Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego.


Zywol

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od kilku tygodni przymierzam się do zainwestowania kilku zł na nowy sprzęt grający, a dokładnie mogę przeznaczyć na to około 2.500 zł [wzmacniacz bym kupił za gotówkę, zaś głośniki ratalnie ... +- jak na jakości by wychodziło można przemyśleć].
Przeglądałem wiele wątków na forum, ale chciałbym zaciągnąć waszej fachowej rady.

Jeżeli chodzi o to jaki sprzęt, to wolał bym aby to było coś nowego, gdyż mam totalnego pecha w inwestowaniu swojej gotówki i zazwyczaj kończę później ze stratną sytuacja, chyba że ktoś będzie miał coś sprawdzonego do polecenia, mieszkam w Lublinie.

Powierzchnia mojego pokoju to 3x7m2, na krótszej ścianie mieści się telewizor do którego owy sprzęt będzie podłączony. Jako bazę do słuchania muzyki[house, garage bass, chillout, troche pop], której będzie około 70% całości czasu, będzie służył komputer[póki co, opcja oszczędności na początku].

Chciałbym, aby to był już sprzęt który będzie mi służył ja dłuższa metę, do ewentualnej rozbudowy.

Jak wspominałem rozglądałem się troszkę za sprzętami i ...

1. http://www.mediamarkt.pl/lublin/kino-domow...s-p60,id-957168

2. http://www.mediamarkt.pl/lublin/oferta-spe...rzech,id-920286 <-tu spora oszczędność

3. www.mediamarkt.pl/lublin/kino-domowe-denon-avr-x1000-eltax-monaco-czarny-czarny,id-890798

to są zestawy, które wpadły mi w oko, ale jak ktoś mógłby zerknąć na ile to w ogóle ma sens i racje bytu.

Jeżeli chodzi o wzmacniacze to zastanawiałem sie kupując osobno nad ...

1. DENON AVR-X1000
2. Onkyo 525

3. onkyo 535 - tylko tu pytanie czy opłacalne jest dopłata, aż tylu zł ?

Jeżeli chodzi o głośniki to rozmawiałem z gościem w sklep muzycznym i umówiłem sie na odsłuch w piątek modelu ...

1. Monitor Audio Bronze BX2

zaproponował na początek kuno tych, następnie pozbieranie $$ wraz z dokupieniem później do zestawu ...

1. Monitor Audio Bronze BX5

Przyznam szczerze, iz się kompletnie nie znam na tych firmach dlatego postanowiłem napisać.
Z góry dzięki za zainteresowanie i podpowiedz na co ewentualnie można zamienic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, może tak kilka myśli w punktach, aby były bardziej czytelne.
1) Piszesz o muzyce a wybierasz amplituner kina domowego. Nie tędy droga bo aby amplituner kd zagrał tak dobrze i mocno jak wzmacniacz potrzebowałbyś sporo więcej pięniędzy, plus pieniądze na kolumny. To znaczy 5 kolumn, aby ten amplituner kd miał sens . Bo tak zapłacisz za coś, co będzie miało słaby dźwięk bedzie gorsze, czy nawet złew muzyce, a efektów i tak nie będziesz miał.

2) Yamaha serii 3 jak sporo najtańszych amplitunerów wyjątkowo mało nadaje się do muzyki. Chyba że lubisz taki dźwięk, ale skoro takie klimaty muzyczne jak podałes to chyba nie. Kolumny też firm (falcon) o których wie coś tylko ich twórca ( chyba że rano zapomniał).

3) Jeśli już przy firmach to yamaha, onkyo, gra inaczej niż denon, marantz, pioneer. Nawet jeśli są to tylko najtańsze amplitunery do kina.

4) Aby do zagrało z odpowiednim rozmachem potrzebne są dobre kolumny, pasujące dźwiękiem. To że na amplitunerze napisano że ma 5x100W n jest marketingową manipulacją, tak samo inf. o mocy kolumn nic ciekawego nie wnosi.

