Skocz do zawartości

Tannoy M2 (?)


adrianosisko

Recommended Posts

Pamiętaj że kolumny najłatwiej spalić i uszkodzić takim słabowitym wzmacniaczem mini wieżą. A że mała moc no waśnie, dając głośno na full, wzmacniacz ma zniekształcenia nieraz na poziomie 10% i wysyła zniekształcony sygnał, impulsy, które uszkadzają nieraz najmocniesze kolumny . Takie sony 2x25W na połowie głośności już może uszkadzać kolumny, podczas gdy wzmacniacz 2x60W grając tak samo głośno ledwie na tzw. kilku kreskach, gra czysto.
Moje missionki m31 grały z różnymi wzmacniczami i to bardzo głośno. Na codzień w mini wieżą sony w sypialni i nic nie czuć z nich.
To że był niski bas to raczej stanowi problem dla wzmacniacza i jego zasilacza, bo się grzeje. Natomiast pisałem chyba że nówek się nie katuje basem na maksa, tylko dociera, po kilku tygodniach grają bardziej miękko - może cewki się dotarły, obwody wygrzały i to jest powód smrodku, oby. Czekaj na normalny wzmacniacz, ciągle kombinujesz subwoofer od komputera, miniwieże .
Większość takich awarii, spaleń kolumn, wzmacniacza jest z kombinowania, może się uda, może zagra, albo przełączanie kabli z właczonym sprzętem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

kurde,
podlaczylem jeszcze raz żeby przesłuchać na 10/24 (nie daję więcej) no i tak:
wysokotonowe śmigają jak mają icon_smile.gif
natomiast bas jest, ale mam wrażenie że z bas-refleksów jakby słabiej pompuje powietrzem; nie jestem tego pewien!
czy to w ogóle jest możliwe??
jeśli tak, to co uszkodziłem?
przyjmą na gwarancję? bo przecież nie robiłem nie wiadomo co z kolumnami, jedynie ciche granie ;/ także dobrze wszystko podłączyłem.
a jak nie to ile kosztuje orientacyjnie naprawa?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, kupiłeś wzmacniacz, a nie spawarkę. Twoje wcześniejsze problemy zostały opisane wcześniej i nie ma w tym winy sprzętu, a jedynie Twojego braku roztropności.
Oczywiście poczekaj ok 3-4 godzin, aż wzmacniacz złapie temperaturę pokojową i wtedy podłącz kolumny i testuj sprzęt. Czy zaczniesz od Tonsili, czy od Missionów, to bez znaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku..
coś pięknego! icon_smile.gif
pierw podłączyłem kable 1mm, trochę byłem zawiedziony...
... a tu tata przynosi kable o grubości jakieś 4mm

co te kolumny z tym wzmacniaczem potrafią, to jest po prostu MASAKRA! icon_smile.gif
jak na razie nie będę voluma odkręcał powyżej 20% przez kilkadziesiąt godzin. Jak potem sprawdzić, ile mogę odkręcać? Przy 50% im się nic nie powinno w przyszłości dziać? Można bez obaw podkręcać bas na potencjometrze? Muszę popracować nad akustyką pokoju, bo bas dopiero czuć na drugim końcu pokoju icon_sad.gif ale za to jaki bas icon_smile.gif
bo stara podłogówka tonsila o mocy 200w nie daje rady już przy ~80% icon_biggrin.gif bardzo mocny wzmak, sprzedawcę też polecam.


Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze kolumn i wzmacniacza, na początku miały to być Microlab Solo7c ..


Pozdrawiam! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jesteś zadowolony. Jak widzisz dobre kolumny to też dobry wzmacnicz i kombinacje sprzętu audio stereo ze sprzętem np. komputerowym nie mają sensu.
Ojciec pewnie też zadwolony bo mówił że to nie zagra, bo za małe... w sumie dał kasę, teraz odetchnął z ulgą , a Ty się cieszysz.
Daj im troszkę czasu na dotarcie ,a ile odkręcić, cóż będziesz słyszał że coś już nie tak, warto wtedy dać ciut ciszej, lub zmniejszyć bas, sopran, wtedy posłużą wiele, wiele lat, zasługują na to.
Możesz eksperymentowć z wyjęciem gąbki z br i ustwieniem względem sciany z tyłu itd.
Z czasem moze zmienić wzmacniacz, nie na silniejszy, ale taki który coś jeszcze poprawi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z czasem moze zmienić wzmacniacz, nie na silniejszy, ale taki który coś jeszcze poprawi.

