Skocz do zawartości

Nowe STEREO do 2000zł do salonu 30m2


DZIKI_2005

Recommended Posts

Witam, po kilku dniach rozmów o doborze nagłośnienia do salonu 30m2 i rozmyślania o wyborze estradówki aktywnej lub Reloop Active PA Set 700 ostatecznie decyzja padła na rzecz kolumn podłogowych.
Zestaw 2szt TAGA HARMONY TAV-806 + PIONEER SX-20K CZARNY.
Na początku chciałem amplituner 5.1 i do niego podłączyć te kolumny ale dowiedziałem się iż na takim zestawem do kina domowego jeśli podepnę te kolumny w stereo to i tak nie będzie pełnego basu ponieważ jest on przekazywany do wyjścia pod subwoofer którego nie mam a o tym mało ludzi informuje w sklepach. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie amplitunera stereo ale ponieważ nie mam wiedzy na temat amplitunerów dałem się namówić na PIONEER SX-20K ze względu na niską cenę 799zł ponieważ budżet za cały sprzęt miał nie przekroczyć 1800zł.
Sprzęt podłączyłem i się rozczarowałem, gra ładnie ale basu brakuje, nawet korekcja +12db mało co pomaga ponieważ tylko słychać niższe tony ale go nie czuć.
Mam porównanie z moją mini wieżą sony z 2000roku i powiem że 2 głośniki 6 -calowe z 3 krotnie mniejszą obudową i bas refleksem dają mocniejsze uderzenie basu niż te wielkie klamoty, może to kwestia wzmacniacza bo jak te głośniki podpinałem do ampli tunera pionier sx-20 który napędza te tagi to była straszna lipa basu też brakuje, podpiołem moje Tagi 806 pod wieże Sony HCD-BX5 i sprawdziłem kolumny pod wieżą sonego i basu jest więcej ale buczy w uszach wszystko wpada w rezonans i ciężko tego słuchać

Podłączenia biegunowości są poprawne, te kolumny nawet pod wzmacniaczem NADa basu niedawału.
Podzwoniłem po paru sklepach oraz do producenta kolumn taga i powiedziano mi że te kolumny muszą grać z ciepło brzmiącym wzmacniaczem np denon z żadnym wypadku z pionierem bądź to yamahą. Zaciągając porad polecono mi abym nie myślał nad tymi tagami 806 tylko wziął odświeżony i ulepszony model TAGA 606SE specjal edition które mają podobno lepszy dźwięk i nowsze zwrotnice i większe magnesy, co przekłada się na jakość dźwięku.
W poniedziałek mam zamiar przejechać te 460km do Koszalina do sprzedawcy który sprzedał mi tak rewelacyjnie żałośnie skompletowany sprzęt i teraz zastanawiam się czy dorzucać kolejne ok 500zł i wziąść TAGA 606SE + DENON PMA 720.
Pomóżcie bo już sam nie wiem co począć z tym dalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

gra ładnie ale basu brakuje, nawet korekcja +12db mało co pomaga ponieważ tylko słychać niższe tony ale go nie czuć.
Mam porównanie z moją mini wieżą sony z 2000roku i powiem że 2 głośniki 6 -calowe z 3 krotnie mniejszą obudową i bas refleksem dają mocniejsze uderzenie basu niż te wielkie klamoty, sprawdziłem kolumny pod wieżą sonego i basu jest więcej ale buczy w uszach wszystko wpada w rezonans i ciężko tego słuchać


