Skocz do zawartości

Zakup zestawu TEAC


KRK

Recommended Posts

Ciekawy pomysł z tymi monitorkami aktywnymi.
Dzięki pacio94 i f1angel.

Jako laik muszę zadać to pytanie: - jaka jest różnica w brzmieniu/wysterowaniu/podłączeniu głośnika tradycyjnego i aktywnego?
Co zyskam używając aktywnych głośników?
Mam wrażenie, że to sprzęt typowo do konsoli mixerskiej.
Czy nie będzie problematyczny przy stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeśli kupisz jakieś lepsze tego typu kolumny zagrają bardzo dobrze. Choć oczywiście tego typu monitory grają często nieco inaczej od domowych. Po prostu nieraz pokazują więcej i nie zawsze jest to przyjemne, choć często prawdziwsze. Kwestia przyzwyczajenia.
Zresztą niektóre konstrukcje z rynku profesjonalnego czasem trafiają i dobrze adaptują się w segmencie domowego hi-fi.
Jak wspomniane przez Pacio94, czy ja jak pamiętam dobrze grały Genelec.
Zazwyczaj takich kolumn jednak lepiej słucha się z niezbyt dużych odległości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe cacka - ale obawiam się problemów z ich poprawnym wysterowaniem.
W moim odczuciu przeznaczone w większym stopniu dla nagrywających dźwięk.
Druga kwestia to osobne zasilanie.
Jednak w tym przypadku większym zaufaniem darzę tradycyjne głośniki.
Jedno brzmienie - ale niezmienne - w najgorszym wypadku nietrafione...

Ale temat jest jak najbardziej aktualny.
Amatorsko pogrywam na wiosełku i takie zabawki widziałbym w drugim pokoju w nieodległej przyszłości.

A na razie temat głośników drążę temat dalej.
W weekend planuję odsłuchy tego, co będzie możliwe w moim rejonie.
Dzięki za cenne rady - dobrze, że jest to forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zbytnio jakie masz obawy dotyczące kolumn aktywnych? Przecież to właśnie znacznie prostsza opcja. Podpinasz do prądu, podłączasz sobie źródło (nieważne, czy CD, czy komputer, czy cokolwiek innego) i gra. Zero problemów, plug'n'play, wszystko kompatybilne itp. itd. Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale moim zdaniem w Twoim położeniu to jest idealne rozwiązanie.

Przeczytaj sobie test KEFów X300A na naszym portalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja monitorów aktywnych bardzo rozsądna. Sporo ich słyszałem, sam mam też i takie kolumny, warte polecenia rozwiązanie. Jeżeli dysponujesz poważnym budżetem, to zastanów się nad Genelec.
Co do Twoich obaw i niezdecydowani, nie rozumiem kompletnie czego chcesz. Wpierw zestaw za 10 tys. zł, do tego kolumny po 600-700 zł za sztukę, później jeszcze inne dziwne pomysły ...

Temat bez sensu, wybacz bezpośredniość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - przyjmuję krytykę z pokorą i na luzie;) - jestem świadomy, że niektóre moje pytania mogą irytować...
Gdybym wiedział czego chcę, nie logowałbym się tutaj a rozwiązania szukałbym w sklepach.
Mam dylematy, gdyż do tej pory nie zagłębiałem się w świat sprzętu audio.
Ostatni zestaw zakupiłem w latach 90-tych. Od tego czasu trochę się zmieniło...
Zresztą lepiej zapytać niż tkwić w błędnych domysłach.
Poza tym nie mam parcia na zakup.
Wolę zbadać parę wątków i "przespać się" z nimi. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy ostatnie zdania to świetne podejście. Można i należy dodać czwarte : "muszę wybrać się posłuchac jakiś zestawów", bez tego nie wiesz w czym się poruszasz i gdzie zmierzasz.
Końcowy wybór może byc zaskakujący nawet dla Ciebie, patrząc przez pryzmat poczatkowego pomysłu, czy nawet kolejnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spoko - przyjmuję krytykę z pokorą i na luzie;) - jestem świadomy, że niektóre moje pytania mogą irytować...



