Skocz do zawartości

Wymiana klocków na troszkę wyższą półkę.


misialean

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie,

z racji tego, że przesłuchałem już troszkę płyt na moim aktualnym zestawie (ARCAM CD62, DENON PMA-725R, kolumny Grundig BX 2000), chciałbym poprawić jakość brzmienia.

Dotychczas brzmienie było dla mnie ok, ale zaczyna mi brakować głębi dźwięku, a selektywność jednak pozostawia trochę do życzenia.

Priorytetem w brzmieniu, jak wcześniej, pozostaje średnie pasmo, selektywność, niezbyt przytłaczające niskie tony. Muzyka jaką gram to np. ZAZ, Hey (w surowej wersji Unplugged najchętniej i inne surowo nagrane koncerty podobnego typu), ale też muzyka z rozbudowaną sekcją denciaków, tak jak np. James Brown.
Ma być, selektywnie, wiernie w stosunku do nagrania, ale nie nazbyt sucho i bezpłciowo.

Chcę wymienić wzmacniacz do kwoty 1500-2000 zł, CD do 1000 zł oraz kupić tuner, powiedzmy do 800 zł.

Jeśli chodzi o CD rozważałem Arcam Alpha 8SE, ale nie chcę ryzykować niczego z bardzo dużym przebiegiem (w moim CD wymieniałem laser, a nie było to jednak tego warte...), co do wzmacniacza, kiedyś f1angel zaproponował mi Thule Spirit IA100 więc pewnie to mógłby być doby kierunek.

a co z tunerem? Na co należy zwrócić uwagę? To będzie mój pierwszy tuner i nie za bardzo wiem, od czego zacząć szukanie, a partnerka życiowa na niego nalega icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tunera, budżet jak wcześniej napisałem do 800 zł. Jeśli chodzi o kwestię wymagań, to dla mnie ważny jest dobry odbiór, czystość dźwięku (w miarę możliwości w przypadku radia), słuchana będzie raczej tylko radiowa "Dwójka" i "Trójka", także na pewno nie chciałbym zbyt mocnego basu. Czy cyfrowy czy analogowy - nie mam wymagań, choć chyba analogowy byłby mi bliższy. Aczkolwiek, nie nastawiam się na żaden typ.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli masz takie wymagania i odpowiedni ku temu budżet, proponuję Sansui. Za takie pieniążki dostaniesz co najmniej TU517, ja za trochę więcej kupiłem TU717 (stan ideał), ale od Kolegi z sąsiedniego forum (to była okazja). Jeżeli szukasz ciepłego, czystego brzmienia w towarzystwie magicznej otoczki wizualnej, jaką ten tuner tworzy wieczorami, to jest to strzał w dychę !

SANSUI TU 217 :
https://www.google.pl/search?q=sansui+tu-21...tml%3B800%3B281
SANSUI TU 417:
https://www.google.pl/search?q=sansui+tu-41...2F%3B1024%3B447
SANSUI TU 517 :
https://www.google.pl/search?q=sansui+tu-51...ml%3B1100%3B507
SANSUI TU 717 :
https://www.google.pl/search?q=sansui+tu-71...2F%3B1024%3B768
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz wzmacniacz do 2 kzł, CD do 1kzł a tuner za 0,8 kzł, to kolumny staną się tu najsłabszym elementem zestawu. Są dobre, ale jak pisałem do 500, może do 700 zł. Jasne, że w ten sposób "wyciągniesz" z nich wszystko na co je stać, ale na pewno pomyślałbym o lepszych kolumnach. Chyba, że to Twój kolejny planowany ruch?
Kabli (interkonekty, głośnikowe, może nawet sieciówki) i zasilania (listwa z filtrami) na tym poziomie też nie możesz zaniedbać.
Nie pamiętam jakie masz obecnie kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na kablach Alphard DaVinci a interkonekt to Monster, nie pamiętam modelu, ale używany kosztował mnie 350 zł. Listwa to normalna listwa "komputerowa" HAMA za 150 zł.

Co do kolumn, mam plan je wymieniać, ale najpierw wzmacniacz, CD i tuner. Na kolumny, do czeerwca 2015 będę miał 2500-3000 zł, ale nie mogę pozwolić sobie na podłogowe.
Co do tunera - Sansui prezentuje się pięknie.

A propos wzmacniacza i CD - jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzucił mi się w oczy Densen B-100. Świetny wzmacniacz. Miałem, polecam. Gra bardzo płynnie z lekkim ociepleniem, bardzo soczystą średnicą, mięsistymi nieco zaokrąglonymi niskimi tonami i dźwięcznymi ale absolutnie nie wyostrzonymi wysokimi.
Wzmacniacz nie posiada pilota. Ani regulacji barwy tonów niskich i wysokich. Mnie to było niepotrzebne. I niepotrzebne jest w dobrze skonfigurowanym systemie. Piszę o nim, bo szkoda by go było pominąć w rozważaniach. A jest w tym dźwięku coś magnetycznego.
I cena naprawdę dobra. Aż się dziwię, że go nikt jeszcze nie kupił.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/176492.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten wzmacniacz LINK
Nie ma się co dziwić, że się nie sprzedał. Dla większości ludzi nieznany egzotyk z obrzeży Kosmosu. Mało kto obecnie czytuje branżową prasę, a w necie - żeby znaleźć, trzeba wiedzieć, czego się szuka. A atutem dla kupujących jest niska cena egzotyków, dlatego sam często takie urządzenia polecam innym. Inni jednak kupują droższe rzeczy bardziej znane, mniej udane icon_mrgreen.gif

misialean w sąsiednim wątku (LINK) znajdziesz kilka typów wzmacniaczy, nie chce mi się tego samego pisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...