Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza na cieplejszy


mustang13

Recommended Posts

Witam wszystkich
Ostatnio złożyłem sobie taki oto zestaw:
Tannoy Merury m1
Cordial 2,5 mm2
Prolink Futura
NAD 3225PE
I generalnie brzmi to bardzo dobrze, lecz w moim subiektywnym odczuciu wzmacniacz ma zbyt ostrą górę. Lubię bardziej cieplejsze brzmienia. Myślałem nad Luxmanem, ale może znacie coś lepszego w podobnej cenie? A jak Luxman to jaki? Chce wydac do 300 zł okolo.
Pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi, z góry dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z techniką lampową i analogową? Powinieneś umieścić temat w zakładce STEREO.
Myślę, że Luxman to dobry trop. Szczególnie te niższe modele nie będą na pewno miały ostrzejszej góry, bo są dość mocno ocieplone, rozmiękczone i mało detaliczne. Choć oczywiście grają przyjemnie. Jaki model? Jak najwyższy jaki znajdziesz za te pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to wydaje mi się to dziwne. ta seria NADów nie słynie z wyostrzonej czy jasnej góry. A przecież Tannoye z serii M grają dobrze z Rotelami z serii RA, które są dość jasne, ofensywne na górze.
Jak u Ciebie z akustyką? Nie masz pokoju zbyt "gołego", nie brak w nim dywanu albo wykładziny, otwartych półek z książkami, miękkich mebli, zasłon, dużych roślin doniczkowych itp...? Pamiętaj, że duże płaskie twarde powierzchnie mogą bardzo niekorzystnie wpływać na dźwięk. Zastanowiłbym się także nad kablami. Może te Cordiale są jakieś wyostrzone? Porównywałeś je z innymi? Spróbuj, pożycz od kogoś lub z salonu inne łagodne w wysokich tonach kable. jakby się okazało, że tak, proponują Alphardy Da Vinci:
http://www.zbyromex.pl/pl/c/Kable-ALPHARD-DA-VINCI/165/2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...