Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie tacy


spinacz66

Recommended Posts

Dzisiaj zauważyłem dziwne zachowanie tacy w moim odtwarzaczu mianowicie z pilota i panelu jak nacisnę(eject) taca się nie otwiera słychać tylko silnik że pracuję (pisze otwarcie zamknięcie na wyświetlaczu ale taca się nie wysuwa) a jak zostawię płytę w napędzie nie ma tego problemu czym może być spowodowane takie zachowanie?Dodam że pasek nie jest luźny i się nie ślizga mam to samo na kompie w 1 nagrywarce te same objawy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzodu co napędza zębatke jest naciągnięty sprawdzałem zero luzu chyba że chodzi ci o inny.Czy da się naprawić bez rozkręcania? opłaca się wysyłać na serwis Philipsa ile może kosztować reperacja za BD dałem 800zł nie chcem sam grzebać żeby czegoś nie uszkodzić.To samo mam w 1 nagrywarce na kompie wymieniłem ten pasek co jest z przodu i nic nie pomogło nagrywarka chodzi normalnie nagrywa i tak ją użytkuję już ponad rok.Czy przy takim użytkowaniu z płytą jak teraz można to tak pozostawić czy może się posypać coś jeszcze?Podpowiedzieli mi że wariują u mnie jakieś czujniki krańcowe podobne zdarzenia mają użytkownicy w CA i Rotelach u nie których problem sam zniknął po czasie jak pisali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ten sprzodu co napędza zębatke jest naciągnięty sprawdzałem zero luzu chyba że chodzi ci o inny.


A co ty myslisz ze on bedzie mial luz?? Wystarczy ze sie rozciagnie 2mm i juz nie ma sily ciagnac szuflady.
Jak krancowki sa niesprawne to nie ma znaczenia czy w srodku jest plyta czy nie, szuflada zamyka sie i otwiera jak chce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są jakieś zwyczajne gumki czy specjalne jakie mają wymiar dokładny orientujesz się?nieche mi się rozkręcać ale po gimnastykuję się z wymianą akurat u Philipsa jest dobrze widoczna bo patrzałem swojm BD LG to tam bez rozkręcanie nie ma szans na wymiane jest za głeboko. mam nadzieje że to jest przyczyną.A tak na marginesie czy w takiej formie użytkowania z włożoną płytą można użytkować nie rozleci się nic więcej?Nagrywarke już tak użytkuję ponad rok i chodzi jak ta lala
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...