-Bo wielkie klamoty to nie zawsze dobry bas.
-Może mylisz ilość basu z jakością, czy niskim zejściem. Lubisz twardy kontrolowany, czy taki dmuchający, dudniący. Miniwieże mają najczęściej sporo udawanego basu typu xbass, nie tego niskiego, ale wyższego, sprawiającego wrażenie masy-ilości, bo nie jakości.
-Fajny i niski bas jest w opcji pure direct, schodzi najniżej. W chwili kiedy podkręcasz bas na plus 6 czy 14 uwypuklasz pasmo basu ok 100Hz, a ten najniższy bas jest ok. 3 razy cichszy.
- Jak masz urządzony ten salon jest dywan, firanki, meble, czy pusto, czy to jest jakaś stołówka bo piszesz o kolumnach estradowych. Niby nic ale bez tak banalnych rzeczy, dobre kolumny za kilka tys. i wzmacniacz też zagrają kiepsko i będzie pogłos.
-Dobre kable też są ważne, muzyka idzie z kompaktu, jakiejś karty z pc, może coś się przestawiło ?
-Za cenę tych Tag mogłes kupić dużo lepsze i co ważne grające używane , lub nowe jak JBL e90

Cytat

P który sprzedał mi tak rewelacyjnie żałośnie skompletowany sprzęt i teraz zastanawiam się czy dorzucać kolejne ok 500zł i wziąść TAGA 606SE + DENON PMA 720.


Pretensje możesz mieć do siebie, buty, czy spodnie na sezon za 200zł pewnie przymierzasz, a nie kupujesz w ciemno, dlaczego wydałeś 1800zł na tak złożone i indywidualne rzeczy ja sprzęt. Denon jest bardziej wyrafinowany (tego potrzebujesz, czy basu?), ale jest nieco słabszy i gra bardziej miękko w dole i detalicznie w średnicy i górze w takim salonie z kiepskimi kolumnami też może się snuć bas i być echo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Echa nie ma mam firany i dywan, był u mnie kumpel który trochę w tym siedzi i sprawdzał pogłos pomieszczania i jest ok, sprawdzał ze swoim wzmacniaczem /NAD i podobnie grało, nawet pod pioniera podpinałem procesor dźwięku techniksa i było jeszcze gorzej jak podnosiłem niskie tony.
Już sam nie wiem co począć na pewno w poniedziałek będę u gościa zamieniać sprzęt mam nadzieje że gościu okaże się słowny i będzie a nie wystawi mnie do wiatru bo wysłałem listem poleconym priorytetem odstąpienie od zakupu na odległość zgodnie z prawem konsumenckim i nawet listu nie odebrał więc boje się trochę bo gadałem z rzecznikiem praw konsumenta i kazał mi wysłać sprzęt ale obawiam ise że odbierze i nie będzie chciał oddać kasy więc sam zawiozę sprzęt bo już na allegro ma niezaciekawe opinie negatywne że kręci. Doradźcie jakie kolumny w tej kwocie z jakim wzmacniaczem lepiej wziąć.
to jego aukcje na allegro może coś z jego asortymentu mi wybierzecie bo kasy raczej wątpliwe żeby oddał.
Proszę o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nawet ze wzmacniaczem NAD było nie lepiej ( nie pytam o model) no to sam rozumiesz ile warte są tak tanie i bardzo duże kolumny. Jak odda kasę , a powinien, to sugeruję używane. Mniejsze nowe kolumny będa lepiej jakościowo grać niż te 806, jednak masz spory salon. Taga 606 może tak, może nie za te pieniądze 1100zł ciężko kupić coś nowego i podłogowego, co dobrze zagra. Już nawet kwota 1600zł pozwala kupić ciekawe nowe kolumny Pylon pearl 25, Indiana line nota 550, Monitor audio br4, ale mam wrażenie że to nie Twoje klimaty, no może pylon, albo jbl e80/90. Coś troszkę droższego z zaznaczonym basem i górą KEF c7, mission mx4, jbl es90, Magnat quantum, pytanie czy ma duży wybór bo to chyba niewielki sklep, a nie salon.
Cytat

obawiam ise że odbierze i nie będzie chciał oddać kasy więc sam zawiozę sprzęt bo już na allegro ma niezaciekawe opinie negatywne że kręci.


Skoro Koszalin, to raczej jest tam jeden sklep icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...