Ja Ciebie absolutnie nie krytykuję, tylko odniosłem wrażenie, że kompletnie nie wiesz czego chcesz. I masz rację, że trzba czytać, pytać i przede wszystkim wyciągać wnioski.
A jak nie spieszy Ci się z zakupem sprzętu, to tym lepiej. Skorzystałbym z propozycji Jacka75 i pojechałbym na odsłuch do jakiegoś salonu. Chcesz wydać sporą sumę na sprzęt, warto byłoby się zorientować wcześniej co jak gra i co będzie Ci odpowiadać, a co nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze Twój wątek od nowa i tak mi się rzuciły w oczy pewne sprawy.
Pierwsza, że jeśli chciałeś zestaw TEACa, to był tam wzmacniacz, CD, Tuner, deck. Czyli trzy źródła. No jednak do monitorów aktywnych tego nie podłączysz na raz. Chyba, że przez jakiś przedwzmacniacz pasywny (wiem, to oksymoron icon_smile.gif ), czy coś w rodzaju rozdzielacza źródeł.
Ale może warto trzymać się pierwotnej wersji klasycznego zestawu stereo plus kolumny? Z tym, że może niekoniecznie typowej wieży jednej firmy. No chyba, że Ci na tym bardzo zależy. Bo ja poszukałbym dobrego wzmacniacza. CD, tuner i deck dałbym jakieś przyzwoite a do tego najlepszym chyba elementem byłyby kolumny.
Tylko bardzo mnie martwi, że chcesz je postawić przy samej ścianie. Bo już Ci miałem zaproponować genialnie grające maluchy, które by się chyba wpasowały w Twój gust. A mianowicie RLS Callisto. Tu sobie poczytaj o różnych wersjach:
https://www.google.pl/search?q=rls+callisto...AUoAA&dpr=1
Ja również słuchałem kilka razy. Szczena mi za każdym razem opadała nisko icon_biggrin.gif Super grały ze wzmacniaczem NAIM. Niestety mają port b-r ulokowany z tyłu obudowy i dociśnięte do ściany się "uduszą".

Tak patrzę na ustawienie mebli w Twoim pokoju. Zakładając, że będziesz słuchał muzyki siedząc na narożniku, to czy nie dało by się biurka przesunąć z pół metra (albo więcej) w prawo a kolumny ustawić po obydwu jego stronach na standach. Dodatkowo mógłbyś je nieco wysunąć do przodu i byłoby super! A ten mały prostokącik po prawej, to co to za mebel? Wysoki? Musi tam stać?

Jedno jest pewne. Czas na odsłuchy. A może znajdziesz je gdzieś w salonie. Sprawdź gdzie mogą być dostępne.
Oczywiście to nie muszą być RLSy. To tylko propozycja. Może lepsze będą np. Xaviany z obudową zamkniętą albo b-r w przedniej części obudowy. Chyba był taki model? Może RoRo podpowie?
Zresztą możliwości wyboru dobrych kolumn jest więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak nie spieszy Ci się z zakupem sprzętu, to tym lepiej. Skorzystałbym z propozycji Jacka75 i pojechałbym na odsłuch do jakiegoś salonu. Chcesz wydać sporą sumę na sprzęt, warto byłoby się zorientować wcześniej co jak gra i co będzie Ci odpowiadać, a co nie.




Racja - i takie mam plany na weekend.
Na razie jestem po odsłuchu Canton Chrono SL 530.2.
Robią wrażenie i ich brzmienie mi odpowiada ale nie wiem co prezentują inne modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak nie spieszy Ci się z zakupem sprzętu, to tym lepiej. Skorzystałbym z propozycji Jacka75 i pojechałbym na odsłuch do jakiegoś salonu. Chcesz wydać sporą sumę na sprzęt, warto byłoby się zorientować wcześniej co jak gra i co będzie Ci odpowiadać, a co nie.

Racja - i takie mam plany na weekend.
Na razie jestem po odsłuchu Canton Chrono SL 530.2.
Robią wrażenie i ich brzmienie mi odpowiada ale nie wiem co prezentują inne modele.


