Skocz do zawartości

Wzmacniacz do ALTUS 110


anemik96

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Potrzebuję wzmacniacza do moich Altusów 110. Aktualnie posiadam Sony TA-AX500 lecz niestety zaczął się psuć(szumi i potencjometry bardziej podkręcają lewą stronę od prawej). Niestety nie znam się na wzmacniaczach i nie wiem czego moje głośniki będą potrzebowały, żeby dobrze grać.
Co do ceny: Pracuję wiec pieniądze sie jakoś odłoży, byle by sprzęt był dobry i dawał sobie spokojnie radę z tymi głośnikami, ale żeby cena też nie była zbyt wysoka.

Wiem że pewnie na innych forach albo na google były taki temat ale jestem pewien że od tamtego czasu rynek trochę się zmienił.

Jeżeli ktoś może pomóc to byłbym wdzięczny a jeżeli nie to chociaż napiszcie żebym pisał na innych forach.

Z góry dziękuję! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Ten jest niezły :
http://allegro.pl/vincent-233-i4800513327.html
[ VINCENT 233 ]



icon_biggrin.gif

Czy za tą cenę, nie mógłby kupić lepszych kolumn i trochę gorszy wzmacniacz? Zapewne w efekcie i tak dałoby to dużo lepsze brzmienie niż Altony.

Autorze, musisz konkretnie określić budżet, nie dla wszystkich "nie za dużo" znaczy tyle samo.
Co nie pasowało Ci w obecnym wzmacniaczu: może oczekujesz trochę innego brzmienia? Cieplej? Zimniej?

Ja niestety w wyborze nie pomogę, bo nie mam osłuchania, ale o takich rzeczach powinieneś pisać przede wszystkim.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co nie pasowało Ci w obecnym wzmacniaczu: może oczekujesz trochę innego brzmienia? Cieplej? Zimniej?


