Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w wyborze zestawu.


Gaymer

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zakupić niedrogi zestaw stereo. Na poczatku myslalem o Edifier s730 , gdyz posiadam model do komputera Edifier C3 i bardzo podoba mi sie dzwiek. Lecz w sumie stwierdzilem , ze chyba lepiej bylo by zakupic jakis uzywany wzmacniacz + kolumny. Zestaw nie bedzie podpinany do komputera. Muzyka z Cd.
Pokoj w ktorym bedzie zestaw jest nie za duzy gdyz okolo 16 m2 , jednak to tymczasowo (jakies 6-8 miesiecy), pozniej bedzie wiekszy. Muzyka ktorej slucham to glownie ciezkie brzmienia typu Hard Rock , Heavy Metal. Lubie dzwiek z czystymi wyraznymi sopranami i dobrym szybkim nie dudniacym basem, srednica lekko wycofana. Znalazlem poki co pare wzmacniaczy , prosze o porade ktory z nich bylby dobry do moich preferencji muzycznych. Trzeba bedzie dobrac jeszcze kolumny.

Wzmacniacze:
PIONEER A-656 REFERENCE
DENON PMA-925
DENON PMA-920
YAMAHA AX-550

Nie wiem czy ktorys z nich to dobry wybor, dlatego prosze o wszelkie sugestie. Moze jakies inne.
Szukam wzmacniacza tak do 500 zl. Kolumn tak do 700zl. Co do cd to mam odtwarzacz blu ray Pioneer Bdp 160 wiec on moglby mi poki co sluzyc jako odtwarzacz plyt. Pozniej najwyzej bym cos dokupil.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie napisze jeszcze dokladniej czemu postanowilem zakupic jakis wzmacniacz i kolumny, moze to pomoze w wyborze.

Mianowicie kilka dobrych lat temu kupilem wieże Panasonica (650W RMS - chyba tylko na opakowaniu), dokladnie taką:
http://www.bombayelectronics.com/Panasonic.../pa_scakx52.htm
Fakt faktem calkiem glosno to gra. Skala glosnosci jest od 0-50 gdzie od 30 wzwyz bas stopniowo zanika a uwypuklaja sie soprany. Od 0 - 30 basy soprany i srednica w miare rownomiernie graja i tu bylo (jak dla mnie) calkiem niezle. Posiadam jeszcze kino domowe 5.1, takie plastikowe. Za to ustrojstwo dalem okolo 1700 zl kilka lat temu i musze stwierdzic ze do filmow to jestem zadowolony z dzwieku ale do muzyki to o matko, istna tragedia. No ale wiadomo 5.1 to do filmow.
Sytuacja sie diametralnie zmienila kiedy kupilem zestaw do komputera Edifier C3 o łacznej mocy RMS 46W. No i wlasnie dziwek jaki uslyszalem z zestawu za 550 zl w porownaniu do mojej "wspanialej" wiezy kupionej za 1300 zl to jak niebo a ziemia. Muzyka gra po prostu przyzwoicie. Wysokie tony ladne, czyste, bas gra detalicznie , szybko , nie zaklucajacy reszty pasma. W equalizerze cofnalem lekko srednice i jest juz po prostu przyzwoicie. Co najlepsze gdy dochodze do skali prawie max to gra tak samo rowno i czysto , zaden dzwiek nie zanika jak to mialo miejsce w Panasonicu. Innymi slowy gra to detalicznie , dynamicznie i "rowno". nawet na najwyzszej glosnosci nie ma zadnego przesterowania w dzwieku. W Panasonicu bas byl nierowny, wolny , ospaly - to tak jak by wszystko zylo swoim zyciem, basy sobie , soprany sobie , srednica sobie. Inaczej mowiac tragedia, oczywiscie ta roznice zauwazylem po zakupie tych "pierdziawek komputerowych" ktore "zniszczyly" dzwiekiem ta wieze. No i te 650 w rms z wiezy i 45 W z tych glosniczkow - moc maja porownywalna.
Wiec jezeli jestem zadowolony z dzwieku to pomyslalem , ze moze zakupie do salonu model wyzszy czyli Edifier S730.
Ale z drugiej strony lepiej wlasnie kupic Kolumny + wzmacniacz i stad moje zalozenie tematu. Wiem ze kwota nie jest duza i rewelacji sie za to nie kupi, ale jak widac nie jestem az tak wymagajacy;)

Znalazlem takie kolumny jak Tannoy Mercury M3 Shadow i dwa wzmacniacze takie jak Yamaha AX500 oraz AX 700. W sumie bym sie miescil w budzecie ale nie wiem jak by to zagralo ze soba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Tannoy M3 pasowałyby do Twojego pokoju. Grają bardziej miękko z ładną barwą i wypełnieniem. Może nie są najbardziej dynamiczne, ale za to przyjemnie się na nich słucha muzyki, nie zmęczą przy dłuższym słuchaniu jak jakieś "jazgotniki". Z Yamahą mogą nieźle zagrać (lepsza oczywiście AX700), choć można je napędzić także jakimś Rotelem. To sprawdzone i bardzo dobre połączenie. Ewentualnie jakbyś dostał gdzieś wzmacniacz Fine Arts V 3. Będzie dobrze i niedrogo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc kupienia wzmacniacza pol rocznego Pioneer A30 za 700zl na gwarancji. Jak myslicie czy warto i czy sie nada do dynamicznego ciezszego brzmienia? Jak tak to jakie kolumny byscie polecili tak do 1000 zl. Stwierdzilem ze moge dodac jeszcze tak z 500 zl jak roznica lat we wzmacniaczach wynosi ponad 20:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedz. Zastanawiam sie jeszcze jak by co nad kolumnami. Jak wspomnialem wczesniej mam pokoj okolo 15-16 m2. Nie wiem czy podlogowe sa nie za duze. Chce aby bas byl kontrolowany i nie dudnil. Co myslicie o podstawkowych Monitor Audio BX2? Czy by pasowaly z Pioneerem? Chyba ze jakies podlogowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie jestem juz ukierunkowany. Pioneer A30 + Infinity RS 5001. Poczytam jeszcze o tym.
Mam pytanie .Jest w sprzedarzy taki amplituner Onkyo Tx-nr525 + Taga harmony V3 Special edition (5.0). Czy moglbym sie dowiedziec jaka jakosc by byla z takiego zestawu sluchajac stereo w stosunku do takiej konfiguracji jak Pioneer A30 + przykladowo te Infinity RS 5001? Wiem ze kino domowe takiej klasy do muzyki stereo tak srednio sie nadaje , ale czy jest az tak tragicznie? Zrodlem poki co bylby Pioneer Bdp 160.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica byłaby nawet jakbyś podmienił pod tymi samymi kolumnami sam wzmacniacz stereo z amlitunerem kd. Tutaj dodatkowo Onkyo to tani model połączony dodatkowo z niedrogimi kolumnami średniej chińskiej marki. Pioneer a30 to produkt ze środkowej półki, dodatkowo dość solidnie zbudowany, a kolumny infinity są cenione, różnica zatem będzie duża.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...