Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn


kot

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuje rady w zakupie zestawu kolumn (5.1 lub 5.0) do pomieszczenia 25 m2 w cenie od 2000-3000 zł.
Słucham dużo płyt winylowch, głównie starego rocka i nie tylko.
Chciałbym otrzymać konkretne rady i modele, najlepiej takie, które już sprawdziliście, gdyż nie bardzo się w tym orientuję.
Nie posiadam jeszcze amplitunera, ale myślę o jakimś za 2000-2500 zł z wejściem na gramofon. Z tym też możecie mi pomóc.
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pisząc pierwszy post na forum powinieneś dla własnego dobra przeczytać ten wątek i opisać jak najbardziej szczegółowo to co masz i chciałbyś mieć, warunki, możliwości, oczekiwania.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Poza tym mam wrażenie, że coś pomyliłeś. Pisząc o kolumnach 5.1 czy 5.0, piszesz o kolumnach do kina domowego.
Takie kolumny da się podłączyć jedynie do amplitunera do kina domowego.
A jednocześnie piszesz o płytach winylowych i słuchaniu muzyki (rocka).
Pomijając to, że za 2 - 3 kzł nie kupisz nowego zestawu pięciu czy sześciu kolumn (który można by z czystym sumieniem polecić) a używany pewnie dość średni, zastanawiam się o co Ci chodzi?

Jeśli chcesz kupić zestaw do kina domowego (amplituner KD z pięcioma kolumnami plus ew. subwoofer), to nie będziesz miał z tego dobrej jakości słuchanej muzyki. Piszesz tylko o słuchaniu muzyki a nic o kinie domowym.
Sprzęt stereo do słuchania muzyki to dobry wzmacniacz stereo (ew. amplituner stereo) plus dwie (bo więcej nie potrzeba) kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...