Skocz do zawartości

Technics su-303 problem


gothic8

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

A co do głośników mam głośniki tonsil zg40c trój drożne z membramą bierną tyle że tych głośników nie opłaca się regenerować bo zawieszenie w nich jest szmaciane a teraz nie da się praktycznie dostać takiego zawieszenia, dlatego też będę chciał wsadzić do skrzynek jakieś inne markowe głośniki. Zwrotnice są dalej z zg40c icon_wink.gif

Jest sporo firm (choćby na allegro), które regenerują głośniki:
- wymieniają zawieszenie (często jest do wyboru piankowe lub gumowe)
- przewijają cewki gdy jest uszkodzony głośnik a nie tylko zawieszenie (czyli gdy jest taka potrzeba)

Więc może warto się tym zainteresować. icon_cool.gif

Swoją drogą - może warto poszukać ludzi w Twojej okolicy, którzy mogą sprawdzić Twój amplituner i przeprowadzić jego naprawę lub konserwację?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja tylko że głośniki nie są kompletne tzn brakuje 2 średnio tonowych, 2 wysoko tonowych (były zamontowane dwa tyle że każdy był inny 80w/8ohm i 40w 8ohm) oraz jednej membramy biernej (bardzo ciężko ją dostać), pozatym regenerują ale na zawieszeniach gumowych lub pianka a te głośniki lepiej by grały na szmacianym ;;) a co do amplitunera dzisiaj zaczął grać na dwa kanały jeszcze potencjometr trzeszczy ale mam znajomego elektryka który mógłby mi to naprawić. Trochę szkoda mi odsyłać go do sprzedającego bo paczka będzie kosztować 26zł , a jak on go naprawi u siebie będzie chciał pewnie odesłać na mój koszt :/
I powiedzcie mi jeszcze dlaczego jak mam zatrzymaną muzykę i gałką zwiększę głośność to słychać szum w głośnikach ??icon_surprised.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, zwrotnic jest dobierana pod konkretne głośniki i parametry.
Ja zastanowiłbym się nad kosztami naprawy, zsumował je i ocenił na ile będzie się to opłacało. Co do naprawy, to raczej nie sądzę, żeby był z tym problem. Musisz napisać do firmy, która się zajmuje takimi rzeczami i zorientować w kosztach.
Chodzi mi o to, że czasami nie warto pakować kasy w coś, co finalnie i tak nie będzie prezentowało jakiegoś przyzwoitego poziomu. Oczywiście musisz też zastanowić się, jakie Ty masz wymagania co do sprzętu i brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dopiero co zaczynam zabawę z audio dlatego dużych wymagać nie mam ale pewnie różnica jest duża tylko ja nie jestem w stanie tego wychwycić icon_wink.gif
A co do głośników i wzmacniacza tak jak mówiłem uwielbiam stare sprzęty z lat 80~ dlatego wybrałem technics'a, ponieważ dużą uwagę zwracam też na wygląd podobają mi się wskażniki mocy w nim i przełączniki (szkoda że nie aluminiowe) icon_wink.gif

Tak samo jest z głośnikami są "stare" a ja uwielbiam takie sprzęty, duże pudła itp icon_smile.gif Jest u mnie giełda i jest tam gościu co regeneruje i naprawia głośniki tonsila 30lat także zapytam jego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ogóle znalazłbyś jakieś ciekawe kolumny w atrakcyjnej cenie, które zagrają dużo lepiej niż nawet zregenerowane Tonsile. To jest myśl warta rozważenia, tym bardziej, że możesz tam trafić na prawdę ciekawe egzemplarze.
Czasami ludzi trzymają w piwnicach, pawlaczach jakieś fajne klocki i po latach sprzedają za grosze, bo nie maja miejsca na magazynowanie sprzętu przez kolejne lata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale się uparłem na tego Tonsila ;D Może dlatego że ludzie co słychali muzyki na tych "starych głośnikach,wzmacniaczach,amlpitunerach" mają pozytywne opinie, zresztą sprzęty z tamtych lat były robione nie na ilość tylko na jakość a co do Technics'a oddałem go do naprawy teraz działa jak nowy jestem bardzo zadowolony (wiem że jest dużo innych lepszych sprzetów) ten mi wystarcza pewnie dlatego że to mój pierwszy sprzęt takiego typu icon_smile.gif) Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...