Skocz do zawartości

Tannoy M2 (?)


adrianosisko

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję kolumn w cenie max. 800zł (oczywiście używane), do których po kupnie będę szukał wzmacniacza za ~400-600zł (również używany).
Pokój ma 14m2 (4m x 3,5m , wys. 2,5m) - nie jest wytłumiony, choć nad akustyką będę pracował.
Podejrzewam, że kolumny podstawkowe spokojnie powinny dać radę w moim pokoju (niestety nie mam pojęcia jak grają takie monitory, nie mam za bardzo możliwości odsłuchu i zakup będzie "w ciemno"... nigdy nie słuchałem porządnych kolumn) - tutaj z opinii ludzi myślałem nad Tannoy M2. Jeśli w tej cenie znajdą się lepsze podłogowe: jestem otwarty na wszystkie propozycje.

Muzyka jakiej słucham, to:

Electro House - 70% ( Contiez Feat. Treyy G - Trumpsta (Djuro Remix) [Safari Music] , wszystko od Martina Garrixa - np. coś takiego ma być głównym żywiołem kolumn icon_smile.gif )
Hip Hop - 20%
Rock - 5%
Gry i filmy - 5%

Zależy mi na dobrym bassie, który spokojnie wypełni całe pomieszczenie (nie jakiś dudniący, po prostu żeby był dobry do ww gatunków muzyki). Trzeba tu raczej dynamicznego, nisko schodzącego i twardego bassu (choć nie wiem czy na bank o to chodzi w tych pojęciach, najlepiej żeby pod względem akustyki było pół na pół twardo/miękko itp. - jak najbezpieczniej). Raz w roku zdarzy się w domu mała imprezka, fajnie jakby przy 5-10 osób nikt nie narzekał na zbyt małą głośność czy ilość bassu. Wiem, że do tych celów nie powinniśmy wykorzystywać sprzętu domowego, ale tak jak mówię - max raz w roku takie coś się może zdarzyć i dlatego nierozsądnym byłoby dla mnie kupowanie estradówek czy czegoś pokroju altonów.

Lubię głośno słuchać i gdy dobrze słychać wszelkie instrumenty - bass nie może zalewać średnicy.

Góra oby nie kłuła po uszach. icon_smile.gif (nie znoszę piskliwości)

Jakaś potężna scena też nie jest wymagana, chociaż fajnie by było czasem poczuć się jak na koncercie icon_smile.gif


Niestety na początku odsłuch będzie przez mini-jacka z zintegrowanej karty dźwiękowej Realtek HD Audio + po kupnie kolumn wybiorę wzmacniacz. W przyszłości kupię CD Playera.

Zestaw ma być raczej na ~2 lata, potem będę myślał o hi endzie icon_smile.gif


Linki do aukcji mile widziane, choć najbardziej zależy mi na podaniu przez Was marki i modelu kolumn.

Wracając do akustyki - pokój zamierzam przygotować nie jakoś najlepiej (bo nie mam na to odpowiednich funduszy), ale też nie źle. Więc kolumny raczej będą pod średnią akustykę pokoju. Jestem w stanie zapewnić kolumnom odległość od ścian 50cm, od siebie mogą stać 120-270cm.

Proszę również o pomoc w wyborze wszystkich kabli potrzebnych do podłączenia kolumn do laptopa i wzmacniacza, myślę że max do 100zł (potrzebuję 2m mini-jack i po 3m kabla dla każdej kolumny).

Myślę, że napisałem wystarczająco - przeglądnę jeszcze inne tematy i w razie gdy o czymś zapomniałem: zedytuję post icon_smile.gif

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Możesz poszukać mission m32i to spore monitory, głębokie. Bas jest bardzo mięsisty, tak jak średnica, z mocnym wychyłem membrany(2 magnesy), góra jest ciepła i delikatna dlatego lepsze są w muzyce rozrywkowej, roku, a nie koniecznie w jazzie, czy klasyce. Ja mam mniejsze m31 w 10m kw podpięte pod mini więże i gra to masywnie i głośno. Po podpięciu w pokoju 21m też jest ok, więc 32 tym bardziej dadzą radę. Możesz też popatrzeć nad produkowanymi jbl es30, grają potęznie, ale już bardzo technicznie i detalicznie, albo takimi ni to monitorami ni podlogowymi jak Quadral np. sonologułe bez br ( krótki impulsowy bas) ładne solidne wykonanie, lub innymi modelami tej firmy z br. Nie sądzę aby tannoy m2 spełniły oczekiwania, owszem góra delikatna, pasmo średnioniskotonowe dobre , ale ...jako kolumny impewzowe? Masz też ciekawą aukcję Monior audio bx2, to dobre moniory i pewnie na gwarancji http://allegro.pl/monitor-audio-bx2-kolor-...42.htmlNiestety trzeba się uczyć i słuchać niejedne podstawkowe kolumny zawstydzą brzmieniem, basem i energią , kolumny podłogowe. Nie ma reguły, że coś co jest trochę wieksze , czy ma jeden głośnik więcej zagra lepiej, głośniej itd. czy kolumna z pasmem od 35Hz będzie miała lepszy bas od tej od 45Hz.

