Skocz do zawartości

Jest możliwość działania?


Shemui

Recommended Posts

Witam

Mam w posiadaniu wzmacniacz, a konkrenie NAD stereo amplifier 302 (dość stary) oraz 2 kolumny. Chciałbym podłączyć telefon lub laptopa, aby muzyka wydobywała sie z owych kolumn (które są podłączone do wzmacniacza). Mam mini jacka wtyk-wtyk i przejście z mini na większego jacka. Próbowałem podłączyć i laptopa i telefon, ale nic nie słychać, gdy puszczam muzykę. Może coś źle robię lub po prostu tak się nie da? Proszę o pomoc! icon_smile.gif

Zdj wzmacniacza: http://www.hifidatabase.com/Detailed/NAD_302_4973.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam mini jacka wtyk-wtyk i przejście z mini na większego jacka.


Nie wiem po grzyba jakieś wtyk, wtyk i potem duży jack, skoro wzmacniacz ma wejścia RCA. Kup kabelek minijackx2RCA tylko coś godniejszego niż nitki za 10zł i połącz komputer z wzmacniaczem, na wejście np. IN tape2.
Puszczając z PC muzykę wyjściem słuchawkowym zobacz czy w ustawieniach dźwięku masz ustawione parametry bez jakiś korektorów i sygnał wyjściowy na jakimś nie za wysokim poiomie głośności ( raczej połowa), aby nie uszkodzić wzmacniacza, czy kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Im więcej przejść, wtyków, przejściówek, itp. Tym większe ryzyko, że ciś bedzie nie tak z sygnałem po drodze. Droga prowadzenia sygnału powinna być jak najprostsza, bez dodatkowych elementów narazajacych sygnał na przeszkody i degradację.
Kup kabelek taki, jak radzi Jacek75 i przede wszystkim wybierz na selektorze kanał do którego podłączysz dane zródło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...