Bardzo dobrze icon_biggrin.gif Tak trzeba.
Albo co Ci nie pasuje w obecnych kolumnach, kolumny grają pierwsze skrzypce, ale z dobrym wzmacniaczem można z nich wydobyć więcej dobrego, albo przykryć jakieś niedoskonałości. Niestety każdy nowy nawet najtańszy modelem wzmacniacz, czy amplituner stereo będzie za dobry do tych kolumn, no ale określ kwotę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie bardzo lubię pisać w takich wątkach. Bo w sumie założyciel pyta o co innego a tu trzeba dla spokoju sumienia pisać coś innego niż oczekuje.
Jaki wzmacniacz polecić do Altusów aby dobrze zagrało? To jak odpowiedzieć na pytanie jaką pastę dać do dziurawych butów aby wyglądały na eleganckie. Odpowiedź: żadną. Trzeba wymienić buty. I tu odpowiedź może być tylko w tym stylu.
Bo jaki wzmacniacz by trzeba dać, by zmiękczył, ocieplił i złagodził manierę Altusa a przy okazji zamaskował jego wady?
Kolego, z całym szacunkiem. Pisząc, że dźwięk Ci się nawet podoba ile jest w tym "nawet" przekonania a ile osłuchania?
Słuchałeś jakiegoś dobrego zestawu, lepszych kolumn? Wiesz jak może popłynąć z nich muzyka, jak można się zachwycić?
Pisząc coś takiego masz to osłuchanie? Czy piszesz raczej z przekonania, broniąc niejako tego co posiadasz? Bo to zawsze trudne, bolesne uświadomić sobie, że moje kolumny tak naprawdę nie grają dobrze, że daleko im do tego.
Nie jest wykluczone, że naprawdę lubisz takie wydziwaczone, kaleczące dźwięk brzmienie w którym trudno odróżnić werbel od hi-heatu nie mówiąc o skrzypcach i altówce. Ale nie sądzę abyś był tak kuriozalnym przypadkiem.
Jeśli tak jest, słuchałeś różnych dobrych kolumn i zestawień a Altusy jednak najbardziej Ci odpowiadają, to napisz o tym, uzasadnij.
Mam szacunek dla odmienności w przeciwieństwie do niczym nie uzasadnionego klapkonaoczyzmu a raczej klapkonauszyzmu icon_wink.gif
Oczywiście możesz dalej ciągnąć ten zardzewiały wózek i być przekonanym, że jedziesz wypaśną limuzyną, ale szkoda czasu, szkoda życia. Tyle wspaniałej muzyki czeka na Ciebie. Uwierz kolegom i mnie, który niejedne kolumny, niejedno zestawienie w życiu słyszał.
TO SĄ ZŁE KOLUMNY I TRZEBA SIĘ ICH JAK NAJSZYBCIEJ POZBYĆ icon_idea.gif
Jeśli lubisz takie wyostrzone, jasne brzmienie, mocne, podkreślone niskie tony, ofensywny dźwięk, to polecam Ci kolumny Quadral z serii Phonologue albo kolumny Arcus czy Hans Deutsh (ATC). I tu już można je łączyć z ocieplonym, soczystym wzmacniaczem, bo coś z tego będzie, bo już da się słuchać muzyki.
Jeśli masz za mało kasy na ten cel, to dozbieraj, słuchając na razie na tym co posiadasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dzięki za słowa szczerości i że chciało Ci się taki referacik pisać.
No niestety to prawda, słowa zabolały bo do tych kolumn jestem troche przywiązany(prezent od brata). Ale skoro taka jest rzeczywistość to trzeba się z nią pogodzić.
Nie miałem okazji słuchać lepszych kolumn gdyż nie kręcę się w środowisku audiofilskim a budżet nie pozwala mi też na kupowanie sobie nowych co jakiś czas. Ale naprawdę mi się podoba dźwięk z nich płynący, ale powodem tego może być fakt że nie słyszałem nigdy lepszych.
A więc czeka mnie jak najszybsza zmiana kolumn, tak? Z tych które mi podałeś, jakie modele dokładnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli godzisz się ze zmianą kolumn na lepsze, musisz podać kilka podstawowych informacji, które pozwolą wybrać odpowiednie dla Ciebie kolumny.
Jedną z najważniejszych jest budżet, wielkość pomieszczenia, upodobania, itd ...
Przeczytaj zakładkę Pierwsze Posty i napisz post według podanego tam schematu, wtedy z pewnością otrzymasz konkretne propozycje icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie miałem okazji słuchać lepszych kolumn gdyż nie kręcę się w środowisku audiofilskim a budżet nie pozwala mi też na kupowanie sobie nowych co jakiś czas. Ale


Nie trzeba się kręcić w środowisku audiofilskim, aby mieć pojęcie i coś wiedzieć o kolumnach i dźwięku. Tak jak nie trzeba kręcić się w środowisku rajdowców, czy być posiadaczem Bugatti Veirona, aby być miłośnikiem aut, czy być dobrym kierowcą nawet poczciwego poloneza.
Nawet jak nie masz w miejscu zamieszkania, salonu audio, czy elektromarketu, to będąc w mieście przy okazji wejść i starać się słuchać, czegoś dobrego, aby mieć punkt odniesienia. W sklepach nie odmawiają - z tego żyją. Sporo już osób,( a może wśród znajomych), ma już jeśli nie drogi sprzęt, to tańszy, ale przyzwoicie grający, bo złożony z głową, też należy słuchać .
Nieraz wystarczy kupić jakąś sprzetową okazję pograć trochę , a jak nie pasuje, czy chcemy lepiej to wtedy dobrze sprzedać dołożyć parę złoty i wejść na wyższy poziom. Myśle że tak robi spora większość z nas, bo nie od razu Kraków zbudowano, mało kto wchodzi do salonu i kupuje od ręki nowy sprzęt w cenie auta.
Oczywiście trzeba lubić muzykę i nie traktować tego byle jak( i siebie), no ale jeden lubi patrzeć na akwarium, inny zbiera znaczki, jeszcze inny wydaje na imprezy, co kto lubi.
Wzmacniacz i tak musisz kupić, ale jak zdaży się okazja sprzednia altusów za dobra cenę, warto to zrobić i wskoczyć właśnie na wyższy poziom. Jak masz na wzmacniacz 300-400zł, kup jak najlepszy za 400zł. Nie koniecznie super mocny( bo 2x100W to czasem złudne), ale dobrze grający, wydajny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...