Cytat

Poczytałem jeszcze Twój wątek od nowa i tak mi się rzuciły w oczy pewne sprawy.
Pierwsza, że jeśli chciałeś zestaw TEACa, to był tam wzmacniacz, CD, Tuner, deck. Czyli trzy źródła. No jednak do monitorów aktywnych tego nie podłączysz na raz. Chyba, że przez jakiś przedwzmacniacz pasywny (wiem, to oksymoron icon_smile.gif ), czy coś w rodzaju rozdzielacza źródeł.
Ale może warto trzymać się pierwotnej wersji klasycznego zestawu stereo plus kolumny? Z tym, że może niekoniecznie typowej wieży jednej firmy. No chyba, że Ci na tym bardzo zależy. Bo ja poszukałbym dobrego wzmacniacza. CD, tuner i deck dałbym jakieś przyzwoite a do tego najlepszym chyba elementem byłyby kolumny.

Jednak w moich poszukiwaniach skupię się na klasycznym stereo i typowych monitorach.
Kolumny aktywne to nie jest jeszcze szlak dla mnie, na eksperymenty przyjdzie czas.
Zniechęca mnie przepinanie źródeł dźwięku.
Co do układu mebli - tak niestety musi zostać. Wynika to z umiejscowienia listwy elektrycznej.
Jestem po remoncie i demolka ścian nie jest teraz dobrym pomysłem.
Ten prostokącik po prawej to komódka żony;) Tym bardziej musi zostać, na szczęście mebel jest niższy niż biurko.
Przyznam, że Xaviany przypadły mi do gustu ,wpisuję je na listę ale szukam dalej - dzięki za ciekawe propozycje! Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście to nie muszą być RLSy. To tylko propozycja.
Może lepsze będą np. Xaviany z obudową zamkniętą albo b-r w przedniej części obudowy. Chyba był taki model? Może RoRo podpowie?

Podstawkowe Xaviany mają otwór bas-refleks z tyłu (XN-125, XN-250).
Z przodu b-r ma jedynie najtańszy model w ofercie Xaviana - Bonbonus
http://allegro.pl/xavian-bonbonus-wyprzeda...4767601260.html
Ale nie polecam go na taką powierzchnię jak Twoja - a poza tym Xavian wymaga niezłej reszty sprzętu...

Z nowych kolumn z pasywnym głośnikiem (ale niestety jest z tyłu i też wymaga trochę miejsca za kolumną...) zostają nam właściwie całkiem niezłe Mistral ADS BOW III
http://allegro.pl/mistral-ads-world-wide-b...4784906268.html

Cytat

Poczytałem jeszcze Twój wątek od nowa i tak mi się rzuciły w oczy pewne sprawy.
Pierwsza, że jeśli chciałeś zestaw TEACa, to był tam wzmacniacz, CD, Tuner, deck. Czyli trzy źródła...
Ale może warto trzymać się pierwotnej wersji klasycznego zestawu stereo plus kolumny? Z tym, że może niekoniecznie typowej wieży jednej firmy. No chyba, że Ci na tym bardzo zależy. Bo ja poszukałbym dobrego wzmacniacza. CD, tuner i deck dałbym jakieś przyzwoite a do tego najlepszym chyba elementem byłyby kolumny.

Jak na razie, to chyba najprościej jest z deckiem:
nowy odpada z uwagi na 2D: drogo i do du... icon_eek.gif
Więc zostaje używany deck: dużo tańszy, (może być) dużo lepszy, dużo większy wybór icon_razz.gif

Kolejny raz prośba o uporządkowanie Twoich aktualnych wymagań co do zestawu oraz kwoty ...
Bo na razie pewne są takie ustalenia:
1) Powierzchnia pokoju to 25^m2.
2) Kolumny mają być podstawkowe, i razem ze sprzętem będą stały na biurku


A teraz pytania:
3) Co wolisz: nowy czy używany?
4) Czy zgadzasz się na sprzęt używany - i do jakiej kwoty?
5) Na czym Ci najbardziej zależy: na cenie, na wyglądzie, na nowym sprzęcie na gwarancji?
6) Chcesz ambitny (mocną i dobrą) zestaw o niedużych wymiarach czy mogą być pełnowymiarowe (szerokość ok. 42-44cm) komponenty?

