Skocz do zawartości

Aiwa nsx-d55 jakie głośniki


Kolmec

Recommended Posts

Witam, dostałem wieże aiwa nsx-d55 i mają dwie orginalne kolumny 40W 8 Ohm i mam pytanie, bo chcę zrobić odręcznie trzecią kolumne i wsadzić tam głośnik samochodowy i tu powstaje pytanie czy wzmacniacz tej wieży by uciągnął, siedzi tam 2x70W i jaki głośnik do tego wzmacniacza? icon_wink.gif

P.S możliwe, że nie w tym dziale ale nie gniewajcie się i nie jestem tam jakiś spec od głośników i audio więc się pytam, żeby nie spieprzyć heh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka (zrób jeszcze dokładniejsze zdjęcie gniazd cinch i ich opisu, bo poza ilością nic nie widać) to odnośnie suba - musisz znaleźć coś z wejściem i wyjściem głośnikowym.

Przykład takiego suba poniżej masz tanią Yamahą YST-SW45, która ma takie gniazda (czerwone i czarne zaciski na ostatnim zdjęciu, do IN podłączasz kable głośnikowe z miniwieży, do OUT podłączasz kablami głośnikowymi swoje kolumny). Masz regulację głośności oraz pasma odcięcia (High Cut), dzięki czemu możesz dopasować dźwięk do swoich upodobań i warunków w pokoju.
http://allegro.pl/yamaha-yst-sw45-aktywny-...4806206492.html
Ale warto poszukać czegoś mocniejszego - np. takiej SW-700
http://allegro.pl/subwoofer-yamaha-ns-sw700-i4807132848.html
opis i zdjęcia - np. na stronie Euro
http://www.euro.com.pl/subwoofery/yamaha-n...;ceneo_spo=true

Cytat

pokój mam 20m2 ile moge wydać to nie istotne, byle fajnie grało a do takiej wieżyczki to chyba i tak nic konkretniejszego nie można pewnie podłączyć bo siądzie


To po co się rozdrabniać - może Tannoy Definition
http://allegro.pl/tannoy-definition-sub-bl...4791851840.html


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no ok, a jeśli ten sub to ile watowy ?



Kolmec Normalny aktywny subwoofer ma swój własny niezależny wzmacniacz, bo ciągnie masę prądu z sieci. Ty planujesz coś pasywnego ( skrzynka, głośnik z auta, porażka)
Budując własny sub a raczej skrzynkę w niej głośnik, filtr zwrotnicy i podpinając go jakoś pod wieżę ile będzie miał wat ? Tyle ile mu podasz, nawet jak kupisz głośnik 1000W zagra z mocą 20-25W bo więcej wieża nie da rady !!! Jego efektwności nie policzysz, wiec jak dokładnie głośno nie wiadomo, raczej kiepsko i miernie.
Moc która idzie teraz w JVC na dwa kanały rozdzieli się na trzy, będzie byle jak. Dotychczasowe kolumny będą grały ciszej i gorzej bo subwoofer a raczej dodatkowy głośnik będzie kradł im prąd. Sam będzie z lekka pogrywał .
Brałeś to pod uwagę ? Jak by to było takie proste ludzie podłączali by kolumny pod wyjście słuchawkowe ledów, czy telefonu .
Rozwiązanie to może subwoofer aktywny, ale jeśli masz wyjście we wieży na sub lub jakiś out.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolmec, nie wiem, czy strzeliłeś focha i nie piszesz nic, a może nie masz czasu ... Nieistotne.
Chciałem tylko dodać, że najrozsądniej byłoby kupić lepsze monitory. Potem dokupić do niech jakiś niedrogi w miarę przyzwoity wzmacniacz. Jak chcesz pakować kasę w budowę suba w oparciu o jakieś głośniki samochodowe, lub inne wynalazki (które też coś tam będą kosztować) to nie ma sensu.
Ani to nie będzie grało jak powinno, może uszkodzić sprzęt, a o późniejszej odsprzedaży nie ma co marzyć nawet.
Przemyśl to. Napisz jakie masz środki na budowę tej kolumny, zastanowimy się co za to można by sensownego kupić, a gwarantuję, że to będzie najlepsze rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, co napisali koledzy. Dodam, że najlepszym i najtańszym upgrade Twojego systemu audio jest kupienie pary używanych kolumn. W 20 m2 bardzo dobrze z niezłymi niskimi tonami zagrają podstawkowe Mission M32 albo Kef Cresta 2. Ewentualnie coś innego, to zależy od tego jaki masz na to budżet i jakie brzmienie (jasne, ostre, chłodne, czy ciemniejsze, łagodniejsze, ocieplone) preferujesz.
Na pewno nie radzę podłączać do tej miniwieży dużych kolumn podłogowych oraz subwooferów. Zresztą subwoofer w stereo na ogół się nie sprawdza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...