Skocz do zawartości

Podkładki pod kolce/ Podkładki pod kolumny


Mapryl

Recommended Posts

Witam serdecznie od pewnego czasu jetem posiadaczem amplitunera HK + kolumny Magnat Quantum 605 sprzęt nie jest wyrafinowany i pewnie będzie w przyszłości rozbudowywany.

Temat założyłem z powodu posiadania fatalnej podłogi - jest to parkiet ale zbudowany z drobny deseczek które względem siebie nie są idealnie równe, momentami od tej równości jest baaardzo daleko. Chciałbym w miarę możliwości ustabilizować kolumny, obecnie stoją one na ... gumowych kolcach z kompletu , tych stalowych nie zakładałem goły parkiet zniszczą a podkładek jeszcze nie mam.

Chciałem się poradzić szanownego grona w jakiej cenie warto kupić takowe podkładki pod kolce (rozpiętość cenowa jak widziałem od 1zł wzwyż) zakładając że w przyszłości na tych podkładkach staną lepsze kolumny. Czy stosować dodatkowo podkładki pod kolumny? Prawdopodobnie dopiero takowe wybrałyby dobrze nierówności parkietu, wyczytałem w kilku tematach ,że dobrze sprawdza się granitowa płyta w tej roli, mniej więcej w takiej kolejności podłoga > filc? > granit > podkładki pod kolce > kolce > kolumny. Czy to było by właściwe dla mnie rozwiązanie? Jakiej grubości powinna być taka płyta granitu/marmuru ?

Czy może zostawić gumowe kolce icon_biggrin.gif

Wiem ,że temat średnio audiofilski i nie wiem czy w dobrym dziale ale niem gdzie mam pytać.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce, te regulowane( by się nie gibała) mają ustabilizować kolumnę na podłodze, czy dywanie ( dywan jest niestabilny) aby dobrze odawała swoją energię membranom, a nie sama robiła ruchy przód i tył. Dodatkowo na kolcach bas minimalnie może się utwardzić, być precyzyjniejszy, może. W poprzednich kolumnach jbl e80 miałem firmowe gumowe korki i kolce, wybrałem te pierwsze. Teraz w elac mam pod cokołem możliwośc zamontowania ładnych firmowych kolców z oryginalnymi podładkami, ale zastosowałem takie płaskie kauczukowo filcowe, których nie widać, bez szkody dla dźwięku...Dobre podkładki to 1,2,5 groszówki, koniecznie orzełkiem do góry icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat dodaje do kompletu kolce, ktore sa zaookraglone. Dlatego nie ma podkladek. Jak chcesz kupic podkaldki to lepiej kup kpl kolce z podkladkami. Cena nie ma znaczenia. Mozesz tez dac granit i kolce jak jak ja niegdys. Ale lepej same kolce plus podklada - to z wlasnego doswiadczenia. Wypoziomujesz to sobie i tyle.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i zdjęcie icon_smile.gif
Właśnie o czymś takim myślałem aczkolwiek nie miałem pewności jak to dokładnie ma wyglądać.
Co do samego wypoziomowania to pewnie bym tak zrobił ale istnieje bardzo duże ryzyko przesunięcia kolumn przez szanowną małżonkę i wtedy cała robota na marne :/ (jeszcze by się kiwać zaczęły).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może to powinno być oczywiste.. ale dlaczego tylko w narożach? Jeśli podklei się całą powierzchnię będzie gorzej ?


Chyba będzie w dużej części powrót do stanu wcześniejszeg ( post #2) tzn. kolumna może zachowywać się trochę jak ustawiona bez nóżek na gładkim dywanie, część energii pracy membran może być zamieniona w energię drgań kolumny. Stawiając ten sam ciężar, ale na mniejszej powierzchni, zwiększa się kilkukrotnie nacisk i jest stabilniej, a dzięki filcowi /gumie nie niszczysz podłogi, czy nie ma wibracji, drgań między kamieniem, a np. parkietem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...