Skocz do zawartości

Monitory z dobrym basem


Audiofun

Recommended Posts

Co do wzmocnienia okiem laika znalazłem kilka wzmacniaczy i zestawów dzielonych, m.in. denon pma 1520, vincent sv 232, Marantz PM-KI Pearl LITE, Anthem Integrated 225, dzielony Rotel RC-1550 RB-1552 już troszkę droższy niż poprzednie.
Z droższych denon pma 2020,, vincent sv 234, marantz pm 15 s2 i 14 s1 nie wiem czym one się różnią oprócz ceny, rotel rc 1580 rb 1582, yamaha a s 2000 i 2100.
Na Accuphase, luxmany i inne mcintoshe obawiam, się że to nie ten przedział cenowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno "ale" icon_eek.gif

Zaczynamy wchodzić w większe głośniki i ambitniejsze kolumny podstawkowe, które fajnie zagrają na 20m^2 (i więcej...), ale mogą być za duże na Twoje 14m^2.

Więc może być konieczna adaptacja akustyczna pomieszczenia (do której i tak bym Ciebie namawiał, niezależnie od dokonanego zakupu) oraz sprawdzenie jak u Ciebie zagrają. Małe Xaviany 125 możesz kupić wg mnie "w ciemno" i nie będą za duże, ale już kolumny z większym głośnikiem - niekoniecznie...
Poza tym jeszcze jest pytanie takie: jak głośno grasz? Niektóre kolumny (jak np. Sonusy Electa Amator 1 Kolegi f1angel) lubią trochę większe poziomy głośności (tzn. przy odsłuchach u mnie Audionetowi i mnie bardziej podobało się granie moich Xavianów przy niezbyt głośnym słuchaniu niż lepszych i droższych kolumn Sonus Faber).

Pozdrawiam
PS. A jakbyś był w stolicy i chciał posłuchać jak grają takie Xaviany podpięte pod mocny wzmacniacz (a właściwie to pod końcówki mocy), to daj znać icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda RoRo, Electy lubią komfortowe warunki, większy pokój, dobra akustykę, solidne posadowienie na standach, trochę więcej prądu. Wówczas super grają. Może było za mało czasu, abyście z Januszem się do nich przekonali, ale to są naprawdę nietuzinkowe kolumny. Ja słuchając innych, zazwyczaj natychmiast wyczuwam niedosycenie barw, pewną suchość brzmienia, brak tego szczególnego wypełnienia, ciała, mikroplanktonu. Ale tego się człowiek dowiaduje dopiero po długich odsłuchach. Może i dobrze, bo później trudno się na coś innego przerzucić. Ja nie mogę.
Dlatego wolałem sprzedać skądinąd super grającego MA 6850.
Ale Xaviany są jak najbardziej bardzo bliskie temu co lubię. Mogłbym żyć z tymi kolumnami.
A co do Sonusów jeszcze, to jak wspomniałem wyżej w takim pomieszczeniu widziałbym raczej Minima Amator. Są łatwiejsze do napędzenia, bardzo soczyście grające, niezwykle muzykalne, wręcz czarujące. A niskie tony mimo małych głośników nisko-średniotonowych są naprawdę niezłe i całkiem mocne. Dawały radę nawet w pomieszczeniu odsłuchowym Trimexu na Traugutta w Łodzi.
Może ktoś wie ile tam jest metrów? Ale słuchałem ich także w kilkunastometrowych (bliżej 10 niż 20) pokoikach i nie mam pytań.
Gdybym nie miał pieniędzy na EA1 albo mniejszy pokój Minimy Amator byłyby z pewnością moim numer jeden. Do tego jakaś fajna lampka albo super do nich pasujący Densen DM-10.
No, może źródełko musiałoby być trochę chłodniejsze, dynamiczne, rozdzielcze. Do 10 kzł chyba taki system bym sobie sprawił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1nagel
Wiem, że SF to nietuzinkowe kolumny!
Ale swoje wymagania mają - a sam wiesz, że rozstawienie kolumn nie było optymalne (o standach nie wspominając ...), więc nic dziwnego że u Ciebie zagrały lepiej.

Poza tym po północy to już wypadało trochę ciszej słuchać, więc nic dziwnego że mniejsze kolumny "wylądowały" (czyli XN125 zamiast SF EA1).
Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja posłuchać w trochę normalniejszych warunkach.


A wracając do tematu - to autor powinien coś odpowiedzieć na temat odpowiedniej aranżacji swojego pokoju. Bo jak napisałem wczoraj - żeby tylko nie przedobrzyć w wielkością niskośredniotonowego głośnika.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno warto by popatrzeć na jakiś rysunek albo zdjęcia gdzie to wszystko ma stać. Można by wówczas bardziej precyzyjnie
określić jakie kolumny by się sprawdziły a jakie raczej nie.

Co do posłuchania SF EA1 w odpowiednich warunkach, to myślę, że będzie jeszcze okazja. Trzeba by się umówić kiedyś na termin i miejsce, by wszystkim chętnym pasowało. Pomyślimy nad tym mam nadzieję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...