Skocz do zawartości

Buczenie amplitunera


Mapryl

Recommended Posts

Witam,
panowie jak to jest z waszymi wzmacniaczami/amplitunerami są ciche czy też wydają niski dźwięk który kolokwialnie można by opisać jako buczenie ?

Pytam, bo nie mam dużego doświadczenia, aczkolwiek wydaje mnie się ,że powinny być ciche. W sumie to od kilku dni miałem wrażenie ,że słyszę niskie jednostajne buczenie oczywiście słyszalne głównie wieczorem kiedy w mieszkaniu i okolicy jest względna cisza. Półtora tygodnia wcześniej dostałem amplituner z serwisu, gdzie był wysłany z powodu szumów w prawym głośniku, jeśli dobrze pamiętam to padły kondensatory(?) , po serwisie szumy w głośnikach ustały ale za żadne skarby nie jestem w stanie powiedzieć czy już wtedy był ten niski jednostajny dźwięk wydobywający się z amplitunera czy nie, tak samo nie powiem czy wcześniej było cicho czy nie bo kilka tygodni wstecz jedyne co słyszałem to szumiący prawy głośnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
dzięki za odpowiedzi, wypiąłem na próbę czincze łączące ampli z tunerem od kablówki bez efektu,
ps3 przez optical to raczej nie sieje
natomiast co do podpięcia zasilania to wszystko mam podpięte do listwy Belkina Belkin Listwa łącznie z telewizorem, sądzicie że z tego też mam wszystko powypinać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniło się coś od czasu kiedy odebrałeś wzmacniacz z serwisu ? Np. miejsce podłączenia do sieci ? Choć masz tam zastosowaną jakąś listwę, sam nie wiem ...
Wychodzi na to, że to jakaś wada, lub usterka. Tylko, nie wiem, czy jest sens weryfikować to w tym samym salonie.
Z drugiej strony, możesz powiedzieć ,że odebrałeś od nich i buczy, a wcześniej nie buczał.
Co tam wcześniej naprawiałeś, co to za serwis ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem, może on tak miał od zawsze... nie pamiętam ale wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi że coś takiego się dzieje ...
Naprawili jakąś po pierdółkę (nie chcę nikogo urazić) tzn cena części to ok 8 zł icon_biggrin.gif ile sobie policzyli za tą wymianę to już inna historia icon_smile.gif Serwis raczej powinien być ok, bo to jedyny autoryzowany serwis Harman/Kardon jaki znalazłem w sieci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...