Skocz do zawartości

Stereo z subem


glagol

Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć tani zestaw stereo z subwooferem który będzie uzupełniał dolne pasmo. Ma to być niedrogi zestaw do niedużego pomieszczenia (ok.13m2) głównie do rocka, alternatywy i metalu. Źródłem dźwięku będzie sound blaster w komputerze, z wyjściem optycznym. Posiadam już amplutuner stereo Denon DRA-F109. Zestawy jakie wstępnie wybrałem to: najtańszy STX 2x STX F-110 n + STX S-200 n; trochę droższy KODA 2x Azure S-40 + tsw-90 v2; i ostatni Magnat 2x Vector 201 + SUPREME SUB 201A. Proszę o pomoc, który z tych zestawów będzie najlepszy? Proszę nie sugerować innych zestawów w kosmicznych cenach bo na głośniki mam przeznaczone max 1000zł a audiofilem nie jestem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to podaj konkretny model, (zapomniałem napisać: kolumny nie moga byc podłogowe ze względu na brak miejsca). Jeśli chodzi o te STX'y to patrząc na wykresy pasma przenoszenia powinny się dość dobrze uzupełniać. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Stereo to dwie kolumny i wzmacniacz, bez suba.

Do 13 m2, kolumny podłogowe mogłyby być za duże. Monitory będą pewniejsze. Jednak na te także potrzeba miejsca, bo kolumny podstawkowe powinny stać na standach. Tak więc monitor na standzie zajmuje podobną powierzchnię, co kolumna podłogowa.
Masz je gdzie postawić, bez zastosowania standów ? Półka, biurko, komoda ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar powiesić kolumny na ścianie. Znajomy wyspawa mi specjalne uchwyty. Masywne z konkretnych, grubych kątowników. Mam nadzieję, że nie bedzie wiekszych różnic w porównaniu ze stand'ami.
Faktycznie, mój błąd chodzi mi o zestaw 2.1. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego upierasz się przy subie do 13 m2 ?


tzn. nie upieram się, po prostu obejrzałem kilka wykresów pasm przenoszenia monitorów i sub'ów. i doszedłem do wniosku, że głośnikom brakuje sporo dolnego pasma. Subwoofery potrafią przenieść pasmo powyżej 85dB już przy ok. 35Hz. Wymyśliłem sobie suba, do uzupełnienia pasma a nie do zwiększenia basu. Zamierzam go ustawić dość cicho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaki dźwięk ? Że bas już wiemy, ale góra pasma dokładna, detaliczna , czy raczej delikatna, wycofana. Grające cieplej, czy raczej technicznie, w tej cenie można ju trochę grymasić icon_smile.gif


Qrcze myślałem że jak napisze ze potrzebuje kolumn do 1000zl to pierwsza odp. to bedzie cos w stylu "za to mozesz kupic co najwyzej dobry papier toaletowy"
A jezeli chodzi o dzwiek to zdecydowanie techniczny detaliczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz detale w gitarowych rifach, dźwięk talerzy to popatrz na Monitor audio bx2, to duże monitory z 16ką. Grają bardzo ładnie, soczysta średnicą, ładnym basem i bardzo detalicznie, cena od 1200zł ale w sumie jak możesz zagadac w sklepie to może i taniej, można szukac na rynku wtórnym bo mają długą gwarancję. Jak chcesz jeszce większe trzęsienie ziemi, choć nieco chłodniej i techniczniej w muzyce to jbl es30 za 800zł kupisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak nowe kolumny. A okazalo sie ze te Jbl es30 mam mozliwosc odsluchu. U znajomego graja jako fronty w kinie 5.0 pod amplitunerem pioneer. Jutro jade odsluchac, mysle ze nie bedzie duzej roznicy miedzy pioneerem 5.1 a moim denonem stereo. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować nowych kolumn w tej cenie, bo to na ogół byle co. I jak minie okres gwarancyjny, to tak samo płacisz za ewentualną naprawę. A masz szansę mieć dużo lepiej grające kolumny. Ale jak chcesz.
Gdybyś się zdecydował jednak na używane, to możesz szukać czegoś w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania. Skąd jesteś? Nie napisałeś tego w swoich danych.
Podjeżdżasz wówczas do sprzedającego ze swoim wzmacniaczem. przy okazji słuchasz, czy dźwięk Ci się podoba.
A słuchając na kilku różnych nagraniach, możesz od czasu do czasu dać dość głośno. I jeśli nic nie charczy, nie klekocze, to kolumny są dobre i takie długo będą jeśli Ty nic w nich nie zepsujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z jakiś względów obawiasz się używanych, a nowe z wyższej pólki są ciut za drogie warto wybrac się do sklepu, lub salonu i kupić towar z ekspozycji tzw. exdemo, sporo taniej a jednak na pełnej gwarancji. Towar tym tańszy im wyjściowo był droższy, lub jeśli wszedł tzw. nowszy model, można bez problemu zbić cenę od 20do 50%. Zyskujesz potrójnie: nie kupujesz w ciemno, bo słuchasz modeli i wybierasz ten co odpowiada, dwa kupujesz sporo taniej, trzy kupujesz coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 dobrze Ci radzi. Warto byłby się jeszcze zastanowić nad używkami, pod kątem ich odsłuchu. Wiele osób proponuje możliwość odsłuchu sprzedawanych kolumn na miejscu. Tak więc zabierasz swój wzmacniacz i jedziesz testować sprzęt osobiście. Zero ryzyka, czy zobowiązań. Pasuje, kupujesz, nie pasi, uścisk dłoni i do widzenia.
A jak się trafi coś ciekawego blisko miejsca gdzie mieszkasz, to jeszcze lepiej. Trzeba się rozglądać i śledzić aktualne aukcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...