampowych wzmacniaczy (bez konkretnego modelu), nie lubię gdy dźwięk jest płaski, zlewa się w jedność. Ponadto zależy mi na wiernym odwzorowaniu sceny, ale to chyba zależy głównie od ustawienia głośników. Jeżeli można dobrać głośniki pod konkretną muzykę to najbliżej brzmieniowo mi do klimatów Dire Straits. Co do ustawienia głośników to z małą pomocą zrobię co w mojej mocy. Oczywiście sprzęt może być używany.

Ponadto, czy jest sens kupowania karty muzycznej, bądź DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tych Tannoyach od wielu osób same pozytywne opinie. Nie będzie również problemu z ich ewentualną odsprzedażą. Zastanawiają mnie jednak te Piston Audio Pearl Monitor. Polska konstrukcja, opinie pozytywne. Będę musiał porównać gdzieś w Krakowie. Powiedzmy, że kolumny już wybrane (90% Tannoy M2). Jaki wzmacniacz do tego by się nadał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po odsłuchaniu Tannoy M2 i Pylon Pearl Audio Monitor zdecydowałem się na ... Tannoy M3. Pylony odpadły, gdyż M2 grały o wiele przyjemniej dla mnie. Po skalkulowaniu cen M2 i standów pod nie stwierdziłem, że rozsądniej będzie kupić M3 za cenę M2. Także kolumny już do mnie jadą, jaki wzmacniacz proponujecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pewne, że weźmiesz Tannoye w porównaniu do Pylonów. Ja osobiście bardzo się cieszę, dobrze wybrałeś. A czy dobrze zrobiłeś wybierając M3 zamiast M2 do 12 m2, już pozostawiam Twojemu osądowi. Ale może nie będzie wcale źle, M3 to nie są gromowładne kolumny, może akurat dobrze zagrają u Ciebie.
A jaki stan kolumn, za ile udało Ci się je wyrwać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie źle. Najwyżej przytkasz otwory b-r gąbką i niskie tony się zmniejszą. Ale może nie będzie takiej potrzeby.
Dużo zależy od pokoju, od jego proporcji, od rozkładu modów własnych pomieszczenia.
W końcu masz rację Zieluwid, że M3 to nie jakieś potwory.
A do Tannoy'ów z serii M zwyczajowo polecam wzmacniacze firmy Rotel. Można i Fine Arts albo Yamaha AX500, czy starsze modele Marantza.
Ile konkretnie kasy zostało na wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...