Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza do Altus 140


kubakorona

Recommended Posts

Witam wszystkich.Jestem nowym uzytkownikiem a takze laikiem jesli chodzi o sprzet...mam kilka pytan odnosnie amplitunera ktory zamierzam kupic:
w gre wchodza dwa YAMAHA RXV-361 oraz PIONEER VSX-417 i nie wiem ktory wybrac..??moze macie jakies inne propozycje...??
Posiadam kolumny Altus 140 Edytowano przez cz58y
Poprawiłem tytuł tematu. Słowo "Pomoc" niewiele mówi o temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musisz napisac nam czy chcesz kupic amplituner nowy lub uzywany, czy ma on Ci sluzyc do sluchania muzyki czy w przyszlosci chcialbys rozbudowac system kina domowego. no i na koniec ile przewidujesz wydac na zakup pieniedzy...

napewno wspolnie z kolegami cos Ci podpowiemy icon_smile.gif

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobisz idac do najblizszego sklepu audio i wypozyczasz do domu sprzet. podlaczysz go do swojego cd i atusow i na wlasne uszy zrobisz porownanie jakosci dzwieku.

z proponowanych przez Ciebie amplitunerow Yamaha wypada zdecydowanie lepiej. Pioneer zrobiony jest bardziej pod reprodukcje dzwieku doogolnego.

z moich propozycjii amplitunerow stereo zainteresuj sie sprzetem firmy Onkyo i Sony.

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jakie modele proponujecie bo i tak z allegro bede zamawial poniewaz w Kielcach sprzet jest duzo drozszy



Jakos mi sie nie chce wierzyć, że w Kielcach sprzęt jest drogi.I nie wierzę, że nie ma w Kielcach sklepów EuroAGD i MediaMarkt.Czasmi maja w nich niezłe wyprzedaże. warto byc cierpliwym. I dam ci dobrą radę. Jeżeli chcesz kupić na Allegro to kupuj tylko nowy sprzęt i najpierw sprawdź komentarze sprzedającego. Jeżeli używany to szukaj tylko i wyłącznie na aukcjach wystawionych w Kielcach lub najbliższych twojemu zasięgowi okolicach. Zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym na tzw.wizję lokalną. Przecież nie będziesz jechał posłuchac do Jeleniej Góry lub Szczecina. A tak zawsze masz klienta na miejscu. Jak klient bedzie miał sumienie czyste to cię zaprosi do chaty i zobaczysz i posłuchasz na co chcesz wydać kasę. Ja też zawsze jak coś kupuję na Allegro to tylko w woj.lubelskim lub najbliższym ościennym. I dobrze na tym wychodzę ( tak ostatnio wyrwałem kolumny w Radomiu). Jeżeli spełnisz te warunki to masz dużo mniejsze szanse na wtopę kasy na brudne złomowstwo od jakiegoś krętacza i szuji. Mój kolega tak ostatnio kupił używkę DVD Pioneera. W opisie miał być cud - a przyszedł totalny złom i brud.
A swoją drogą to też wybrałbym Yamahę. Jest ciepła. Pioneer z zsady jest dużo bardziej wrzaskliwy. Choc to też nie jest reguła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... trudno jest jednoznacznie stwierdzic na co trzeba zwracac uwage przy kupnie nowego sprzetu w tzw. budzetowej cenie gdzie praktycznie wszystkie urzadzenia oferuja to samo. tak jak napisal kolega perkoz_1 musisz uzbrojc sie w cierpliwosc i odsluchac pare propozycjii u siebie w domu i wtedy zobaczysz co Ci najbardziej odpowiada...

jedyna uwage zwraca fakt ze jezeli amplituner ma Ci sluzyc w najwiekszym stopniu tylko do sluchania muzyki to czemu nie chcesz kupic wzmacniacza stereo? napewno zyskasz na dzwieku w porownaniu z amplitunerem...

przemysl ta mozliwosc.

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cen to w media markcie w kielcach gadka zaczyna sie od ponad 1000zl,a z allegro oczywiscie nowy chce zamowic,jest duzo sklepow ale jak porownuje ceny to duzo taniej mam na allegro...a lubie glosna muzyke i przede wszystkim chodzi mi o to zeby gral czysciutko.a nie chce wzmacniacza poniewaz lubie sluchac radia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakorona

Zanim kupisz na tym allegro to zorientuj się czy normalne sklepy internetowe nie dają lepszych cen. !!
Nie urażając nikogo z miłośników allegro icon_wink.gif) muszę stwierdzić że jeśli chodzi o "nówki" i to nie tylko mówię o sprzęcie audio to parę razy trafiło mi się taniej na www.ceneo.pl

Także sprawdź sobie Kubakorona bo może stać Cię będzie na model wyżej.... icon_smile.gif) albo minimalnie więcej dołożysz.

Przykładowo masz :
http://www.ceneo.pl/611121
http://www.ceneo.pl/632204

a z innych sprzętów np. tamten Onkyo
http://www.ceneo.pl/611123

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniam kazdy zakupiony sprzet obojetnie czy jest to allegro sklep internetowy czy cos innego powinno odbierac sie osobiscie wiec jak juz kupisz to odbierz go osobiscie.
jakos nie mam zaufania ani do naszej kochanej poczty polskiej ani do kurierow.
pracuje obecnie w najwiekszej na swiecie amerykanskiej firmie kurirskiej "FEDEX" w Londynie i to co widze jest dla mnie masakra!!!!
zero szacunku dla paczek a uwirzcie mi ze przechodza przez moje rece kartony ze sprzetem z najwyzszych polek.osobiscie powiedzialem sobie ze nigdy nie bede chcial przesylac firmami kurierskimi zadnego sprzetu ktory mialby kiedys zagrac u mnie w domu...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti

A propos tych paczek i tego pakowania to może aż tak tragicznie nie jest... icon_smile.gif
Nie kwestionuje tego co napisałeś ... ba mógłbym dołożyć coś np. na temat "szacunku" do paczek i bagaży
przy podróżach lotniczych - to dopiero masakra - ale z drugiej strony kupowałem też ze sklepów internetowych kilkanascie razy różne rzeczy nie tylko audio zresztą ...
I w sumie to jak dobrze się towar w środku zabezpieczy dobrze to nie powinno się raczej wiele stać... Oczywiście na wstrząsy na drodze nie ma się wpływu ale też dobrze okryty towar dać sobie radę powinien.

Pewnie że należałoby najlepiej samemu odebrać i sprawdzić ale jak kupujesz np. towar który kosztuje 300 a ma przejechać całą Polskę do Ciebie to wydasz drugie tyle na jazdę w tą i z powrotem... chyba że masz bardzo blisko icon_smile.gif
A jak towar przyjedzie do Ciebie kurierem otworzyć trzeba i sprawdzić przy nim i jakby co reklamować od razu. Z tego co wiem to mają obowiązek czekać aż kupujący sprawdzi oczywiście uszkodzenia "zewnętrzne" i wtedy taka reklamacja jest pełnoprawna więc masz jakiś luksus powiedzmy nabywając to "coś".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...