Skocz do zawartości

Wybór kolumn do konkretnej muzyki


Ha11ucinogen

Recommended Posts

Witam

Przez 99% czasu słucham dwóch rodzajów muzy Elektrohouse czyli Tomorrowland,Showtek,Vinai itp oraz Trance i tutaj kolumny powinny bardzo dobrze odtwarzać vocal jak i bas który w trance jest szczególnie mocny. Szukam kolumn zatem które pięknie zagrają vocale oraz będą miały szeroką scenę. Muza odtwarzana będzie u mnie z PC na którym mam Sound Blastera.

Cena kolumn tak do 3000 zł

Obecnie Posiadam Sony MHC 991 AV, która jest po prostu genialna.Mimo posiadania 5.1 słucham praktycznie cały czas w 4.1 czyli przód,tył plus sub i tak też w przyszłości będę słuchać muzyki. Mój obecny sprzęt będzie napędzać nowe kolumny. Z jbl studio 190 wieża nie miała żadnych problemów. Ten zestaw gra niesamowicie, basu jest tyle że sub można odłożyć do szafy icon_smile.gif

Kolumny które mi się spodobały to Heco Celany XT 701. Oczywiście wizualnie tylko bo odsłuchać ich jeszcze okazji nie miałem

Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Co do wzmaka to mam w plamach kupić używkę tak do ok 1000 zł. Wybór mój skłaniam ku jakiemuś modelowi Sony ES bo z kolegom kupiliśmy ES500 i właśnie JBL studio 190 i to połączenie jest całkiem zacne. W przypadku wzmaka także wysłucham wszelkich sugestii.

I jeszcze jedno pytanko czy jakieś wzmaki z 90`s lat mają wyjście na suba??? Bo co patrzę na allegro to żaden takowego nie posiadam i zastanawiam się jak podłączyć zatem sub pod wzmak

Pozdrawiam !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kwestii

Pod choinę jak napisałem miałem podłączone jbl studio 190. W kwestii basu samego to trzęsło mi chałupą wtedy,szyby się trzęsły, a kanapa zamieniła się w fotel masujący od drgań.

A słucham w 4.1 bo lubię. Nie jest to żadne DSP tylko sygnał stereo idzie też na kolumny tylne i wrażenia są o wiele lepsze niż jak grają same fronty. I do muzyki której słucham pasuje to rozwiązanie idealnie.

Kolumny muszą być nowe, wzmacniacz używany

A w Bydgoszczy mam wysyp salonów audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...