Cytat

Zestaw ma być raczej na ~2 lata, potem będę myślał o hi endzie icon_smile.gif


To ucz się i czytaj o sprzęcie i słuchaj w każdym salonie, żeby potem nie umoczyć kikudziesięciu tysięcy w nietrafiony hi end, bo będzie end icon_wink.gif Bo jak napiszes że zależy Ci na bassie to zaproszą Cię do sklepu, ale wędkarskiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ucz się i czytaj o sprzęcie i słuchaj w każdym salonie, żeby potem nie umoczyć kikudziesięciu tysięcy w nietrafiony hi end, bo będzie end Bo jak napiszes że zależy Ci na bassie to zaproszą Cię do sklepu, ale wędkarskiego.



icon_lol.gif Jacek75, widzę, że dowcip Ci się ostatnio bardzo wyostrzył. Twoje posty od dłuższego już czasu czytam z coraz większą przyjemnością. Piszesz bardzo rzeczowo, nietuzinkowo podchodzisz do różnych problemów a przy tym to wszystko ze swadą i humorem.
A wszystko dobrze wyważone. Mnie się nieraz zdarzyło przegiąć pałę icon_mrgreen.gif a później było mi głupio icon_redface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Dużo by pisać o różnych sytuacjach i problemach ludzi na forum... wiesz jak jest icon_wink.gif . Staram się pisać rozważnie, aby właśnie nie przegiąć i nie urazić, choć na tyle obrazowo by dotarło. Co do dowcipu, to jesteśmy na tym forum dla poszerzenia wiedzy, pomocy i miłego spedzenia czasu właśnie, a jak na dowcip ktoś się obrusza i strzela focha , trudno, niech nabierze dystansu. Twój obrazowy opis o torturach ludzi w obozach w Korei altusami wspominam do dziś icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej gwarancji, chyba Ci nie dadzą, ale nich sami napiszą... według mnie wpisują się w to co napisałeś, mogłem wkleić 10 linków z aukcji z każdą inaczej grająca kolumną, Ty byś się cieszył, że masz dużo propozycji, a byłyby od sasa do lasa.
Mission m32i nie są tańsze od Monitor Audio bx2. Missiony były produkowane i sprzedawane (orientacyjnie )od ok. 2007r do 2013r teraz też są ich atrakcyjne wyprzedaże bo jest nowy model (przed 2007 była seria bez literki " i " produkowana od 2004 r) natomiast Monitor audio bx2 są produkowane od bodaj 2009 do dziś i są zazwyczaj jeszcze na gwarancji. Tak więc różnica ceny wynika nie z tego że są to kolumny z różnych pólek cenowych ( choć owszem grają nieco inaczej o czym pisałem) ale z racji czasami rocznika i tego że więcej jest już na rynku wtórnym missionów.
Missiony są masywniejsze, cięższe i głębsze aż o 10 cm. Szkoda że nie możesz posłuchać chociaż MA bx2 są praktycznie w każdym salonie, czy sklepie audio, miałbyś jakiś skromny, bo skromny, ale pogląd na sprawę..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki. Wybór padł na Mission M32i, najwyżej odsprzedam. Teraz będę poszukiwał jakiegoś wzmacniacza.
Macie może jakieś typy w okolicach ~500zł za używkę? Czy warto czekać na Grundig Fine Arts V3? Jego można wyrwać za ~300zł, chociaż nie wiem, czy nie jest za słaby do tych kolumn.




http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-a-700-...4770515580.html

To tylko propozycja i pewnie koledzy znajdą lepsze do 500 zł, mimo to polecam, bo słuchałem. Fajny wzmacniacz, ale trzeba lubić brzmienie Yamahy (leciutko wycofana góra, solidny, wielobarwny bas i nieco ochłodzona średnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 , chyba jest 85W i za słałby do montorów?, przecież potężne podłogówki można tym napędzić. Monitory są rekomendowane do wzmacniaczy od 25W do 75 max 100W.
Co do yamahy, czy ma wycofana górę? , hmmm różnie bywa. O nowych bym tak nie napisał, swoją drogą za prawie 20 letnią yamahę prawie 500zł sporo... Za co prawda podstawowy model yamaha rs300(50w) z gwarancją i cd mozna dać 600zł...na olx. Rs słuchałem z dużymi 4 głośnikowymi podłogówkami, mogło być lepiej, było głośno, ale bardzo nijako, byłem i tak zaskoczony że dała radę. Choć na szczęście na yamahah świat się nie kończy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo Roteli, może Majtek by oś zaradził , bo słuchał paru modeli ? Może jakiś starszy denon, mają ładny bas, solidne wykonanie, tu masz w dobrej cenie najnowszy podstawowy model http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-...4768051534.html z pilotem, słuchałem go z jbl es90 i na 30% mocy i natęzenie dźwięku było bardzo duże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest sporo Roteli, może Majtek by oś zaradził , bo słuchał paru modeli ?


