Skocz do zawartości

amplituner Pioneer i kolumny JBL.


Gość

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Zakupiłem kilka dni temu taki sprzęt :

amplituner : Pioneer VSX-924
kolumny : JBL es 80

może miał ktoś do czynienia z tym sprzętem ? i jeszcze takie pytanie... w instrukcji jest zapisane że moc wyjściowa wynosi :

Nominalna moc wyjściowa
• 8Ω, 2-kanały: 105W na kanał
• 6Ω: 150W na kanał

czyli rozumiem, że gdy podłączyłem te kolumny JBL ( one są 8 ohmowe ) to na tych 2 kanałach pod które podlączyłem mam po 105 W rms tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz maksymalnie wzmacniacz w trybie stereo to masz teoretycznie 105W na kanał przy 8 ohm. W trybie wieloknałowym około 60-70W na kanał.
A teoretycznie bo kolumny niekoniecznie są 8 ohmowe, raczej pod 4 ohmy. Więc raczej nie przesadzaj z kręceniem w prawo.
Po co taka wiedza, nic to nie mówi i o niczym nie świadczy. Głośność zależy też, czy przede wszystkim od efektywności kolumn, a na maksa się nie słucha bo są zniekształecenia i łatwo uszkodzić nawet mocną kolumną.


Cytat

Zakupiłem kilka dni temu taki sprzęt :
amplituner : Pioneer VSX-924
kolumny : JBL es 80
może miał ktoś do czynienia z tym sprzętem ?


I?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony jak na razie. Ok 75 -80 % na potencjometrze i raczej to wszystko co osiągnę z tych kolumn bo już słyszałem zniekształcenia. Jednak nie kupiłem ich dla głośnego grania lecz bardziej jakości dźwięku. No ale trzeba było sprawdzić co potrafią icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli kupiłeś je jako nowe kolumny, lepiej przez pierwsze dni pograć raczej z umiarkowaną głośnoscią, aby cewki się ułożyły, dotarły, a wszelkie zawieszenie ułożyło. Z czasem kolumny grają ciut bardziej miękko.
Jeśli zalezy Ci na jakości dźwieku i słuchasz więcej muzyki to warto kupić stereo, chyba że kupiłeś faktycznie vsx i zestaw 7 kolumn jbl'a do typowego kina. Oczwiście ten model to dobry i mocny amplituner kd, jest sporo gorszych i słabszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupiłem tylko 2 kolumny i na razie raczej tak zostanie. Większość słucham muzyki więc 2 wystarczą a i film też się fajnie odsłucha na tych 2 kolumnach. Hmm zastanawia mnie tylko ten głośnik "ultrawysoki". Przysłuchiwałem się z bliska no i jakoś w ogóle go nie słyszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ultrawysokotonowy pracuje w paśmie powyżej 12kHz więc możesz zwyczajnie nie słyszeć, statysycznie sporo ludzi z wiekiem ma problemy z pasmem powyżej 15-16KHz. Choć dzieciaki nawet mają już uszkodzony słuch. Tak zwane wysokie tony, kolokwialne cykanie, gitarowe piki itd. itd to jest pomiędzy 3-12KHz . Głośniki ultrawysokotonowe jak te tu, to trochę sztuka dla sztuki .
Inna sprawa to jakie masz źródło, jak jakieś bardzo skompresowane pliki z telefonu, PC to też nie pomaga w niuansach muzyki, gatunki muzyczne też są różne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...