Skocz do zawartości

Stereo na początek, Jamo S606


drak1988

Recommended Posts

Witam serdecznie, jestem nowy na forum, od jakiegoś czasu rozglądam się za sprzętem stereo najchętniej z drugiej ręki gdyż w nowym z tego co się naczytałem w głównej mierze płaci się nie za sprzęt a za marketing.

Poniżej specyfikacja oczekiwań:
1)Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
powiedzmy że około 2000zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Preferowany używany
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Sprzęt stereo
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
obecnie brak, system powstaje od początku
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
20m2
6) Jakiej muzyki słuchamy
Rock, jazz ale żona lubi posłuchać reggae
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Obecnie jednorazowy, ale kto wie co będzie za jakiś czas jak mi się spodoba
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
komputer, tv, jeśli to możliwe to aby amplituner posiadał odtwarzacz cd

Co do oczekiwań, to nie są zbyt wygórowane, potrafię zadowolić się brzmieniem z niższej półki, jednak preferuję miękki brzmienie, muzyki słucham raczej z niezbyt intensywną głośnością.

Obecnie przeglądając głównie Allegro znalazłem kolumny Jomo S606 w cenie 900zł które zgodnie z opiniami w sieci grają dobrze jak na swoją cenę. Jeśli chodzi o sprzęt napędzający te (bądź inne kolumny) to obecnie nie mam bladego pojęcia co wybrać, im więcej forów przeglądam tym coraz mniej wiem icon_biggrin.gif. Posiadam w domu Radmora 5102-TE którego jakiś czas temu zostawił u mnie kolega, sprzęt spoczywa na półce i nigdy prawdę mówiąc go nie odsłuchiwałem bo nie było na czym, może warto go wypróbować z ajkimiś kolumnami i ewentualnie jeśli brzmienie będzie złe to zastanowić się nad czymś innym, a może wystarczy dokupić do niego odtwarzacz cd?

Proszę o ukierunkowanie w moim rozmyślaniu, na co warto wydać pieniądze a na co nie.

Pozdrawiam
drak1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo 606 to ciekawe, niedrogie kolumny, ale bardziej do kina domowego, lub efektownego disco, koncertów. Wymagające miejsca jesli chodzi o ustwienie- boczny głośnik. jakoś w jazzie, rocka czy reage średnio, mają miękki, ciągnący się bas, słabą górę.
Ad8) Aby amplituner posiadał odtwarzacz cd to raczej mini, lub midi wieża. Raczej ciężko aby mini wieża napędziła duze podłogowe kolumny. Więc lepiej wzmacniacz stereo, lub amplituner stereo i niedrogi odtwarzacz cd.

Cytat

No ok, ale może coś konkretniej, jakie kolumny, jaki wzmacniacz? Jakieś typy propozycje, nie jestem biegły w tym temacie.


A słuchałeś już czegoś, coś Ci się podobało. Może czytałeś coś o markach kolumn, wzmacniaczy z kręgów możliwości finansowych http://audio.com.pl/testy coś Cię zainteresowało ? Te które są po 1,5-2 tys można kupić jako używane duuużo taniej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sytuacja z odsłuchem sprzętu używanego, nie zawsze jest taka możliwość.

Obecnie rozglądając się głównie na Allegro zainteresowały mnie 4 egzemplarze kolumn, jako laik duży nacisk kładę również na ciekawy wygląd.
Co możecie powiedzieć o tych 4 zestawach? Są w przystępnej cenie, ciekawie wyglądają, może ktoś zna, słuchał, z opini, które znalazłem w sieci to wszystkie są chwalone.

1. JBL NORTHRIDGE E80 (900zł za 2 sztuki)
2. SCHNEIDER LS 8036 (700zł za 2 sztuki)
3. fonus 300 (700zł za 2 sztuki)
4. Jamo S606 (900zł za 2 sztuki)

A może zapytam jeszcze inaczej, zna ktoś sprawdzone sklepy w woj. łódzkim z używanym sprzętem audio, gdzie można by zrobić odsłuch i ewentualnie zakupić cały zestaw (głośniki + amplituner + cd)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl e80 są bardziej twarde i analityczne i łatwiejsze w ustawieniu od jamo, które graja w taki kinowy, miękki w basie sposób. jbl'e miałem 3 lata, jamo też znam, jamo posłuchasz w MM, tak jak podobnie grające do e80, jbl es80.
Z używanym sklepem to słabo, największy komis jest na Piotrkowskiej 204/210 (przy unimedzie) i Rzgowskiej( kino w domu?). Czasem te używane są jeszcze produkowane i można posłuchać nie tylko u sprzedającego, ale i czasem w sklepie.
Wejśc możesz do rtv-max(pod salonem subaru), Q21 w pabianicach (największy wybór i najlepszewarunki) do top hifi ( salon bardziej premium) choć w Twoim kręgu cenowym spokojnie możesz posłuchać w Media w GŁ, M1( choć mają też spooro droższe zestwy, oby tylko wszystkich było stać icon_wink.gif ), czy saturnie w PŁ.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. JBL NORTHRIDGE E80 (900zł za 2 sztuki)
2. SCHNEIDER LS 8036 (700zł za 2 sztuki)
3. fonus 300 (700zł za 2 sztuki)
4. Jamo S606 (900zł za 2 sztuki)

Znam Jamo S606 i E80.
JBLi słuchałem w kilku różnych konfiguracja: z amplitunerami kd SONY oraz Pioneer (modele 2-3 od góry) oraz z trochę droższymi wzmacniaczami stereo.
Było całkiem nieźle - bas był dobry i w miarę szybki, kolumny grają kulturalniej od mniejszego modelu E60 oraz większych E90 i E100. O tym, że są łatwe do ustawienia napisał już Jacek75. Poza tym nie mają zbyt dużych wymagań co do mocy wzmacniacza z uwagi na ich stosunkowo wysoką efektywność.
W dodatku - mogą się podobać (a przynajmniej mojej żonie się podobały i stwierdziła "Jakie fajne, małe kolumny. Może byś je zostawił na dłużej?").
Uważam, że cena do tysiąca złotych za parę w bdb stanie jest rozsądna.

Jamo S606 słuchałem ze średnim amplitunerem Pioneerem i było sporo gorzej, do wzmacniaczy stereo już nie podłączałem - bo wg mnie nie było po co.
Sam wygląd to za mało - no i z uwagi na niskotonowy z boku mają większe wymagania odnośnie ich ustawienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...