Skocz do zawartości

Co podłaczyć do Marantz SR5009?


wlodos

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów!
Jestem tu nowy, ale postów już trochę czytałem i potrzebuję żebyście mi doradzili jaki zestaw sobie złożyć. Planuję zakup amplitunera Marantz SR5009 do tego Deli Zensor 7 lub JBL Studio 290. Proszę o radę z Waszego doświadczenia co było by lepsze? Zestaw będzie używany w salonie około 50m2 w nowoczesnym wykończeniu wnętrza(bez dywanów, zasłon z niewielką ilością mebli). A może macie jakieś inne propozycje zestawu? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, potrzeba więcej informacji. Przede wszystkim czy zestaw będzie służył tylko do odsłuchu muzyki, czy także filmy, kino domowe, koncerty? Jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Czy w przyszłości planujesz rozbudowę zestawu do konfiguracji 5-kanałowej, czy chcesz pozostac przy dwóch kanałach?

Czekam na szczegóły


Cytat

Witam drogich forumowiczów!
Jestem tu nowy, ale postów już trochę czytałem i potrzebuję żebyście mi doradzili jaki zestaw sobie złożyć. Planuję zakup amplitunera Marantz SR5009 do tego Deli Zensor 7 lub JBL Studio 290. Proszę o radę z Waszego doświadczenia co było by lepsze? Zestaw będzie używany w salonie około 50m2 w nowoczesnym wykończeniu wnętrza(bez dywanów, zasłon z niewielką ilością mebli). A może macie jakieś inne propozycje zestawu? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki z gatunku rock, pop i raczej coś spokojnego. Preferuję głębokie miękkie brzmienie takie z "ciarkami na ciele i w środku". Wybrałem amlituner z obsługą sieci bo u nie jest problem z sygnałem radiowym i będę korzystał z internetowego. Nie planuję rozszerzać zestawu bo kino mam w innej części salonu, a na nim muzyka nie zaspokaja mojego ucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jedne kino domowe nie zaspokaja Twojego ucha muzycnego, to kupowanie drugiego chyba jest średnim pomysłem. Można kupić za te pieniądze wzmacniacz stereofoniczny i jakąś niedrogą sieciówkę za 1200zł. Nawet obsługa jest większą przyjemnością, dźwięk też. W cenie amplitunera KD marki premium lwią częśc płacisz na dodatki, wejścia i końcówki mocy których nie planujesz używać.
Zresztą jak masz taki wystrój jak piszesz, czy brak wystroju, to bardzo ciężko będzie o miękkie głębokie brzmienie , będzie raczej pełne odbić, sporej ilości niedokładnej w lokalizacji średnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt, który aktualnie użytkuję jest już dość stary(10lat) i jest raczej z niższej półki, ale do oglądania TV jeszcze się nadaje. Chcę kupić coś nowego do słuchania mużyki w miarę dobrej jakości. Zdaję sobie sprawę z tego, że w tym pomieszczeniu cudów nie osiągnę. W poprzednim poście napisałem, że nie planuję rozbudowy do 5.1 ale nie chcę tego wykluczyć, bo to co mam wieczne nie będzie grało a ewentualne naprawy nie będą opłacalne. Sorry, że tak marudzę ale jakbyście podrzucili jakieś rozwiązanie to byłoby fajnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali i Jbl mimo podobnej ceny to jednak inne kolumny. Dali 7 są bardziej wyrafinowane i jak dla mnie przyjemniejsze do słuchania muzyki, jbl nawet już z racji większych przetworników w modelu 290 i charakteru marki ma dźwięk bardziej ofensywny, koncertowy. Nie chcę eużyc słowa lepszy gorszy, każdy lubi co innego. Napisałeś że cudów nie osiagniesz, dlaczego, na wlasne życzenie ? Faktycznie skoro nie ma jakiś dywanów, ściany gołe ( oby nie gołe karton gipsy) bez zasłon itp dźwięk będzie zdecydowanie inny niż w salonie na odsłuchu. Z pewnością przy tym metrażu nie musisz kolumn dostawiać do samych ścian, oby:)
W tej cenie mozesz pomyśleć o nieco ciekawszych i grających z dużym rozmachem Monitor Audio BX6 , czy luksusowej serii RX8, potężne i ciężkie Mission mx6, lub Paradigm monitor 11 .7.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wlodos nie napisałeś ile masz zamiar wydać na nowy sprzęt.