5) W tej cenie masz okazje złożyć fajne stereo, nowe, lub mieszane. Zagra bez porównania lepiej w muzyce, a i w kinie też da frajdę. Amplitunery kinowe które zaproponowałeś i kolumny, dadzą Ci słabą namiastkę muzyki, bez pazura, w kinie coś tam więcej.

Gość ze sklepu zaproponował dobre kolumny, dobrej firmy , choć nie tanie ( bx5 kosztuje 2,5tys), tylko jedna markę ? Może mu zalegają, a może tańsza seria mr?. Z dobrych( moze lepszych dla Ciebie? ), solidnych i z dobrym muzycznym pazurem sugeruję nawet tańsze np. Q Acoustic 2050i, Mission mx4, pylon pearl 25, jbl es90, tannoy v4, choć nie wiem co bardziej i co jeszcze doradzić ze względu na preferencje brzmieniowe . W sumie od tych falconów z linku lepsze już tanie Magnaty supreme 1000, czy Taga 606.
Ja bym podzielił budżet tak, około 1500zł na dwie kolumny, (choć bardziej 1700zł niż 1000zł) i ok. 1100zł na wzmacniacz stereo. To jeśli chodzi o sprzęt nowy, bo używany byłby z poziomu koło 3- 4 tys jako nowy.
O kinowym podziale budżetu nie wspomnę poczytaj pkt 1,2,3 i 4.
Poczytaj coś o sprzęcie http://audio.com.pl/testy , a potem posłuchaj w sklepach i oczywiście pytaj dalej, lepiej uczyś się na cudzych błędach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc i wyjaśnienie kilku kwestii.
Jutro podjadę do innego sklepu "muzycznego" w lublinie, zobaczymy co tam mi magicy podpowiedzą.
teraz juz wiem, że zwracałem uwagę na całkiem inny sprzęt niż powinienem icon_smile.gif

Właśnie tak dziś przeliczałem i postanowiłem, że jednak wybiorę dobrą klasę głośników i na początek kupie tylko 2 głośniki + wzmacniacz, następnie jak dobieram to dokupię za jakiś czas … resztę głośników.
W domu mnie nauczyli jednego, że jestem za biedny aby inwestować w sprzęt tani. Ja chce kupić coś co będzie mi służyło na lata.
Co do propozycji kolumn to było ich wiele, ale te mi zapadły w pamięci bo jako 1 o nich opowiadał i polecał je, nawet nie mogłem w danym dniu docelowo ich przesłuchać bo się sprzedały[te 2 mniejsze na początek] i dopiero zamówił na sklep[za mało miejsca maja aby zamawiać po kilka kompletów].

Zdam jutro relację co się udało ustalić, a powiedz mi jakieś wzmacniacze do polecenia?
Dodam że naszykowany jestem iż na wzmacniacz wydam max 1500zł bo tyle mam gotówki odłożone, kolumny pójdą w raty. Tylko coś racjonalne cenowo do jakości produktu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

postanowiłem, że jednak wybiorę dobrą klasę głośników i na początek kupie tylko 2 głośniki + wzmacniacz, następnie jak dobieram to dokupię za jakiś czas … resztę głośników.
..., a powiedz mi jakieś wzmacniacze do polecenia?
Dodam że naszykowany jestem iż na wzmacniacz wydam max 1500zł bo tyle mam gotówki odłożone, kolumny pójdą w raty. Tylko coś racjonalne cenowo do jakości produktu.


Kilka nowych wzmacniaczy w paru słowach mógłbym opisać (w tej cenie ) typu Pioneer A30, Denon pma720, Yamaha as500, marantz pma6004, czy ich tańsze modele pma520, as300, pma5004.
Jednak wspominasz na początku o planach kolejnych głośników, więc chyba jednak o kinie, tutaj różnice wynikają też z marki patrz punkt 3. Jednak nie kupuj podstawowych wersji typu yamaha 3xx, pioneer 3xx, denon 5xx, coś chociaz oczko wyżej. Co prawda wyższe i droższe o 100zł-300zł modele amplitunerów kina w brzmieniu wielkiej rewolucji nie czynią ( wzmacniacze owszem), ale są lepiej wyposażone w dodatki-chociaż tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...