Zanim odpowiesz, to masz poniżej parę propozycji do przemyśleń...

W tej chwili z zestawów małogabarytowych to chyba najlepsza będzie Rega (dystrybutorem na Polskę jest firma THIS - www.this.pl):
wzmacniacz Rega Brio-R
odtwarzacz Rega Apollo-R
test masz w poniższym linku
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/1...lo-r-i-rs3.html
oraz np. kolumny Rega RS1
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/0...odstawkowe.html
chociaż można dopasować inne kolumny...

Można też wybrać coś z Pro-Jecta
http://www.q21.pl/manufacturer/pro-ject?gc...CFYHHtAod-0MAkA

Bo na nowego Cyrusa to się nie załapiesz z uwagi na ceny tego sprzętu icon_eek.gif

Kolejna możliwość - to typowe miniwieże np. Yamaha Piano Craft - ale z mocniejszymi kolumnami niż Yamahy sprzedawane w podstawowych zestawach.
Również do zestawów małogabarytowych (bo dziwnie zabrzmi sformułowanie "miniwieża" przy kwotach sięgających 10 tysięcy icon_mrgreen.gif ) dopasujesz deck (choćby parę modeli Onkyo i Teac ale także JVC, Kenwood, Yamaha...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie mam dużej powierzchni, więc zestaw muszę(!) postawić na biurku ze świadomością strat jakości, choćby idealnych arcydzieł audio.
Taki smutny kompromis...


Cytat

Generalnie preferuję czytelny i precyzyjny przekaz z naciskiem na miękki bas i stonowane soprany.
Muzyki zdecydowanie słucham cicho więc moc wzmacniacza nie ma dla mnie większego znaczenia.



Ja bym tu widział zestaw słuchawkowy. Skoro masz świadomość straty jakości brzmienia kolumn stojących na biurku, postaw byle PianoCrafta, żeby coś plumkało, natomiast gros pieniędzy przeznacz na wysokiej klasy słuchawki (np. AKG K 1000, Sennheiser HD 800) + wzmacniacz słuchawkowy. Uzyskasz duuużo lepszą jakość brzmienia. Na razie tematu nie rozwijam szerzej, bo nie wiem jak się zapatrujesz na odsłuch słuchawkowy, a nieszczególnie mam motywację do pisania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po kliku odsłuchach i wielu przemyśleniach sfinalizowałem zakup zestawu stereo.
Konsekwentnie zdecydowałem się a TEAC'a i jak na razie jestem zadowolony.
Co do głośników w finale wybór padł na monitory Bowers & Wilkins 685 S2.
Jak dla mnie brzmią zdecydowanie selektywnie i precyzyjnie.
Dzięki nim odkrywam na nowo moje ulubione kawałki...
Są stosunkowo duże, ale wiadomo - coś za coś.
Cały zestaw idealnie się komponuje w pomieszczeniu także aspekt estetyczny też jest zachowany.

Dzięki Forumowicze za wszystkie porady i sugestie!







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kable zadbałem - a jakże icon_cool.gif
Tu zasięgnąłem opinii sprzedawcy w salonie.

Do głośników - Audioquest FLX-SLiP 14/4
Do CD - Audioquest Golden Gate
Do tunera - Audioquest Evergreen

Cenowo - urwało się parę stówek na całości - w końcu Kraków z tego słynie...
Generalnie w necie trudno byłoby wyrwać taniej - plus dodatkowe koszty wysyłki/ryzyko związane z wysyłką.

Jak na razie słucham i oderwać się nie mogę - jak dla mnie OK a to chyba najważniejsze.

Myślę w przyszłości o wzbogaceniu zestawu o nowy gramofon (max do 2000 zł) oraz słuchawki - tak do 500 zł.
Z chęcią poczytam Wasze opinie na ten temat - czym się kierować przy kupnie takich zabawek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki Forumowicze za wszystkie porady i sugestie!