Moim zdaniem jeśli chcesz osiągnąć wrażenia odsłuchowe o których pisałeś, te ciarki na ciele i w środku, to powinieneś zainwestować w sprzęt stereo (stricte). Którą drogę wybierzesz, to już Twoja decyzja, czy kino domowe, czy stereo. Ja będąc wcześniej posiadacze kina domowego i przejścia z niego na stereo, jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Skok jakości w dźwięku jest znaczący!

Napisz o funduszach jakie zamierzasz przeznaczyć.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dali i Jbl mimo podobnej ceny to jednak inne kolumny. Dali 7 są bardziej wyrafinowane i jak dla mnie przyjemniejsze do słuchania muzyki, jbl nawet już z racji większych przetworników w modelu 290 i charakteru marki ma dźwięk bardziej ofensywny, koncertowy. Nie chcę eużyc słowa lepszy gorszy, każdy lubi co innego. Napisałeś że cudów nie osiagniesz, dlaczego, na wlasne życzenie ? Faktycznie skoro nie ma jakiś dywanów, ściany gołe ( oby nie gołe karton gipsy) bez zasłon itp dźwięk będzie zdecydowanie inny niż w salonie na odsłuchu. Z pewnością przy tym metrażu nie musisz kolumn dostawiać do samych ścian, oby:)
W tej cenie mozesz pomyśleć o nieco ciekawszych i grających z dużym rozmachem Monitor Audio BX6 , czy luksusowej serii RX8, potężne i ciężkie Mission mx6, lub Paradigm monitor 11 .7.



Dziękuję za porady. Spróbuję odsłuchać te zestawy, o których napisałeś i może zmienię obecne zdanie co do kolumn. A jak uważasz, że wybór Marantza SR5009 jest trafny czy może iść w Denona? Tutaj też jestem w rozterce!!!! Pewnie myślisz, że nie wiem czego chcę, ale nie często kupuje się sprzęt i ostateczna decyzja nie jest z tych łatwych, żeby wydać kasę i być z tego zadowolonym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć

Wlodos nie napisałeś ile masz zamiar wydać na nowy sprzęt.

Moim zdaniem jeśli chcesz osiągnąć wrażenia odsłuchowe o których pisałeś, te ciarki na ciele i w środku, to powinieneś zainwestować w sprzęt stereo (stricte). Którą drogę wybierzesz, to już Twoja decyzja, czy kino domowe, czy stereo. Ja będąc wcześniej posiadacze kina domowego i przejścia z niego na stereo, jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Skok jakości w dźwięku jest znaczący!

Napisz o funduszach jakie zamierzasz przeznaczyć.
Pozdrawiam.



