Skocz do zawartości

QUAD 303/33 vs QUAD 606/66 Który warto kupić?


DavidYow

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post na tym forum a więc witam serdecznie wszystkich!


Chciałbym się was poradzić: mam możliwość zakupu wzmacniacza + przedwzmacniacza firmy QUAD 303/33 w wizualnie bdb stanie z wymienionymi kondensatorami (2 x 10000uF oraz 2 x 6800uF zamiast: 4 x 2200uF) za cenę 2500 zł. Drugim zestawem, który mnie interesuje jest również QUAD: wzmacniacz 606 + przedwzmacniacz 66 + CD player w równie bdb stanie w cenie: 3800 zł. W związku z tym, że chciałbym zmienić swój dotychczasowy wzmacniacz (Sansui 771) na coś lepszego w oko wpadły mi te dwa zestawy QUAD'a. Niestety bardzo mało jest informacji na polskich stronach o "wyrobach" tej firmy dlatego prosiłbym was drodzy forumowicze o podzielenie się waszymi doświadczeniami oraz opiniami na temat tych dwóch zestawów. Chciałbym wiedzieć czy podane powyżej ceny są "dobre" i czy warto pokusić się o któryś z nich. Na angielskich stronach czytałem wiele pochlebnych opinii dotyczących jakości dzwięku itp. Nie ukrywam że jeden z tych zestawów chciałbym podłączyć do mojego pierwszego i niedawno zakupionego gramofonu Dual 1229. Wszelkie opinie i komentarze mile widziane.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację. W Polsce te wzmacniacze były bardzo mało popularne. A szkoda, bo słuchałem kiedyś i bardzo mi się podonało jak grały. Ale za dużo czasu minęło by pisać o konkretach.
U nas zdecydowanie bardziej popularne były odtwarzacze CD, choć i tak tylko w krótkim okresie wiele lat temu.
Co do cen musiałbyś znaleźć ile kosztowały jako nowe i założyć, że do 40 - 50% ceny pierwotnej można by wziąć. Albo obserwować rynek angielski po ile tam można kupić.
Choć oczywiście najważniejszy będzie tu odsłuch. W ciemno odradzam, bo w razie czego nie łatwo będzie Ci taki wzmacniacz sprzedać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...