Skocz do zawartości

Technics su-303 problem


gothic8

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gothic8 , o jednym musisz pamiętać, kupując wzmacniacz który ma 30-35 lat, nie licz że będzie w dobrym stanie, na 99% trzeba będzie zainwestować, czas i pieniądze, to raz.
Dwa, poprzedni jak i ten to nie są demony wydajności, także trzeba umiejętnie dobrać kolumny pod niego i metraż pokoju. To jak gra, czy może grał to inna para kaloszy, bardzo dużo zalezy od kolumn. Tak jak napisałeś masz jedną, więc nic już nie dodam.
O ile współczesny wzmacniacz możesz posłuchac w sklepie, a potem najwyżej kupić używany, jest zrozumiałe i praktykowane. W przypadku zabytków dobrze jest odwiedzić komis i sprawdzić jak gra i czy w ogóle gra( z technicsem była wpadka i mogą być kolejne), w komisach takich staroci jest masa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajmy że chciałbym kupić wzmacniacz z lat 80~ także liczę się z tym że nie bedzie on grał idealnie, a co do altusów mój kuzyn ma altusy 110 i jakiś wzmacniacz Sony i gra to naprawdę przyzwoicie. Zestaw ma grać w pokoju około 20m2 nie wiem dokładnie ile ma ten pokój ale jest bardziej podłużny niż kwadratowy. Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A to, że oceniasz to jako przyzwoicie, świadczy o małym doświadczeniu i osłuchaniu się z poprawnie grającymi kolumnami" być może masz racje dlatego że jest to mój pierwszy sprzęt audio, dopiero zaczynam ze sprzętem audio icon_wink.gif Najpierw chciałbym kupić jakiś wzmacniacz potem kolumny, oczywiście chciałbym wzmacniacz z lat 80~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego proponujemy Ci tutaj, abyś Altusów nie brał pod uwagę, oczywiście jeżeli zależy Ci na dobrym brzmieniu.
Tak po prawdzie, to składając zestaw stereo, lepiej byłoby zacząć od kolumn i dopiero do nich szukać odpowiedniego wzmacniacza. Wtedy można kształtować brzmienie przyszłego zestawu pod względem osobistych wymagań i upodobań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko jeżeli kupię w miarę nowe kolumny to ciężko będzie znaleść wzmacniacz z lat 80~ pod te kolumny (chyba że się mylę) a topowe wzmacniacze z tamtych lat potrafią być bardzo drogie. Myślę że za całość chciałbym zapłacić około 800zł +/- icon_wink.gif Dodam że lubię słuchać głośno muzyki więc stawiałbym na dobry, głośny zestaw ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica, czy kupisz w miarę nowe kolumny czy w miarę stare? Kolumny do wzmacniaczy czy odwrotnie dobiera się nie wiekowo ale brzmieniowo. Nie ma obaw.
Ja gram na bez mała 20 letnich kolumnach podłączonych do 4 letniego (czyli całkiem współczesnego) wzmacniacza.
Co do Altusów, to uwierz mnie i kolegom. Znamy te kolumny. Słuchaliśmy ich w wielu zestawieniach. Jeśli ktoś twierdzi, że grają dobrze, to znaczy że nie słyszał niczego naprawdę dobrze albo choćby przyzwoicie grającego.
Jedyną "zaletą" Altusów jest ta, że przy swoich gabarytach kosztują bardzo mało i potrafią zagrać dość głośno. Co z tego jeśli kiepsko, dość znacznie zniekształcając dźwięk.
Czy kupujesz duże tescowe piwo w plastikowej butelce tylko dlatego, że jest tanie i duże?
Myślę, że za 800 zł kupisz dobry zestaw. 20 m2 to nie jest tak duży pokój, by go nie można było dobrze nagłośnić średniej klasy zestawem stereo. Tu znów podam swój przykład. Dysponując 15 watowym wzmacniaczem na ogół nie przekraczam głośności ustawionej na godz. 10:00 (analogia do tarczy zegara wskazówkowego). Na 12:00 jest już naprawdę głośno. Pomieszczenie mam ok. 21 m2 o wysokości 281 cm. A kolumny podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak swoją drogą: skoro chciałeś wzmacniacz, to czemu kupiłeś amplituner?" kupiłem bo nie wiedziałem że wzmacniacz jest ogólnie lepiej wykonany icon_wink.gif

"Szukasz wzmacniacza z wyświetlaczem poziomu sygnału, ze wskaźnikami wychyłowymi ("wycieraczkami"), bez takich "dodatków" - czy po prostu jest to obojętne?"

Myślę że raczej z wyświetlaczem lub wycieraczkami ponieważ to dodaje uroku tym sprzętom i jeszcze ważna rzecz choć drugorzędna przełączniki typu góra/dół icon_wink.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, trochę to banalne, bo z tego co zauważyłem, to kupujesz typowo pod względem wizualnym. No ale tyle w tym dobrego, że szukasz w starszych konstrukcjach, gdzie stawiano głównie na jakość, a nie na ilość.
Ja podobnie jestem miłośnikiem starych kloców i od siebie polecam markę Sansui. Przejrzyj kilka modeli i wrzuć linki, jeżeli coś Cię zainteresuje. Warto się zainteresować tymi wzmacniaczami. Polecam jako użytkownik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ampliturer już mnie denerwuje, nagle dzisiaj wszystko działa normalnie... tylko potencjometr trzeszczy...wezmę pod uwagę markę Sansui icon_wink.gif A co do głośników mam głośniki tonsil zg40c trój drożne z membramą bierną tyle że tych głośników nie opłaca się regenerować bo zawiszenie w nich jest szmaciane a teraz nie da się praktycznie dostać takiego zawieszenia, dlatego też będę chciał wsadzić do skrzynek jakieś inne markowe głośniki. Zwrotnice są dalej z zg40c icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...