Skocz do zawartości

Dobra cena gramofonu


Recommended Posts

Po tym jak na jednej aukcji znalazłem Bernarda 434 wystawionego w opcji kup teraz za 700zł postanowiłem założyć temat w którym będzie można sprawdzić/porównać cenę wymarzonego sprzętu. Nie zakładam, że podamy cenę konkretnego egzemplarza ale chodzi mi o rząd ceny przyzwoicie utrzymanego z danej serii modelu.

Moje typy dotyczą polskich produktów:

G 601a - 300zł
Fonomaster 76 - 400zł
Daniel G 1100fs - 450zł
Adam GS 420/424 - 400zł
Bernard 434 - 120zł
Fryderyk G 620 - 200zł
Serie GS - 431, GS-437,GS-438,GS-439,GS-440, GS-461, GS-463, GS-464 cena w przedziale 100-200zł
GS 500 (w kolorze antracyt) - 300zł

Nie ująłem gramofonów Artur, Emanuel i innych starszych modeli, które nie są przyjacielami winylowej płyty icon_wink.gif

Nie wiem, czy komuś przyda się ale popełniłem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę stan bardzo dobry pod względem technicznym jak i wizualnym z ciekawszych gramofonów, które miałem/mam :

THORENS TD318 - 900-1000 zł
TECHNICS SL1200 - 1500 zł
TECHNICS SL BD3 - 300-400 zł
YAMAHA P751 - 450-500 zł
BANG&OLUFSEN BEOGRAM 2000 - 300-400 zł. (ten gramofon można kupić taniej, należy uważać na stan wkładki)

Oczywiście, to są ceny, które ja uważam za rozsądne za te modele gramofonów, nie każdy musi się z tym zgodzić. Jednakże takie między innymi przewinęły mi się przez ręce i takie ceny zapłaciłbym za wyżej wymienione.
Wysokość cen może być zależna od zamontowanych wkładek, oraz ramion (w niektórych modelach), a także wykonanych modyfikacji.

Z innej beczki (zastanawiałem się nad założeniem takiego tematu). Tutaj przykład bzdurnych cen gramofonów :

http://allegro.pl/gramofon-thorens-td-318-...4798890651.html
[ THORENS TD318 ]
http://allegro.pl/thorens-td-318-rasowy-gr...4791152257.html
[ THORENS TD318 ]

Sprzedającym Gratuluję wyobraźni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z innej beczki (zastanawiałem się nad założeniem takiego tematu). Tutaj przykład bzdurnych cen gramofonów :

Za miesiąc lub dwa aukcje nie będą już widoczne, więc te "bzdurne ceny..." również. icon_eek.gif

1) TD-318 = 1999zł
gramofon bez wkładki, na plus może być jedynie to, że ma wstawione gniazda RCA zamiast standardowego kabla. Ale z ceną to przegięcie niezłe

2) TD-318 za 1599zł
WKŁADKA ORTOFON OMB-10 Z NOWĄ IGŁĄ

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Cytat

Ten sprzedawca specjalizuje się w cenach raczej dowcipnych icon_wink.gif



Mam być może niesprawiedliwe wrażenie, że w Częstochowie takich kwiatków przybywa icon_wink.gif

Dodam tylko, że jeszcze całkiem niedawno ceny takich "gabinetowców" oscylowały o okolicach 400zł. Nigdy nie kupiłem Adama powyżej 300zł a kilka ich miałem.
Cóż, polskie jest... coraz droższe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co jakiś czas łapię się na tym, że żałuję przegapionych, a raczej zaniechanych aukcji. Mianowicie, stan gabinetowy (i sam polecałem tutaj jednemu z użytkowników ten gramofon), sprawny, w dobrej cenie. Yamaha P-850. Jak już sam zdecydowałem się na kupno, to było za późno. Cena 650, poszedł z 600 zł.
A mam plan na drugi gramofon w zestawie, tylko automatyczny. I ten jeszcze jak na złość był czarny (a zazwyczaj trudno go trafić, bo najczęściej srebrne były dostępne, tylko niższe modele).
Miałem P-751, srebrny. Gra u mojego znajomego do dziś icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A były czasy, gdy śnił mi się sprzęt po nocach icon_mrgreen.gif

Czasami też mi się śni - gdzie to ustawić i co podłączyć icon_lol.gif

Ale mimo wszystko też co jakiś czas żałuję, że przy niskiej cenie nie kupiłem sobie kolejnego urządzenia.
Bo wtedy jest impuls by sprzedać posiadany niższy model i zachować sobie nową zabawkę. icon_cool.gif

Z odtwarzaczem czy deckiem to jeszcze nie ma takiego problemu (miejsce i sens zakupu), ale jak wytłumaczyć sobie (o żonie nie wspominając) zakup kolejnych kolumn o słusznych wymiarach??
Swoją drogą to trochę mojego starego sprzętu poszło do znajomych i jest sympatycznie, że nadal gra i nowi właściciele są zadowoleni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...