Bo ja wiem? icon_rolleyes.gif Co do kolumn miałeś lepsze sugestie. Nie posłuchałeś a B&W? ... No dobra, na początek może to być. Nie od raz Kraków zbudowano icon_idea.gif icon_biggrin.gif Za kable ile zapłaciłeś? Kto kupuje nowe kable?
A gramiak do tego za 2 kzł, to trochę nie przerost formy nad treścią? Chyba , że jesteś zwolennikiem teorii źródła.
drapak można kupić nowy i używany. Prosty, mało awaryjny pełny manual, albo full automatic. I wkładka jest bardzo ważna.
Aaaa, jeszcze pre gramofonowe. Te we wzmacniaczach są na ogół bardzo takie sobie. Słuchafony, też lepiej grają jeśli się je podłączy do przedwzmacniacza słuchawkowego a nie do "dziurki" we wzmacniaczu (raczej tu jeśli już) czy odtwarzaczu CD. Cóż. Życie melomana i audiofila nie jest proste ani tanie icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dzięki Forumowicze za wszystkie porady i sugestie!


Bo ja wiem? icon_rolleyes.gif Co do kolumn miałeś lepsze sugestie. Nie posłuchałeś a B&W? ... No dobra, na początek może to być. Nie od raz Kraków zbudowano icon_idea.gif icon_biggrin.gif Za kable ile zapłaciłeś? Kto kupuje nowe kable?


Tutaj na kolumny zwróciłem szczególną uwagę. Ta tyle, ile mogłem odsłuchać różne marki – B&W 685 S2 wpasowało się idealnie w moje preferencje słuchowe i estetyczne.
Każdy ma inne – stąd tylu entuzjastów, krytyków i indywidualnych opinii.
Kable kupiłem nowe ale wiem, że oryginalne - No cóż… – nie mam doświadczenia/zaufania/czasu/nerwów na eksperymenty
Jestem melomanem (…), nie audiofilem - więc subtelności nie wychwytuję tak trafnie jak większość z Was.
Poświęciłem parę groszy ale mam świadomość, że to nie kable od odkurzacza w pozłacanych „bananach” .
Co do wyboru kolumn – kierowałem się w dużej mierze Waszymi sugestiami praktycznymi - fakt B&W nie było na tapecie – mimo tego w tych kolumnach znalazłem meritum moich poszukiwań.
Na razie – gra muzyka - jest zabawa!
A apetyt rośnie w miarę jedzenia…
Dzięki za posty - szczególnie: zieluwid, f1angel, jacek75,RoRo, Pacio94.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Jeśli rzeczywiście kochasz muzykę, to po pewnym czasie (niestety) będziesz szukał lepszego sprzętu. Do tego czasu wykorzystuj wszelkie okazje by gdzieś coś u kogoś, w salonie itp. posłuchać. To jest najcenniejsze doświadczenie.
Nie twierdzę, ze B&W, to słabe kolumny. Na pewno ważne są tu preferencje brzmieniowe. Kable? No cóż. Jeśli nawet kupiłeś trochę gorsze, ale za to ich słuchałeś, to jest ok. Gorzej jeśli nie słuchałeś.
Ja jestem melomanem i audiofilem. W tej kolejności, ale nierozłącznie. Jedno drugiego nie wyklucza ani nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie. Bo nie wyobrażam sobie słuchania mojej ukochanej muzyki na byle czym. Jak się dobrze dobierze zestaw, to doskonale niby znane płyty potrafią tak zagrać, tak czarować, a przy tym ile nowych "smaczków" się słyszy.
Jesli ktoś pisze, ze nie ważny sprzęt, ważna muzyka, to pewnie jest kompozytorem albo dyrygentem i ma całą muzykę w głowie. Wie jak powinna brzmieć a sprzęt audio, to tylko taka "ściągawka" icon_wink.gif
Tymczasem miłego słuchania i ... odezwij się za jakiś czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...