Cześć.
Wiem co to jest stereo. W zamierzchłych czasach posiadałem dużą wierzę Unitry + Altusy 140 i to dopiero grało - oczywiście na tamte czasy. Obecne moję kino domowe pozwala na oglądanie filmów w zadowalającej jakości ale z muzyką sobie nie radzi, więc piszę te posty, żeby się poradzić Was już doświadczonych w branży, bo ja po tylu latach wypadłem z obiegu i nie wiem jakie teraz są możliwości. Jednak będę się skłaniał do zestawu do rozbudowy do kina domowego. Póki co będzie użytkowany jak stereo, ale jak to stare padnie to będę chciał to nowe rozbudować. Kwotę jaką mogę wydać to około 7000PLN. Poradzisz coś w temacie? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Denon i Marantz to jeden koncern D&M (?). Firmy mają niektóre wspólne rozwiązania i pewnie zaplecze części dla zbieżnych cenowo produktów. Sporo rozwiązań jest też oczywiście innych i produkt końcowy jest też trochę inny. Nie piszę gorszy lepszy, bo każdy lubi co innego i jak ma inne kolumny , opcji robi się wiele i nie zawsze przypadkowe i nieprzemyślane połączenie niby lepszych "klocków" z lepszymi kolumnami daje super końcowy efekt .
Amplitunera marantza ( czy 5009, nie pamiętam ale cena była spora) słuchałem raz przy okazji kupna kolumn Elac 68.2, grał dobrze i mocy mu nie brakowało, w końcu nie kosztuje 1199zł tylko więcej icon_wink.gif generalnie jednak słuchałem kolumn ze wzmacniaczami stereo. Co do wzmacniaczy stereo marantz i denon, to denon gra nieco cieplej, a marantz bardziej liniowo, tak w dużym uproszczeniu i subjektywnie. Takie fakty są ważne przy doborze kolumn. Nie jest też tajemnicą że za cenę jakiegoś modelu marantza można kupić czasem model wyższy, mocniejszy denona, cóż marantz każe sobie płacić troszkę kasy za tzw. markę premium, która bardzo jaskrawa jest w świecie motoryzacji Volvo-Ford , VW-Audi-Skoda, Opel-Saab.
Nie uważam że marudzisz, jak za kolumnami chodziłem z miesiąc, albo dłużej i jeszcze czytałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niby Denon i Marantz to jeden koncern D&M (?). Firmy mają niektóre wspólne rozwiązania i pewnie zaplecze części dla zbieżnych cenowo produktów. Sporo rozwiązań jest też oczywiście innych i produkt końcowy jest też trochę inny. Nie piszę gorszy lepszy, bo każdy lubi co innego i jak ma inne kolumny , opcji robi się wiele i nie zawsze przypadkowe i nieprzemyślane połączenie niby lepszych "klocków" z lepszymi kolumnami daje super końcowy efekt .
Amplitunera marantza ( czy 5009, nie pamiętam ale cena była spora) słuchałem raz przy okazji kupna kolumn Elac 68.2, grał dobrze i mocy mu nie brakowało, w końcu nie kosztuje 1199zł tylko więcej icon_wink.gif generalnie jednak słuchałem kolumn ze wzmacniaczami stereo. Co do wzmacniaczy stereo marantz i denon, to denon gra nieco cieplej, a marantz bardziej liniowo, tak w dużym uproszczeniu i subjektywnie. Takie fakty są ważne przy doborze kolumn. Nie jest też tajemnicą że za cenę jakiegoś modelu marantza można kupić czasem model wyższy, mocniejszy denona, cóż marantz każe sobie płacić troszkę kasy za tzw. markę premium, która bardzo jaskrawa jest w świecie motoryzacji Volvo-Ford , VW-Audi-Skoda, Opel-Saab.
Nie uważam że marudzisz, jak za kolumnami chodziłem z miesiąc, albo dłużej i jeszcze czytałem.




Dzięki Kolego za rady. Będę musiał trochę posłuchać różnych zestawień. Ja też już około miesiąca czytam na te tematy i dlatego już jestem troszkę bliżej tego czego oczekuję. Jutro jadę na pierwsze odsłuchy. Jeszcze z miesiąc i może się zdecyduję. Łatwo nie będzie. Chciałbym na Sylwestra zrobić domówkę przy nowym sprzęcie!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy to moim zdaniem jedyne racjonalne podejście do sprawy. Żadne "dobre rady" nie rozwiążą problemu, najlepiej posłuchać sprzętu i samemu podjąć decyzję. Jak to mówią "cierpliwość jest gorzka, ale owoce jej są słodkie". Życzę Ci więc cierpliwości i wytrwałości w szukaniu sprzętu icon_smile.gif.

PS.
Osobiście polecam Marantza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wskazać marantz, czy denon z niektórymi kolumnami zagra lepiej jeden, z innymi drugi. Słuchając w salonie audio musisz mieć na uwadze, że masz wielki salon, większy niż zazwyczaj pokoje odsłuchowe w sklepch audio i że dźwięk nie będzie u Ciebie tak precyzyjny i nasycony, ze względu na minimalistyczny wystrój.
Jednak wydaje mi się że nawet jeśli kwota 7-8 tys zł jest dla Ciebie mało znacząca w budżecie, to dla przyszłej satysfakcji, także wiedzy, warto jechać ( wcześniej umówić się) do salonu audio, gdzie mają takowe amplitunery i z 5 modeli dużych, solidnych kolumn.
Takiego to doświadczenia nie zastapi najlepiej napisana czytanka z dobrego pisma branżowego. Takie artykuły w prasie specjlistycznej, czyta się poprawnie i ze "zrozumieniem", jak już się ma własny poparty nawet niewielką, ale praktyką, punkt odniesienia.
Osoby które czytają takie testy bez jakiegos przygotowania, piszą czasem, że są one bez sensu, bo wszystkie ( no 95% wyrobów) jest świetnych i ocenionych dobrze, a potem są rozczarowania. Według mnie tak nie jest, bo trzeba czytać między wierszami i uważnie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze warunki odsłuchu i największy wybór na dzień dobry będziesz miał w Q21, niezłe też, choć nieco mniejszy wybór (lub inne droższe marki) są w top hi-fi. Można też popytać o moliwość odłuchu kilku elementów w rtv-max. http://audio.com.pl/sklepy-lista/lodz , http://audio.com.pl/sklepy-lista/pabianice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...