Dziękuję Ci Jacek75 za sympatyczną ocenę ale audiofilem jestem od niedawna a i z Roteli słuchałem zaledwie dwa modele. No chyba, że byłaby potrzebna pomoc w negocjacjach i sprowadzeniu sprzętu z krajów niemieckojęzycznych - tutaj już mogę się wykazać. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak testowałeś z różnymi kablami, kolumny też masz ok. i słuchałeś też u któregoś z kolegow z forum ( może coś mylę ) więc masz pewne wyobrażenie o charakterze marki. Ważne żeby znać nie tylko zalety, ale i minusy sprzetu/marki aby nie połaczyć z czymś z czym będzie kiepsko. A wydaje mi się że rotele te starsze ( ja słuchałem chyba 980) wpisują się w takie mówiąc kolokwialnie raczej energetyczne brzmienie, niż osowiałe plumkanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

V3 , chyba jest 85W i za słałby do montorów?, przecież potężne podłogówki można tym napędzić. Monitory są rekomendowane do wzmacniaczy od 25W do 75 max 100W.
Co do yamahy, czy ma wycofana górę? , hmmm różnie bywa. O nowych bym tak nie napisał, swoją drogą za prawie 20 letnią yamahę prawie 500zł sporo... Za co prawda podstawowy model yamaha rs300(50w) z gwarancją i cd mozna dać 600zł...na olx. Rs słuchałem z dużymi 4 głośnikowymi podłogówkami, mogło być lepiej, było głośno, ale bardzo nijako, byłem i tak zaskoczony że dała radę. Choć na szczęście na yamahah świat się nie kończy.



Yamaha współczesna (od połowy lat 90.) a Yamaha z lat 80. to jakby dwie różne firmy i różne brzmienie.

Za taką Yamahę jak najbardziej warto. Pod warunkiem, że polubisz to brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nowe lepsze koło 800zł mało wykonalne, jbl es30, czy lepsze, średnio, sporo inne, są raczej analityczne, choć potrafią uderzyć, Monitor Audio bx 2 sporo droższe, Indiana line nota 260 i Magnat quantum 673 też, oczywiście mówimy o kolumnach ze sporym głośnikiem typu 16cm, nie 13, czy 10cm.
Powiem Ci tak, za 800zł, a nawet więcej, można kupić sporo gorsze kolumny, gorzej brzmiace i wykonane. Osobiście m32i grają ciekawiej i są lepiej wykonane niż następca mx2, ktory jest dobry, ale nieco ugrzeczniony. Skoro masz objecane pieniądze może warto zainwestować w bilet pks, czy paliwo i pojechać aby posłuchać czegoś w Krakowie ?
Bodaj wczoraj forumowicz zakupił polecone mission do pokoju 20m i jest pozytywnie zaskoczony brzmieniem http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=122016, a wczeniej miał większe altusy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Mission M32i icon_smile.gif Kurde, zakup w ciemno i troszkę się obawiam brzmienia... Ale mam nadzieję że zagra to wiele lepiej niż dotychczasowe Creative Inspire T3000 icon_smile.gif
Teraz tylko czekam na pojawienie się Grundig Fine Arts V3.

Jakie polecacie kable? Potrzebuję 2x3m ( na całość 50 (+/-20zł) ).



Warto kupić Denon PMA-520A za 300zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzam 4mm obawiam się że zwyczajnie nie wejdą w otwory zaciskowe-widzę że nie sa za duże. Lepiej 2,5mm, czy nawet 1,5mm, a dobre miedziane ( oczywiście alhard to miedź) . Możesz też kupić z niedrogich a miedzianych Cordiala, Bridge itd. ale bardziej coś powyżej 7 zł.
Wiedz że nowe kolumny muszą się ułożyć i pierwsze kilkadzisiąt godzin grają nieco twardziej, zresztą to czas na eksperymenty z ustwieniem.
Denon 520 za 300zł to okazja, nawet by pasował do missionów, podkreślił by górę pasma, a bas byłby z pewnością spory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...