Zmienić to trzeba nastawienie do sprzętu i nie odkręcać głośności na maksa...

Cytat

jMożna bez obaw podkręcać bas na potencjometrze? Muszę popracować nad akustyką pokoju, bo bas dopiero czuć na drugim końcu pokoju icon_sad.gif ale za to jaki bas icon_smile.gif
bo stara podłogówka tonsila o mocy 200w nie daje rady już przy ~80% icon_biggrin.gif bardzo mocny wzmak, sprzedawcę też polecam.

Jak musisz - to możesz trochę podkręcić, w razie czego będzie słychać zniekształcenia i wtedy od razu trzeba ściszyć.
Tylko uważaj z wysokimi tonami (nie podkręcaj ich gdy głośno grasz), bo łatwiej jest uszkodzić wysokotonówkę...

Cytat

Zamówiłem ten wzmacniacz, choć nie ukrywam że podchodzę do niego z OGROMNYM dystansem jak za tą kwotę icon_redface.gif

Zmniejszył Ci się ten dystans? icon_mrgreen.gif
Cieszę się, że wzmacniacz Ci się spodobał icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec przez 5 minut słuchał i nie reagował nawet na nic, jest wniebowzięty icon_smile.gif a powiedział że z tym wzmacniaczem wogole cudownie trafiłem icon_smile.gif

A ja? Choćbym chciał, to również do niczego się nie doczepię. Ubóstwiam ten zestaw icon_wink.gif

Muszę przyznać, że na takim sprzęcie już jakość odtwarzanego dźwięku nie może być byle jaka. Jak mp3 to tylko najwyższej jakości. Dziwi mnie również to, że lepiej dźwięk oddaje Samsung Galaxy S3, niż netbook Asus U36S. Tylko przy smartfonie trzeba go trochę bardziej odkrecac icon_wink.gif czy wie ktoś może jaka jest realna moc tego wzmacniacza.? Pobór to 240w, więc te 2x60 raczej będzie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości, bo ciężko znaleźć taką moc w tej cenie w tych "porzadniejszych" wzmacniaczach. A większe kolumny to będą za jakiś rok, tak samo wzmacniacz icon_biggrin.gif coś klasę, lub dwie lepszego icon_smile.gif

Kurcze, im więcej ich słucham to tym bardziej się im dziwię. Niektóre instrumenty na prawdę dają czadu w jazzie. Dzięki Missionkom, przerzucam się na Jazz - żeby poczuć moc tej muzyki, trzeba mieć po prostu lepszy sprzęt icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze krótko kilka zdań. Moc jaka jest, nawet w oficjalnych danych nie zawsze wszystko mówi o prawdziwej mocy wzmacniacza.
Bo nieraz 30 - 40 watowy potrafi zagrać sporo dynamiczniej niż 80 - 100 watowy. Jest wiele czynników to powodujących, o których nie chcę tu teraz pisać. Jednym z nich jest wydajność prądowa wzmacniacza. Czyli w skrócie dobre zasilanie. Bo to podstawa. Jeśli nie ma solidnego transformatora i dużej pojemności kondensatorów, to na ogół nici także z dobrego dźwięku.
Ważny jest też dobór wzmacniacza i kolumn. Jak się uda, to naprawdę słychać, ze to razem gra. Nieraz kupisz sporo droższy i niby lepszy wzmacniacz albo kolumny i ... lipa. Niby gra, ale jakoś tak icon_confused.gif
Dobre okablowanie też jak sam zauważyłeś swoje robi, choć oczywiście powinno być proporcjonalne cenowo do reszty systemu.
Co do podkręcania niskich albo wysokich tonów, spróbuj się od tego powstrzymać. To na ogół zaburza równowagę tonalną, wprowadza dodatkowe zniekształcenia albo jest wręcz niebezpieczne dla głośników. A przede wszystkim źle kalibruje Twoje uszy. Najlepiej jeśli można słuchać na "direct".
I nie zapomnij o solidnych, ciężkich standach i Blu Tacku do podłożenia między kolumny a standy. Powinno zagrać jeszcze dużo lepiej niż teraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, standy przydałyby się definitywnie. Nie wiem gdzie obecnie postawiłeś kolumny, ale na dłuższą metę, solidny, ciężki, metalowy stand bedzie najlepszym rozwiązaniem. Fakt, że to trochę kosztuje, ale nie są to sumy majestatyczne, a warto. Z pewnością poprawi się kontrola niskich tonów, jak i również nastąpi poprawa reszty składowych brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...